2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    179
Benim doktorum 1 ay kontrolünde memeye saldırması aynı zamanda memeyi itmesi var mı diye sordu. Benimki çok emiyor sürekli ağzında meme sürekli de çıkarır. Ikınırken de çıkarıyor tabi.
bu soruyu neden sordu doktor acaba ya merak ettim. benimkinde var çünkü itme de saldırmada

canım net bilgim yok ama burda ya da başka yerde okudum , sütleri korunaklı kaplarda koruyun buzluk kokusu tadı geçmesin bebekler yemiyor diyordu. onları kullanmak için acelen yoksa mutlaka bi gıda mühendisi bulup sor sosyal medyadan falan . yazık günah yoksa boşa atmış olursun Allah korusun

Bugün hiç durmadı bebişim valla bittim. Tummy time yaptırayim dedim yüz üstü uyuyakaldı. Uyumak da istemiyor etkinlik de. Koridorda bir avize var ona bakmak istiyor. Başım ağrıdi ya
harika haftalar diye kitap aldm açıp okuyamıyorum bile ilk fırsatta bakıyım ne varmış bu haftaya özel diye

Cnm aventin saklama posetindeydi. Ayri rafta duruyordu etlerin oldugu rafa almis annem :/

Cnm aventin saklama posetindeydi. Ayri rafta duruyordu etlerin oldugu rafa almis annem :/
bulaşma dediğimiz şey temastan geçtiğini düşünürsek bence etten poşetin içindeki süte bi şey karışması mümkün gözükmüyor. ikisi de donuk iki ürün de kendi poşetlerinde. aynı anda da donmadılar yani büyük ihitmalle et zaten donuktu annen poşetleri onların yanına koyana kadar .

Annelerin bu aç mısın soruları sürekli yemek yeme konusndski ısrarları bebeklik dönemimize dayanıyor demek ki. şu an oturmuş aç mı acaba tok mu diye düşünüp kendimi yiyorum, sütü de az emdi Maddi imkanım olsa eve bebek hemşiresi çağırıcam yatılıya onderexe

Cnm aynen oyleydi. Ikisi de donuktu ikisi de posetteydi. Ama hani eti koyarken poseti tutuyor posetin ustunde belki vardir bakteriler. Cozunurken falan bilmiyorum sacmaliyor muyum da icim kalkti cok degil 10 poset fln var hepi topu zaten de atsam bosa mi atarim acaba

dediğin gibi olsa bile kullanmak için sütleri dökerken çok dikkat edersin dış yüzeyle teması olmaz. tarih atmışsındır zaten şimdi küçükken kullanmasan bile ek gıdaya geçerken omlet yapacaksın mesela içine sütten koyarsın atmak için acele etme bence , bugün gördüm yabancı bi hesapta çocuguna yaptıgı yemekelre sütleri katıyodu.
Allah bana da tez zamanda süt sağıp kenara yedeklemeyi nasip etsin

Canım biz de öyleydik mahvoldum gala devam ediyor…. 8. Hfta atağıdır diye dişünütorum
Merakları başladı bence ondan. Biraz da netleşti görüşleri. Uyuyunca bir şey kaciracakmis gibi uyumak istemiyorlar gündüz. Sağa sola bakmak istiyorlar. Hava cidden çok sıcak serinlik olsa dışarıda görebilecek daha çok şey var aslında

Canimcim ya alınma ama annenle de olsa sanırım biriyle aynı evde olmak isi sıkıntı sanırım. Herkesin kendi düzeni var cunku. Sütler de poşetler zaten koku, hava gibi şeyleri geçirmiyor diye biliyorum. Ben şahsen etle sebze ya da tereyağı vs gibi şeyleri bile ayırıyorum. 4 göz var buzlugumda et tavuk vs farklı katta ayrı gözlerde oluyorlar. Belki benim takıntım bu zararı yoktur bilemiyorum. Süte bir şey olduğunu sanmam ama annecigine güzel bir dille anlat istersen.

Aynen benimde senin gibi canim ya 3 kat var 1 kat et bir kat sebze bir katta sutlere ayırmıştım. Geldiginde ne hikmetse duzenleme ihtiyaci hissetmis etle sutleri ayni yere koymus midem kalkti ya aticam sutleri :/

Aynen benimde senin gibi canim ya 3 kat var 1 kat et bir kat sebze bir katta sutlere ayırmıştım. Geldiginde ne hikmetse duzenleme ihtiyaci hissetmis etle sutleri ayni yere koymus midem kalkti ya aticam sutleri :/
Valla zor işte boyle durumlar. Doğumun 3. Günü eşim annemler geliyor evi temizleyecekler dedi. Evi zaten doğuma girmeden bir gün önce temizlemistim. Sorun gelsinler mi değil gelecekler demesiydi zaten. Bana sorulmamasi. Geldiler en son kayınvalidemin elinde toz bezi olarak kullandığım bezle lavabo yikadigini gördüm. Bezle lavabo yıkamak nedir. Bezler çöp oldu çok sinirlendim ama dedim neyse kalp kirmayayim eşime de temizlik çok lazımsa birini tutarız diye. Nankör gibi görünmek de istemedim

Bana da bana da sağayım da dolapta sütleri olsun

Bizimki şarkı gibi söyleyince masalı dinliyor biraz ama zor yani. Şuan hala aktiviteler için küçükler biz mi acele ediyoruz acaba diye düşünüyorum.
Ben öyle çok aktivite yaptirmiyorum. Siyah beyaz kartlar var ya onları yeni yeni göstermeye başladım. Kırmızı solucanda ne görüyorsa ona gülüyor

Cnm valla temizlik bezini cope atmak bile ne kdr sinir bozucu dusun ki sagilmis sutler.. cnm sıkıldı cok. soyluyorum bildiğini okuyor kayinvalide veya kendi annenler farketmiyor yaşla mi ilgili bir boşvermislik var. Hersey herseye olur mantığı bez gibi sut gibi evet belki insani öldürmez bu yapilanlar ama içim almıyor ve duydugun cvp bise olmaz ya

Çok haklısın valla ve evet yaşla ilgili daha tecrübeli ve bilgili olduklarını düşünüyorlar.
En basitinden geçen günkü muhabbet. Kayinpederim ağustosta uyuyanin üstüne kar yağarmis derler annem çok tecrübeli diyor kendi annesi için. Çocuğunu kucağına bile almadan büyütmüş nesil yani ne tecrübeleri varsa. Bende eski agustoslarla şimdiki bir değil dedim salakmisim da anlamıyor musum gibi hala aciklama yapıyor bıraktım valla daha bişi demiyorum he deyip geciyorum küresel ısınmayı anlatacak değilim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…