2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Ay izlemelisin bağımlısı olduğum tek dizi şuan inanılmaz sarıyor 🤓
Başladı şerbo 😅😅 benim de tekti ama inci taneleri de eklendi ağlaya ağlaya izliyorum 😅😅😅 bakmayın pavyon olarak ön plana çıkarılıp kotulendigine, alakası yok özendirmekle, çok güzel bir dizi gerçekten, kalite olarak izlediğim diziler değil bazı filmlerden bile güzel bence ilk bolumden alıp pavyon sahnesi manipülasyonlarina aldırmadan bı izleyin 🥰🥰

Sizi korkutan kötü doğum hikayelerinin hepsinden uzak durun susturun en büyük travmalar bunlardan kaynaklanıyor, doğal bir süreç acı ağrı yok demiyor kimse tabiki olacak keşke olmasa ama olacak önemli olan o sancıları kasılmaları bilinçli yönlendirmek doktorla iyi takım arkadaşı olmak. Süreç doğal sonu mükemmel herkesin doğum hikayeleri mükemmel olur inşallah yine söylüyorum ben doğum sancılarını gebelikten daha çok katlanılır buldum 🤓🌺
Buna kesinlikle katılıyorum en fazla kaç saat sürüyor ki doğum dediğin olay, gebelik daha zor bence de, hele o tam doğum anı bebeğim kayarak cikmasi öyle etrafa bakması bu benim olamaz bu kadar güzel olamaz hissi 🥰🥰🥰 o günü yine iple çekiyorum hamilelik adına tek özlediğim şey bebek hareketleriydi bence yine öyle olacak... Bebeğin sesini duyduğu an insan tüm acıyı sanciyi herşeyi unutuyor iyileşiyor resmen 🥰🥰🥰

Bir ben kusarak kilo vermedim nasıl oldu anlamadim ya 😅😅 57 kg hamile kaldım şuan 19 haftaligiz 60kg yum. Hala 36 bedenim. İyi tarafı şu gebe kıyafetlerinde outlet mağazada sadece küçük bedenler vardı ucuza bir şeyler alabildim 😅😅
Ay maşAllah kız nazar değmesin bebedir kilo alan ne güzel işte MaşAllah MaşAllah

En iyisi öyle yapmak 😅 bakıyorum mesela dizilerde filmlerde kadınlar çığlık çığlığa doğururken. Amenna kolay bir şey değil ama hangi ebeyi dinlesem bağırmanın faydası yok diyor. Ama bizi taa küçükken o dizi film sahneleriyle korkutmaya başlıyorlar 😏
Hahahah bir kadın daha vardı bağır çağır hastaneyi birbirine kattı sancı çekerken ama Allah korusun duyan der ki birine bişey olmuş ve kadın şokta bas bas bağırıyor arada da bana dönüp diyordu ki ne güzel senin sancın az sen hiç bağırmıyorsun 😂😂 bağırmak biseyi değiştirmiyor napim o da aşırı abartmisti yani 😂

Bir de balık burcuysa 😂😂 ama yengeç de aglak dedi dün bir arkadaşım öyle mi ki 😂😂
Yengeç burcu olarak bildiriyorum en az balıklar kadar ağlak ve duygusalız 😅 ota b.ka dedikleri cinsten 😂 ama mesela benim bebekliğim çok rahat geçmiş. Hastanede doğmuşum bebek odasındaki bütün bebekler ağlarken ben uyuyormuşum. İnşaallah benim minik kuzumun da bebekliği çocukluğu bana benzer 🤩

Ya o vitaminleri almakla ilgili özel bir soru yaşadım siz şimdi neler kulniyorsunuz
Ben tedavinin başından beri pregnacare multivitamin kullanıyorum. Doğuma kadar devam edecekmiş. 15. Haftada d vit. başladım kapsül formunda. 16. haftada demir ilacı başladım gyno fero doğumdan sonra da devam edecekmiş. 20. hafta itibari ile de magnimore plus magnezyum başladım.

