2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Hatta plesenta akışını da hissediyor o da sanırım bebekten biraz daha düşük kuzum. Aile hekimindeki hemşire dedi bana da bu ses plesenta, bu ses bebek diye .
Evet evet doktor kan akımına bakıyor gittikçe plesantanin, onu bile hissediyor onun sesi de geliyor bir de yazan sayılar aldatıcı olabiliyor bizimkisi zaten normal kalp atışı sesi, bebisinki at koşmasi gibi ve aşırı aşağılarda göbek alt çizgisinin orda en sağdan en sola yavaş yavaş gezdirmek lazım ama benim solda kemik oluyor ya leğen kemiği mi pelvis kemiği mi nedir soldaki o kemiğin biraz sağında hep

Bak senin ses geliyor 🥰 bende hiç ses yok ekran görüntüsü var ve uğultu
Allah Allah zaten faşır foşur ses geliyor bulana kadar canım arada bizim nabzimiza denk geliyor onun dışında sürekli haşır huşur sesler ama minnoşun alışkanlığını da bilmek lazım nokta atışı için benimki hep solda ve ben cidden sola yatarken rahat değilim sağ tarafıma yatarken daha rahatım 😅minnoşun yerini bulunca at kosturmasi sesi geliyor işte :)

Benim kardeşlerim öyle olmadı ama mesela ev araba köydeki ev filan hepsi onların. Annemin ödü kopuyor gidip oradan hak alırım diye. Asla buradan bir kuruş sana kalmayacak biz öldükten sonra alırsan hakkımızı helal etmiyoruz diyorlar. 😀
Babalar ayrım yapıyor da anne nasıl evlat ayrımı yapar anlamıyorum ya çok ilginç

Benim kayınvalidenin 4 oğlu var, hepsinin de birer oğlu var, ailede kız yok. Benim kızım onların ailenin ilk kızı olacak. Aşırı hevesliler. Benim ailem zaten hiç evlat ayrımı yapmadı. Bağnaz insanların içinde büyüdük, kız çocuk okur mu derlerdi babama, erkek her şekilde ekmeğini kazanır da kızın kocaya muhtaç olmaması lazım derdi. Erkek kardeşim kendisi okumadı, 2 kızın ikisini de okuttu babam Allah razı olsun. Ben de hiç kendimi erkek annesi gibi düşünmezdim gençken bile, hamileliğimi öğrenen herkes cinsiyet sormadan kızın olacak diyor. Tam bir kız annesi enerjim var :)

Annem de zamanında 4 kızdan sonra 5.kiz olarak doğmuş, doğunca en büyük teyzem Ocak basina atmış ölsün diye, yine erkek gelmedi diye, anneannem de bırak ölsun kimse bişey vermesin demiş, peşine yine sancısı başlamış anneannemin, dayım dogmus, ikizmis tabi haberi yok eski zamanlar kim bilecek, erkeği peşinden getirdi diyip geri almışlar Ocak başından demek ki çevreden vs etkileniyorlarmis eskiden anneaneme oğulsuz diye bagiriyormus dövüyormus kaynanası o da demek ki çevre baskısı ile kız olmasın artık demiş, insanların nasıl psikolojide ne şartlar altında olduğunu da tam bilemiyoruz onlara da bişey diyemiyorum muhtemelen kalpleri başka dilleri başka söylüyordu hiç bilmiyorum

Kızlar bebisler için deterjan hangisinden alcaz ben oğlumda sıvı kullanmak zorundaydim makinem iyi değildi toz deterjani eritmiyordu ama sıvı da biseyi cikartmiyordu duru granül nasıl acaba ya da onerdiginiz başka bişey var mı

Evet evet doktor kan akımına bakıyor gittikçe plesantanin, onu bile hissediyor onun sesi de geliyor bir de yazan sayılar aldatıcı olabiliyor bizimkisi zaten normal kalp atışı sesi, bebisinki at koşmasi gibi ve aşırı aşağılarda göbek alt çizgisinin orda en sağdan en sola yavaş yavaş gezdirmek lazım ama benim solda kemik oluyor ya leğen kemiği mi pelvis kemiği mi nedir soldaki o kemiğin biraz sağında hep
Oyy ne güzel ses 😍😍 plesentanin yeri de önemli o zaman duymak icin. Atıyorum öndeyse daha zor, arkada ve yukardaysa daha net geliyor olabilir. Beni pıt pıt hareketleri idare eder oldu ya akşamları enerjisi yerinde oluyor kasiklarimdan görüyorum derinin inip kalktigini yetiyor bana ❤️🙏

Kızlar bebisler için deterjan hangisinden alcaz ben oğlumda sıvı kullanmak zorundaydim makinem iyi değildi toz deterjani eritmiyordu ama sıvı da biseyi cikartmiyordu duru granül nasıl acaba ya da onerdiginiz başka bişey var mı
Ben sıvı da alsam ek durulama yapacağım sanırım kendi camasirlarima da öyle yapıyorum kuzum bir 5 dakika farkediyor. İçime hiç sinmiyor tek durulama. Yeni makineler çok az suyla duruluyor çünkü

