2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Dün aldın mı canım 4600 e düştü bunun fiyatı ben aldım grisini .Eki Görüntüle 3389013 Eki Görüntüle 3389014
Edaaaa aklıma girdin alcam biraz video izledim sonra bana verecekti bir arkadaş benden önce bir arkadaşa daha söz vermis o kullanıp sonra ben kullanacakmisim yaklasik 5.el falan olacak oğluma her şeyin sıfırını aldım diyip vicdan yaptım zaten çoğu şeyi ikinci el kullanacak minnoş, bir de o diğer söz verdiği arkadaş Nisan'da dogum yapacakmış temmuzda bana gelmesi zor.. 25 inde indirim var 24 akşamı sipariş vereyim yaza 9 bin olur onlar ben de aldığım fiyata 2.el olarak satarım kullandıktan sonra 4500 e falan 🤣🤣 7100 güncel fiyatı normalde indirimsiz ondan alcam kız iyiki attın resmini girip YouTube a baktım herkes çok memnun, oğlumda sallamaya karsiydim ama bu sefer bu anakucaginda durur insallah da bunu deniycem denemeye değer 20 günlükken krize girmeye başlamıştı oğlum, bu minnoş da öyle olursa 6-8 ay kısa gibi görünüyor çocuk bakmayana da benim ömrümün yarısı o dönem 🤣🤣 aşırı zor geçti anne mutsuz bebek mutsuzdu bu sefer tüm tuşlara bascam anne mutlu bebek mutlu inşallah 🤲🥰

Tamam odada ayıltıyolar sadece ameliyathanede bekletiyorlar kanama değil ya direkt çiş için ameliyat anında tutamaz ki salar insan 🤓
Bende 16.50de odaya çıktım saat gece 12ye kadar uyuşuktum hatta bacağımı yastık sandım ne güzel şey dedim ya kendimdeyim ama sıfır acı 😂
Allah güzel doğumlar nasip etsin yine
Ne güzel bi anlatım olmuş ya ilk doğumu olacaklar için çok pozitif bi yaklaşım canım çok sağol gerçekten 😍 Peki uyuşukluk geçince birden çok mu canın yanmaya başlıyor ağrı kesiciler etki ediyor mu? Gerçi süt verilecek diye ağrı kesici veriyolar mı onu da bilmiyorum 😂

Bende 6 tane avent biberon buldum hepsini attım tabi. Ellerim titredi atarken servet değerinde 🤭
Bu sararmalar üzdü ama 4-5 senelikler basliklar değişse ki var mı yedeği bilmiyorum, biberonlar kaynatilsa hijyenik olur mu sizce, yeni mi almalıyım bana hep emdiği için ilk başta şeffaf olan ve süt sağma makinesi ile uyumlu olan biberonu yetmişti sonrasında ek gıdaya geçince küçük tutmalilari almıştım biraz büyüyünce de yeşil olanı

Eklentiler

• IMG_20240218_212529.jpg
    IMG_20240218_212529.jpg
    58,3 KB · Görüntüleme: 67
  • IMG_20240218_212453.jpg
    IMG_20240218_212453.jpg
    69,9 KB · Görüntüleme: 67
Bu sararmalar üzdü ama 4-5 senelikler basliklar değişse ki var mı yedeği bilmiyorum, biberonlar kaynatilsa hijyenik olur mu sizce, yeni mi almalıyım bana hep emdiği için ilk başta şeffaf olan ve süt sağma makinesi ile uyumlu olan biberonu yetmişti sonrasında ek gıdaya geçince küçük tutmalilari almıştım biraz büyüyünce de yeşil olanı
Cnm ben hepsini attım bir tek kapaklarını atmaya kıyamadım 🤣 tabi onları da attım. Benimkiler de sararmada yoktu ama hafif cizilmeler vs içinde bakteri tutabilir vs diye kafamda kuracagima atayim dedim hepsini.

