2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    179
kızlar ben de her gün banyo yaptırmaya başladım ancak annem illa gündüz yıka diyor, batıl inanç mı ne bilmiyorum ama canımı sıktı bu durum. akşam ya da gece duş aldıran var mı aramızda ? bunun ne zararı olabilir ?

kızlar ben de her gün banyo yaptırmaya başladım ancak annem illa gündüz yıka diyor, batıl inanç mı ne bilmiyorum ama canımı sıktı bu durum. akşam ya da gece duş aldıran var mı aramızda ? bunun ne zararı olabilir ?
Ben hep akşam yıkadim, hatta bugün de az önce yıkadık uyuttuk. Ne gibi bir zararı varmış ki. Gece rahatlamış uyuyor işte bebiş ne güzel

Batil inanc bence kuzum. Eskilerde imkan yoktur. Yapilamiyordur. Ordan kalmistir yaptirilmaz diye.

Valla ilk defa duydum bunu ben ne zaman müsait olursam o zaman yıkıyorum gece gündüz ne fark eder ki yani bu sıcaklarda birde

Bunu cok fazla yapmanı tavsiye etmem. Oraya dışardan mudahaleyi cok uygun gormuyorlar, buna alisabilir cunku.
Aynen katılıyorum. Bu tavsiyeyi ben de duydum ama sürekli yapılması hoş olmayabilir. Burada bebeği en geç kaka yapan benim muhtemelen. Haftada bir yapıyor benim kızım. Ben sadece arada bir mamasina zeytinyağı koyuyorum bir de poposuna zeytinyağlı pamuk koyuyorum. Bunları da sürekli yapmıyorum ki sürekli bir desteğe ihtiyaç duymasın bağırsakları yavaş yavaş kendiliğinden düzene girsin

Ben hep akşam yıkadim, hatta bugün de az önce yıkadık uyuttuk. Ne gibi bir zararı varmış ki. Gece rahatlamış uyuyor işte bebiş ne güzel
canım benim de niyetim buydu. 21:00 de yatıp gece 12 de kalkıyodu. ben de ertelemek istedim 22:00 gibi yıkadık saat bak 1 i geçiyor katıla katıla ağlıyor memeyi agresif şekilde emiyo falan, şaşkına döndük ya

kızlar sizce doktora götürmeli miyim ? ilk deda böyle çok aralıksız ağladı çok çaresiz hissettim, arabayla gezdirdik sustu. ne olmuş olabilir ki 24. günü bugün böyle ataklar farklılıklar normal mi ?

kızlar sizce doktora götürmeli miyim ? ilk deda böyle çok aralıksız ağladı çok çaresiz hissettim, arabayla gezdirdik sustu. ne olmuş olabilir ki 24. günü bugün böyle ataklar farklılıklar normal mi ?
Bir kere de benim bebegim öyle ağlamışti 3. Haftaydi sanırım bende bebek arabasına koymustum son çare. Bana normal geldi ağlaması ama sen daha iyi bilirsin bebeğin normal halinden. Gazi falan mı vardı ki ya da kakası ile ilgili bir sıkıntı. 30. Gün kontrolü gelmiş zaten bebişin doktora danışın olmadı canım inşallah tekrar o kadar ağlamaz 🙏🏻

Bir kere de benim bebegim öyle ağlamışti 3. Haftaydi sanırım bende bebek arabasına koymustum son çare. Bana normal geldi ağlaması ama sen daha iyi bilirsin bebeğin normal halinden. Gazi falan mı vardı ki ya da kakası ile ilgili bir sıkıntı. 30. Gün kontrolü gelmiş zaten bebişin doktora danışın olmadı canım inşallah tekrar o kadar ağlamaz 🙏🏻
gazı son 1 haftadır var yani ıkınmalar, bacakları karna çekmeler, huzursuz emmeler vs bunlar gaza yoruluyor diye anlıyorum burdaki tecrübelerden ve karnı da sert oluyo, kaka yapma sıklığı da azaldı. inşallah canım tekrar çyle olmasın hiçbir bebiş çok savunmasız minikler ya :KK43:

gazı son 1 haftadır var yani ıkınmalar, bacakları karna çekmeler, huzursuz emmeler vs bunlar gaza yoruluyor diye anlıyorum burdaki tecrübelerden ve karnı da sert oluyo, kaka yapma sıklığı da azaldı. inşallah canım tekrar çyle olmasın hiçbir bebiş çok savunmasız minikler ya :KK43:
Çok ağlayınca insan ne yapacagini şaşırıyor haklısın. Gece de benimki pek uyumadı babası da bende zombi gibiyiz şuan 🙂 böyle böyle büyüyecekler

Mama vermeye mi başladın? Ben yalnızca anne sütü veriyorum ama başlangıca göre benim de kaka sıklığı azaldı çişli bez arttı. Bu beslendiğini gösteriyormuş. Gaz için damlanı değiştirebilirsin. Ben sab simplexden ciddi memnun kaldım saatlerine uyarsan harika günde 1-2 kere 3-5 dk bi ıkınma süreci ya oluyo ya olmuyo

Benim bebiste öyle ara ara ağlama krizlerine giriyor eczacı içeriğinde adacayi yagi olan bi masaj yagi hazırladı onu kullanıyorum bi kac gündür iyi geldi bize. Bir de ağlama krizi gelince küvette sıcak suya koyunca da sakinliyorlar sıcak su rahatlatıyor gaz sancısını

Mama vermeye mi başladın? Ben yalnızca anne sütü veriyorum ama başlangıca göre benim de kaka sıklığı azaldı çişli bez arttı. Bu beslendiğini gösteriyormuş. Gaz için damlanı değiştirebilirsin. Ben sab simplexden ciddi memnun kaldım saatlerine uyarsan harika günde 1-2 kere 3-5 dk bi ıkınma süreci ya oluyo ya olmuyo
Canım sab simlexi günde kaç damla kaç kere kullanıyorsun , bende kullanıyorum rahatlamıyor oğlum 😣

Bence bi sakıncası olmaz. Ben de gunduz yikiyorum ama hava gunduz daha sicak serinlesin diye oyle yapiyorum. Baska bi sebebi yok.

Bastan beri sarılık yok deden cocugumda simdi uzamis sarilik var diye test istediler. Sukur ciddi boyutta degilmis. Gecer dediler. Ancak onun icin test verince idrarda hafif enfeksiyon fark edildi. Pamuk ve suyla siliyorum. Gunluk hazirliyordum pamuklari acaba yine de bakteri uretirmi bir gun icinde. Böyle silen var mi. Ben de simdi yanima su getirdim anlik islatip siliyorum ne olur ne olmaz diye.

X