2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    179
Canım geömş olsun, bende de yine düğümler geliyor.. ters emziiyroum sağıyorum açılmadı:) ama çok şükür artmadı da.. gaz gerçekten mahbediyor insanı:) düğüm olursa hemen soğuk lahana dene benve, ben denedm çok rahatlattı ama açılmadı tabi yine :)
Saginca açıldı canım benim. Bir iki saat daha sagmasam lahanalik olurdu sanırım 😅 gecenin köründe lahanayı nerden bulacaksam. Dolaba atmak lazım sanırım ne olur ne olmaz diye

Kızlar bu arada, bebeğim 43 günlük ve günde 10’dan çok kaka yapıyor. Nerdeyse her emme öncesi altını alıyorum.. hepsi kakalı. Acaba ishal mi oldu diye dişündüm ama anne sütnden dolayı sıvı olması da normalmiş.. benzer şeyi yaşayan var mı
Evet benimki de oyle. Doktor kakasini gordu normal dedi anne sutu alan icin. 10'a kadar da normal dedi. Bazi gunler 11 12 de oluyordur belki ama şöyle oluyor. Mesela yapti diyorum degistiriyorum hop yine yapiyor. Belki de devami yani onlar ayri sayilmayabilir. Ama surekli alt degistiriyorum yani. Degistirmesem az beklesem diyorum devami gelir diye bu sefer de pisikten korkuyorum. İste oyle bi kisir döngü yani😃

Sağlık ocağına ne için gidiyorsunuz? Bebeğimin tüm kontrolleri doğduğu hastanesinde yapılıyor, 1 ay aşısı da hastanede yapılacak.

Evet benimki de oyle. Doktor kakasini gordu normal dedi anne sutu alan icin. 10'a kadar da normal dedi. Bazi gunler 11 12 de oluyordur belki ama şöyle oluyor. Mesela yapti diyorum degistiriyorum hop yine yapiyor. Belki de devami yani onlar ayri sayilmayabilir. Ama surekli alt degistiriyorum yani. Degistirmesem az beklesem diyorum devami gelir diye bu sefer de pisikten korkuyorum. İste oyle bi kisir döngü yani😃
Ayy bizde de öyle oluyor:) bir de her emme sonrası fiks yapmış oluuor bir sonraki emme zamanı kontrol ettiğimde.. bizim sürekli pişik oluyor :KK43: kantoron sürüyorum sslında o da popoyu uyarıyor

Ayy bizde de öyle oluyor:) bir de her emme sonrası fiks yapmış oluuor bir sonraki emme zamanı kontrol ettiğimde.. bizim sürekli pişik oluyor :KK43: kantoron sürüyorum sslında o da popoyu uyarıyor
Canım yaz diye gündüzleri ben poposunu yıkıyorum çok kaka yaptığında. Bir de açık bırakıyorum bir süre hava alıyor. Gözenekleri tikamasin diye her alt değişiminde krem kullanmadım. Çok şükür pişik olmadı.

Canım yaz diye gündüzleri ben poposunu yıkıyorum çok kaka yaptığında. Bir de açık bırakıyorum bir süre hava alıyor. Gözenekleri tikamasin diye her alt değişiminde krem kullanmadım. Çok şükür pişik olmadı.
Çok mantıklı:) ben hep krem kullandım ya :KK43: ve hiç açık bırakmıyorum djdjf hata ettim….. şu uykular düzene girse beni aşırı zorlıuo gece uyumaması

Kızlar bugün 1 aylık olduk, bebeğim bazen çok hızlı nefes alıp veriyor korktum Dr muayenede bişey demedi ama normal mi bu ?

Kızlar bebeği kaka yapamayan varsa bir yöntem buldum her defasında içi temizlendi deneyebilirsiniz sizde
Zeytinyağ biraz tabağa koyun ateş ölçerler var ucu demir o ucuna yağı sürün daha sonra bebeğinizin popo deliğine ucunu sokup sağa sola çevirin içinde yuvarlak çizin hemen çekmeyin biraz oynatın içinde direk kaka yaptığını göreceksiniz çok işime yaradı pazar gününden beri yapamıyordu kızım şimdi zorlandığında ben yardım ediyom çok rahatliyor gazı da çıkıyor

Kızlar bebeği kaka yapamayan varsa bir yöntem buldum her defasında içi temizlendi deneyebilirsiniz sizde
Zeytinyağ biraz tabağa koyun ateş ölçerler var ucu demir o ucuna yağı sürün daha sonra bebeğinizin popo deliğine ucunu sokup sağa sola çevirin içinde yuvarlak çizin hemen çekmeyin biraz oynatın içinde direk kaka yaptığını göreceksiniz çok işime yaradı pazar gününden beri yapamıyordu kızım şimdi zorlandığında ben yardım ediyom çok rahatliyor gazı da çıkıyor
Canım kabız değil ama bebeğin değil mi? Bende gaz için bir video izledim bugün iki kere denedim bebegim biraz rahatladı.

X