Harika gidiyorsun. Ben de toplam 2.5 kilo aldıydım en son, evde tartı bozuk şu an nedir durum bilmiyorum. Ama kıyafetlerimdeki bel bölgesi sıkmaya basladı. Köyde yaşamanın avantajını kullanıp şalvar mı alsam napsam. Aşırı rahat oluyor onlar 😅
Giy kız 😅 valla ben afedersiniz donla yatıyorum en rahat öyle hayatımda hiç böyle karnım olmamisti hala çok tuhaf geliyor. 36 beden aldım hamile kıyafetleri alt eşofman pantolon bebekte rahat etti bende.♥️😅😅 İşten ayrıldım bende evde göbek açık geziyorum valla 😅😅 kıyafetleri de dışarı için aldım açıkçası. Evde tartım var bende kontrollü gitmeye çalışıyorum doktor kiloyu napacan dediğinden beri. Gerçi yapi olarak zayıfim kilo almaya müsait değil vücudum. Eşimde diyor göbeğine yandan bakmasak hamile gibi durmuyorsun diye.

Başladı şerbo 😅😅 benim de tekti ama inci taneleri de eklendi ağlaya ağlaya izliyorum 😅😅😅 bakmayın pavyon olarak ön plana çıkarılıp kotulendigine, alakası yok özendirmekle, çok güzel bir dizi gerçekten, kalite olarak izlediğim diziler değil bazı filmlerden bile güzel bence ilk bolumden alıp pavyon sahnesi manipülasyonlarina aldırmadan bı izleyin 🥰🥰
Evet başladım onada ilk bölüm bitti güzel gidiyor bence sıkılmazsam devam ederim 🫠

Valla öğretmen olup da anne olanlara iki kat hayranım. Okulda çocuk, evde çocuk, nasıl bir sinir sistemi var sizde 😅
İlk iki senesi pandemiyle geçti tam bir yaş doğum gününun olduğu akşam kapanma açıklanmıştı evdeydik 23 aya kadar bir de ben ingilizceciyim, oğluma ingilizce işkence yapmış olabilirim 😂😂 16 aylikken Türkçe'den çok ingilizce olarak anlıyordu konustugum şeyleri 😅😅 okullar açılınca mecbur kreş, İngiliz kültüre verdim ki ingilizceci olsun sınıflarında anlasın çocuğu ya da anlasabilsin diye tabi pandemiden ingilizcecilerinin hepsini çıkarttılar işten o dönem, kaldı mı ortada çocuk su ver diyecek water give diyor öğretmenine, her konuda iletişim sorunu yaşadı öğretmeni ve arkadaşları ile bazen öğretmen anne olmak iyi olmuyor, sabır konusunda da her ne kadar öğrencilerim olsa da sonuç olarak başkasının çocuğu, başkasının çocuğuna o Sabri gösterdikten sonra eve gelip diyorum koca cocuklara sabrediyorsun şu minnaktan sinirini çıkartma ya da bu minnosa daha çok sabırlı olman lazım, en sinirli oldugum donemlerde susmayı tercih ediyorum sakinlesene kadar içimden savaştım hep 😅

Buna kesinlikle katılıyorum en fazla kaç saat sürüyor ki doğum dediğin olay, gebelik daha zor bence de, hele o tam doğum anı bebeğim kayarak cikmasi öyle etrafa bakması bu benim olamaz bu kadar güzel olamaz hissi 🥰🥰🥰 o günü yine iple çekiyorum hamilelik adına tek özlediğim şey bebek hareketleriydi bence yine öyle olacak... Bebeğin sesini duyduğu an insan tüm acıyı sanciyi herşeyi unutuyor iyileşiyor resmen 🥰🥰🥰
Kesinlikle tek özlediğim şey bebek hareketleri benimde onun dışında doğurmayı gebeliğe tercih ederim o anlar bi an önce sağlıkla gelsin kavuşalım miss kokulu şapşallara

X