2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Eşim çok karşı birini çağırmaya koltuklarımın kumaşlarını perdelerimi falan değiştiricem onlar gitmişken hazır ev boşalmışken alıcam valla birini annem çalışıyor kayınvalideme ve eşime kıyamıyorum ben zaten çalışıyorum. Eşim yapıyor zaten 4 aydır temizliği 🥲
Bugünde doğum günü çıkıp büyük bebeğimede hediyesini alayım haketti 🤓
Ya senin ki mecbur çalıştın için bn işteyken hiç bir şey yetisemiyordum ama şimdi evdym yavaş yavaş yaparım detaylı ultrason da girip çıkm kimse tutamaz bni artık 😂😂

Benim bebeğim kız olacak 🥳 Ben özelde de takipliyim. Doktorum 3lü de bakalım dedi. Simdi bizim baktırdığımız kromozomal ve genetik sorunları eliyor. Ama raporda sen de görmüşsündür USG muayenesine devam edilmeli diyo yani o minvalde biseydi. Bu afp normalda spinal bfida veya iste nöral tüp defekti sorununu yansitiyomus. Bu iki sorun fetalde cikmiyo. Ultrasonda cikiyo. Ya valla huzur yok ha dogurana kadar dert dogurdun baska dert.
Dedigim gibi ben 3lü test baktirmadim ama daha bu kanser ihtimali için bakıldı. Zaten normalmis. Gebe olmayan kadinlara göre yüksek çıkmış doktorum baya kizdi bi daha internetten sonuc bakma diye.
Benim doktor kan almaya gerek yok dedi sadece ultrasondan bakacağım dedi ben de özel de takipliyim bu arada.Ben merakla detaylı bekliyorum analıkta endişe hiç bitmiyor ki 🥲.Bir sağ Salim kucağıma alsam rahatlayacağım sanki ama doğru diyorsun o zaman da bitmez

Benim doktor kan almaya gerek yok dedi sadece ultrasondan bakacağım dedi ben de özel de takipliyim bu arada.Ben merakla detaylı bekliyorum analıkta endişe hiç bitmiyor ki 🥲.Bir sağ Salim kucağıma alsam rahatlayacağım sanki ama doğru diyorsun o zaman da bitmez
Bnde detaylı ultrason için çok sabirsizm ya doktor içime bir kurt düşürdü bklm

Bir cok kisinin cinsiyet belli olduguna gore bu cinsiyet teorilerini yeniden konuşalım.
Çin takvimi kan degişimi hepsinde ama hepsinde kız gözüküyordu ve kızım oluyor çok şükür.
Sizin teoriler tuttu mu? 😌
Benim Çin Rus ve yüzük hepsinde kızım😂 çıktı ama oğlum oluyor hep oğlan hissetmiştik babası da bende çok şükür oğlan 🙏

Kuzum hangi markaları ve ürünleri aldın senin ikinci çoçuk bana göre tecrübelisin ☺️
Biberon kesinlikle avent. Ucu anne göğsüne yakın damlatmıyor. Ve cam değil pp tercih ettim.camlar çok ağır ve suratına düşürme olayı var 2,5 aydan sonra biberonu kendileri tutabiliyorlarz,Emzik şans işi 2 farklı markanın aldım biri silikon diğeri kauçuk. Bakalım tutacak mı kızımda 7 tane emzik almıştım en sonuncusunda tuttu😂
Önlük ve emzik askısı farketmez 4lü Müslin önlük bi tane silikon bi tanede su geçirmez önlük aldım 🫠

Biberon kesinlikle avent. Ucu anne göğsüne yakın damlatmıyor. Ve cam değil pp tercih ettim.camlar çok ağır ve suratına düşürme olayı var 2,5 aydan sonra biberonu kendileri tutabiliyorlarz,Emzik şans işi 2 farklı markanın aldım biri silikon diğeri kauçuk. Bakalım tutacak mı kızımda 7 tane emzik almıştım en sonuncusunda tuttu😂
Önlük ve emzik askısı farketmez 4lü Müslin önlük bi tane silikon bi tanede su geçirmez önlük aldım 🫠
Avent anti kolik mi almalı

Kızlar ilk bez alışverişini yaptım aylık paket 200 li normalde 500 TL amazondan 300 e aldım değerlendirebilirsiniz güzel fiyat

Eklentiler

• Screenshot_2024-02-03-12-57-14-285_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2024-02-03-12-57-14-285_com.android.chrome.jpg
    68,1 KB · Görüntüleme: 43
ya ben de aynı şekilde perşembeswn beri hissetmiyorum. Ben 2 haftadır hissediyordum ama perşembeden beri tık yok
Kızlar bebislerimiz küçük daha bende öyleyim. Küçük pıt pıt hissediyorum hissettiğimde de. Genelde geceleri oluyor. 20. Haftadan sonra daha net olur belki. Bir de sağlık ocağı yakininizdaysa dinleyebiliyormus hemşire. Geçen aradı öyle dedi. Doppler var onla dinleyebiliriz diye

Herkese merhaba güzel anneler:) ben de aranıza yeni katıldım 16 + 6 haftalık hamileyim. ultrasonda göremedik ama fetal dna testinde kızımız olacağını öğrendik ☺️ hazır park yatak konusu açılmışken ben de size bir soru sormak istiyorum. Bebek odamız biraz küçük olduğu ve taşınma ihtimalimiz olduğu için ben park yatak aldım. Ekstradan mobilya beşik almayı düşünmüyorum.Tecrübeli anneler sizce mobilya beşiğe gerek var mı? Park yatak bir iki yıl yeterli olur mu? Park yatağın fotosunu da paylaşıyorum
Park yatak daha uzun süre kullanılıyor 1 2 seneyi geçer iyi yapmışsınız, bi dolap şart eşyaları için bizde tayinci olduğumuz için oda yapmadık ama bi dolap aldık büyüdükçe eşyalarda artıyor çünkü bizim dolaplarla idare edilmiyor küçük bi dolap alabilirsiniz.

Son düzenleme:
Avent anti kolik mi almalı
Anti koliğe gerek yok bence benim bebeğim kolikti ama kullandıkmı diye sor hayır bi kere biberon sürdü ağzına ondada meme reddi yapacaktı nerdeyse o yüzden hiç biberon kullanmadık biz, anti kolik alma o yüzden belli olmuyor ne yapacakları normal avent biberon almıştık.

Kızlar 20. Haftada detaylı için randevu alacağım. Perinatoloji randevusu alıp gittiğimizde direk detaylıyı yapıyor mu ? Nasıl oluyır

X