Oyy ne güzel ses 😍😍 plesentanin yeri de önemli o zaman duymak icin. Atıyorum öndeyse daha zor, arkada ve yukardaysa daha net geliyor olabilir. Beni pıt pıt hareketleri idare eder oldu ya akşamları enerjisi yerinde oluyor kasiklarimdan görüyorum derinin inip kalktigini yetiyor bana ❤️🙏
Sen baya baya hissediyorsun demek ki ne güzel ben henüz o kadar değil arada kıpırtı oluyor çok düzene girmedi henuz, dün 18 olduk derinin iniş çıkışını hissetme aşamasına hiç gelemedik 😅 acelemiz yok iyi olsun da oglus 🥰

Benim esim tarafida antepli hic bu muhabbeti yapmadilar kiz erkek ayrimi hatta bizimkiler kizlari daha cok severler dinlerler.
Benim de anne tarafım oyle canım. Kız az olduğundan herhalde o tarafta. Baba tarafım bozuk. Allah'tan babam oyle değildi. Tabi eskisi kadar yok bu muhabbetler de. Ben 35 yaşındayim eskiden vardı yani.

Sen baya baya hissediyorsun demek ki ne güzel ben henüz o kadar değil arada kıpırtı oluyor çok düzene girmedi henuz, dün 18 olduk derinin iniş çıkışını hissetme aşamasına hiç gelemedik 😅 acelemiz yok iyi olsun da oglus 🥰
Benim plesenta arkada canım. Karnımda hiç yağ yoktu kaslı dumduzdu bebekten önce. Doktor erken hissetebilirsin demişti zaten. Gerçekten de öyle oldu valla. 16-17 haftalar arası damar atması şeklinde kendim daha net eşim dokununca nabız şeklinde hissediyordu. İki haftadir özellikle son haftadır görüyoruz ikimizde çok net. 😍😍

Benim plesenta arkada canım. Karnımda hiç yağ yoktu kaslı dumduzdu bebekten önce. Doktor erken hissetebilirsin demişti zaten. Gerçekten de öyle oldu valla. 16-17 haftalar arası damar atması şeklinde kendim daha net eşim dokununca nabız şeklinde hissediyordu. İki haftadir özellikle son haftadır görüyoruz ikimizde çok net. 😍😍
Benim plesanta önde ve hayatımda hiçbir zaman dümdüz bir karnım olmadı 🤣🤣 16 dan beri düzensiz minik kipirtilar var bir de bazı pozisyonlarda yani dönüyor ediyor biseyler yapıyor demek ki geçen gün dizi izlerken full hissettim bir ikisinde elime de minik pitpitlar yaptı ama ondan sonra hiç o kadar olmadı 😅 arkasını mi döndü napti minik sipam o da etkiliyordur

Benim plesanta önde ve hayatımda hiçbir zaman dümdüz bir karnım olmadı 🤣🤣 16 dan beri düzensiz minik kipirtilar var bir de bazı pozisyonlarda yani dönüyor ediyor biseyler yapıyor demek ki geçen gün dizi izlerken full hissettim bir ikisinde elime de minik pitpitlar yaptı ama ondan sonra hiç o kadar olmadı 😅 arkasını mi döndü napti minik sipam o da etkiliyordur
Eee normal o zaman net hissetmemen kuzum birkaç haftaya daha da güclenirler zaten. 370 g di bugün benimki. Minnacık bir şey ne kadar güçlü olacak ki 😅😅😅

Granüllerde pek leke cikarmiyor canim ya lekeli olanlara illa ek bir işlem gerekiyor. Duru granül de kullandim dalan da kullandim fena degildi ikiside. Sıvı alırsam siveno alırım muhtemelen valla hangisi denk gelirse onu alıcam

Nereye gondereceksin cnm 🤣 ben şimdi lekelere döktüm tek tek citiledim leke cikariciyla. 4 saat sonra karbonat sirkeyle fircalicam. 80 parça fln var yani değer mi bilmiyorum ama olur ya çıkarsa 🤭
Kullanacaksan değer tabi. Eşimin yengesi de hamile onun kızı olacak oraya gidecek canım zaten sadece yenidoğan kaldı bende 🤓 20 takım falan var patikli tulumlar şortlu tulumlar alt üst takımlar kullansın bari bişey almasına gerek kalmaz ilk 3 ay 🫠

Toz deterjanda çift durulama yapmadan zor. Uni babyler dalinler çok yapay ve kimyasal. O yüzden temiz içerikli sıvı deterjandan başlicam sonra granüle geçerim canım. Lekeye bağlı olarak ek işlem gerekebiliyor her ikisindede.

Evet ben de ultrason jeli olmadan duyamıyorum aleovera jeli vardı onunla denemiştim bulamamistim kalp atisini
Aynen canım o jel çok netleştiriyo sesi şükür şimdi hareket hissediyorum ama bak geçen gün ne oldu ebe çağırdı sağlık ocağına gittim ordaki cihazla dinliycem dedi göstergeleri yanılıyo bazen 144 çıktı aslında 144 de düşük olmamasına rağmen bana düşük gibi bi tavırla söyledi. Yanlış ölçüyosun dedim. Evde var benim ve her gün ölçüyorum dedim kaç çıkıyo dedi ben sesi sayıyorum o yazıya aldırış etmiyorum ve 156 çıkıyo dedim. Demesin mi bana AA evet 150ymiş doğru sayıyomuşsun. Eğer o cihazım olmasaydı doktora koşturacaktı beni gereksiz korku ve telaşla

X