Demi ya. O ilk kalkışş aman allahım😃
Evet kuzum ayağını kaldır dediler kaldırdım dedim nereye kaldırdın acaba dedi anestezi doktoru sjdksk meğer ayağım yerdeymiş sondayı takarken hiç hissetmedim bende çıkarırken sadece çekilme hissi acı yine sıfırdı bence aynı olur 🫠
Sadece rahim kasılsın toparlasın diye bir serum taktılar 3-4 tane ondan nefret etmiştim birde ilk ayağa kalkışım ölüm gibiydi gerisi rüya gibi geldi geçti 🤓

Ya sen 3. Çocuğu istiyorsun birdeeeeeee 🤓
Yok yok vazgeçtim 🤣🤣 iki erkek oh ne güzel ben Göksu hayalim için istiyordum da sonradan düşündüm duygusal bir yapım var zaten kız çocukta belki de çok uzulecektim kız çocuk buyutmek zor iki erkek oh ne guzel dedim ve 2 çocuk son çocuk Allah'ım saglicakla doğsun da inşallah 🤲🥰 bu minnoş doğsun onun kuculenlerini dagitcam, puseti mama sandalyesi her şeyini satcam dagitcam şimdi de onun hayalindeyim bir küçük odamız var akıllara zarar dün oğlumun arkadasi vardı ve içinden geçtiler o odanın yoksa bı resmini atardım, panda bisiklet, normal bisiklet,sallanan at, 3 tekerlekli motor, zıpzıp, top havuzu, akülü araba mama sandalyesi, puset ve aklıma şuan gelmeyen bir ton şey o odada istif, onun dışında da bir sifonyer vardı bizim eski salon takımından kalan, onda da oğlumun küçülen kıyafetleri bir kısmı onda bir kısmı dolabında bir kısmı besiginin bazasinin altında, odasında kocaman bir kaydırak salincak ve potali olan bir oyun parkı Allah'ım her taraf büyük eşya dolu, hepsi ikinci çocukta da kullanılıp dağıtılacak 3.cocugu da beklerse ben kafayı yiyebilirim, hanımlar benim gibi 5 yıl beklemeyin 2.cocuk için bunlar aklıma gelen büyük şeylerden bir kısmı, sepet beşik var daha yürüme arkadaşı, hiç kullanmamış olsak da yürüteç, oğlum kilo almıyordu bir ara onu tartıp durdum sürekli sağlık ocağına gitmeyim diye Bebek tartısı Allah'ım her taraf istif, 2 yaş maksimum bekleyip ikinciyi yapın ben hazır hissedene kadar 5 yıl geçti ama şimdi de neden daha önce olmadi ki oğlum büyüdü aralarındaki yaş açıldı beraber oynarlardi bu eşyalar da bu kadar beklemezdi diyorum oto koltuğu da odasının girişinde, yok ben 3.den vazgeçtim bu istifciligi birakmam lazım 🤣🤣

Biberon olarak peki avent mi tercih etmeliyiz? Bi arkadaşım lansinoh gayet iyi dedi ama kararsız kaldım
Biberon almayı düşünmüyorum. Emen çocuğun ihtiyacı olmayacak. Süt gelene kadar da şırıngayla veriliyor zaten. Kolay kolay biberonla alıstıemıycam. Hadi diyelim biberon lazım herşey elimizin altında artık eşim gider alır 😃çok relaksım. 🤣

Ne güzel bi anlatım olmuş ya ilk doğumu olacaklar için çok pozitif bi yaklaşım canım çok sağol gerçekten 😍 Peki uyuşukluk geçince birden çok mu canın yanmaya başlıyor ağrı kesiciler etki ediyor mu? Gerçi süt verilecek diye ağrı kesici veriyolar mı onu da bilmiyorum 😂
Ağrın olursa iğne yada serum veriliyor. Hiç öyle kıvranmadım ben. Birdahada hiç dikiş yerim ağrımadı benim. Çevremde Normal doğum yapanların daha çok agrısı oldu 🤣

X