2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Dogru soyluyorsun canim. Hijyen acisindan da iyi bence de. Ben de cok salladim ayakta bir nebze nefes alabildigim zamanlar uyutup babasinin ayaklarina koydugum zamanlar oluyordu
Ben kendime hiç çocuğu sallamadigim için hiç emzik vermedigim için yeri geldi hiç mama vermedigim için bazen kızıyorum, özellikle yeni anne olacak hanımlar size sesleniyorum kitabina göre gitmek için kendinizi de bebeğinizi de yipratmayin ben hem oğlumu hem kendimi çok yordum çok yiprattim, eşimle de aram çok bozuldu yetemedim hiçbir şeye, bu sefer daha gelenekçi olmaya çalışcam mutlu anne mutlu bebekten daha sağlıklı hiçbir şey yok bence, emzik verme diş yapısı bozulur dediler vermedim, çocuğu sallamak zararlı beyninde kılcal damarlar çatlar dediler hiçbir şekilde sallamadim daha hala bilmez ayakta sallamak ne demek, annem geldiğinde salladı oğlum oyun yaptı onun uyuma aracı olduğunu zaten bilmiyor.. ama ne gerek vardı acaba bu kadar kati olup oğlumu da kendimi de bu kadar üzmeye gerekirse salliycam bu sefer, gerekirse emzik vercem, mutlu anne mutlu çocuk

Maşallah canım cidden 16-20 arasi grubun çoğu maşallah yariladik sayılır Minik elleri paylaşacagimiz günler de gelir inşallah

Dogru diyorsun kuzum. Belki de bir sebep aramaya falan gerek yoktur. Her hamilelik farkli kendi dogasinda yasaniyor. Kisi ayni kisi olsa da vucut ayni vucut olmuyor belki de. Kimi sanli kimi sanssiz

İmzamı atıyorum şu an altına. Gerçi ben salladıydım cok gazlıydı, ama katı kurallarım da vardı. Gerek yokmuş hakikaten.

Ay ben emzikli bebeye bayılırım Allah’a çok yalvardım çocuğum emzik tutsun diye tutmadı saç bandıyla tutturup alıştırdım dişleri inci gibi çürüğü yok yamukluk yok damak bozukluğu yok kolaylık olsun diye değil sırf sevdiğim için yaptım 2 yaşına kadar emzikliydi yine yapıcam sallama konusuna gelince her çocuğun dinamiği farklı uyuma rutini farklı 9 ay biz salladık 9 ay sonra yanına yatarak uyutmaya başladık bebeklere de bazen bebek gibi davranmak lazım. Yürüteçe karşıydım kullanmadım yine kullanmam

Son düzenleme:
Cok fazla bilgi karmasasi yasaniyor çünkü canim. Günümüzün sorunu bu. Herkes kitap yazip bir fikir atiyor ortaya. Cik çıkabilirsen isin icinden. Ben de ayakta sallama haricinde dedigin seylere cok takildim. Emzige alistigi dönemde cocuk vermemem gerekiyor diyerek biraktrdim. Ki cok zorlandi. Mamaya direndim. Uzamis sariligi oldu. Kimselere vermedim bebegi birakmadim 1 saatligine de olsa. 7 yasina geldi hala ayrilmiyor benden. Bunda herkes nasil yapiyorsa oyle yapcam. Ilk is de kendini dik tutar tutmaz yurutecin icine atcam o da icimde kalan seylerden oldu

Bu hayatta neyi kinarsak o başımıza geliyor ya da ne yapmam diyorsak onu kesin yapıyoruz ben de erkek doktora nasıl gidiyorlar hele bir de normal doğum aslaaaaa diyordum al sana asla tek perinatolog ve Van'ın en iyisi bu adam napim şimdi mecbur buna bir de hiçbir şeye çok acıyarak bakmayacaksın ben geçen sene bir arkadasimin bir durumuna çok aşırı icsellestirip günlerce ağladım o da başıma geldi..

İşte biraz da bu yapamaz edemezlerden kaynaklanıyor problemler sonra kızıyoruz aman oğlum yemek yapamaz yakar aman çocuğuma ben yedireyim karnı doysun aç kalır aman çocuğa sadece ben bakayım eşim beceremez gibi gibi yaparlar mis gibide. Mutlu çocuk mutlu anneden ziyade bence mutlu anne mutlu çocuk kutlu eş demek bizimde dinlenmeye ihtiyacımız var ama Buda yapı kesinlikle anlıyorum

Kesinlikle öyle, ama ben çok uyuyan, uslu duran, gazsız çocukları kınım kınım kınıyorum şu an. Öyle çocuk evlerden ırak olsun püüü.

Benimkinin bir sorunu da ortanın üstünde alerjiydi, bu hamilelikte probiyotiğe çok taktım, ilk oğlumda kilolarca süt içmiştim kaynat kaynat iç soğuk sıcak farketmeksizin gece gündüz süt içiyordum haftada en az 5 lt sütcuden alıyordum.. oğlum süt alerjik oldu belki alakası yoktu bana 4 aydan 1 yaşa kadar inek sütü ile ilgili herşey yasaktı diyet yaptım ama bunda kefir yoğurt kararı aldım özellikle kefir içmeye çalışıyorum doğal büyüyen maya aldım canlisindan, ne kadar probiyotik o kadar iyi diyorum.. bir de doğduğunda probiyotik veren var mıydı ilk çocuğuna... Oğlum da yani 2 yaşa kadar çok aglak gecirdi bir etkisi de süt ve çoklu besin alerjisinden karnı agriyormus sürekli

Ay yok alerjisi de yoktu gazlı bir bebekte değildi doymuyo desem kilo alımı da iyiydi ki ben 3,5 aydan sonra full mamayla gittim meme reddi yaptı emmedi sütüm azala azala bitti. Bildiğin ağlaktı 2 yaşına kadar konu komşu bana acıdı resmen gece gündüz şimdide ağlakta laftan anlamaya başladı biraz biraz işte yengeç bebesi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…