2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    179
Ikınıp kakasını kabız olmamasına rağmen yapamama durumu var ya benim bebeğimde ondan var. Gece hiç uyumadı ıkındı sürekli. Sabah altını değiştirmek için açtım fışkırttı resmen halı, yatak, kendi beşiği, benim üstüm her yer kaka oldu sevinsem mi üzülsem mi bilemedim. Bir rahatladi. Kendisini tek başıma yıkadım babasıyla yıkıyorduk normalde. Karnı da doyunca uykuya daldı nasıl üzüldüm haline 😔
Yenidoğanlarin hepsi oyle sanirim. Kabiz degiller ama hep bi ıkınma. Benim kizim da öyle. Kakayi temizlemek de cok zor. Lekesi de kaliyor ama napalim rahatlasinlar da ☺️

Canım yenidoğanlarda bu durum normalmiş bende çok araştırdım ancak bağırsak gelisiminden dolayı ıkınıp ıkınıp yapamaz sonra bı anda ishal gibi sıvı olarak yaparlarmis. Benim kızda bir kere benim üzerime bir kerede kayınvalidemin üzerine yaptı 😂 hatta şuanda da ıkınıp kıpkırmızı olmaya devam ediyor ama yapamadı hala. Bağırsak gelişimi tamamlanana kadar bu zorlu sürecte yanında olmaya çalışicaz. Ben o ıkınırken elimi karinina koyuyorum elimin sıcaklığı birazcık ağrısını alıyor gibi yada anne eli olması nedeniyle sakinliyo bilmiyorum ama dene istersen
Evet bağırsakları gelişse keşke hemen o ıkındıkca bende kötü oluyorum. Bizde öyle yapıyoruz babası da bende elimizi karnına koyuyoruz zaten sertleşiyor karnı ıkınırken. Bu sabah her yeri batirdiktan sonra iki kere daha kakasını yaptı son ikisi görece rahattı sabaha göre mutlu oldum valla

Sütüm yok ebeler var diyo sabahtan beri çatladı ağlamaktan kızım mama da vermiyorlar
Elini emiyor ne bulsa ağzına götürmek istiyor
Canım süt geç inebilir bir de ilk süt kolostrum yağlı olduğu için makine ile de gelmeyebilir. Ben de mama vermek istemiyordum ama sarılık olunca mecbur kaldık. Sen yine iki memeden emzirmeye çalış. Ben bir de her emmeden sonra elimle sağıp bir çay kasigi süt dökuyordum agzina doyduğundan emin olmak için. Bu arada mama verirsen kaşık biberonla ver ki meme reddi falan olmasın. Bizim 35 günlük oldu ben hala kaşık biberon kullanıyorum

Arkadaşlar ben yeniyim de 4+3 de öğrendim gebeliğimi. Henüz hala kesem görünmedi 0.35 cm’lik bir görüntü dışında. Haftaya çarşamba tekrar gel dedi doktorum. Korkmaya başladım. Benim gibi olan var mı?

Şampuan ve diğer vücuda sürülen şeyler isiligi hava aldırmadıgi için daha çok baskılar dedi ebe. Ben şampuan ve vücut yağını kestim her gün banyo ile iki güne geçti. Sende sadece su ile yıka canım inşallah hemen geçer 🙏🏼
Ben de sağlık ocağına goturdum bugun boynu cok kotu olunca. Bi krem verdi ama uretimi durmus😃 eczaci Mustelanin bi kremini onerdi Cicastela diye. İsilik icinmis. Onu aldim artik. Pazartesiye kadar rahatlamazsa gel baska bisey yazcam dediydi saglik ocagindan. Boynu kotu olunca mantara cevirmesin diye dedi. Bakalim inşallah gecer. Ben de sampuan sabun kullanimini azaltayim bakalım

Yenidoğanlarin hepsi oyle sanirim. Kabiz degiller ama hep bi ıkınma. Benim kizim da öyle. Kakayi temizlemek de cok zor. Lekesi de kaliyor ama napalim rahatlasinlar da ☺️
Lekesinde falan değilim inan ki. Bu sabahkinde her yer battı benim bacağımdan yere aktı öyle diyeyim 🤭 karşı duvara kadar gidecekmis nerdeyse 1 saniye içinde oldu ne olduysa. Şükür yaptı ya aman önemli değil dedim. Halı zaten minik bir haliydi çok önemli değil. 😅

Hee sizin normal o zaman. Bizim dört gündür yapmıyor. Gerçi bizimki de normalmiş pazartesi aşı oldu. Aşı da ishal yapabiliyormus. Akşam bir yaptı kuzum sanki bir aylık 😅
Aman yapsınlar da rahatlasinlar. Aklıma şey geldi sezaryenden sonra zor oluyor ya tuvalete çıkmak diyorum öyle onun da canı mi acıdi acaba falan. Yaptıktan sonra yüzü güldü zaten inan ki 🙂

Aman yapsınlar da rahatlasinlar. Aklıma şey geldi sezaryenden sonra zor oluyor ya tuvalete çıkmak diyorum öyle onun da canı mi acıdi acaba falan. Yaptıktan sonra yüzü güldü zaten inan ki 🙂
Ayy evet bizimki de yaptı ya çocuk bir sakinledi etrafa bir bakışı var sanki az önce fışkırtan o değil 😂😂 ama insan gerçekten çok mutlu oluyor yaptığını görünce 😅

Benim 5+5te gorunmustu kese daha erken zaten canını sıkma
Çok teşekkür ederim haftaya çarşamba görme ihtimalim artar o zaman. Peki şu görüntüyü yorumlar mısınız rica etsem

Eklentiler

• B2E037AF-ACC2-4952-B099-1F3BB49C4B05.jpeg
    B2E037AF-ACC2-4952-B099-1F3BB49C4B05.jpeg
    88,2 KB · Görüntüleme: 16
Evet bağırsakları gelişse keşke hemen o ıkındıkca bende kötü oluyorum. Bizde öyle yapıyoruz babası da bende elimizi karnına koyuyoruz zaten sertleşiyor karnı ıkınırken. Bu sabah her yeri batirdiktan sonra iki kere daha kakasını yaptı son ikisi görece rahattı sabaha göre mutlu oldum valla
Birde her kaka yaptiginda evdeki herkes bir agiz ohhh diyor mu biz oyleyizde :)

kızlar gece uykusu için en güvenli buldugunuz çözüm nedir ? ben reflü yatağı aldım ama içim rahat değil az önce tıkanır gibi oldu öksürükle hıçkırık arası bi şeydi ödüm patladı Allah tan başında bekliyorum. sırt üstü mü yatış yan mı araştırmaktan deli oldum her ikisini de ayrı ayrı savunan var ne dersiniz ? 😞
Emdikten sonra ustten gazını çıkarmadan yatırma hiç o zaman sorun olmaz.

Arkadaşlar ben yeniyim de 4+3 de öğrendim gebeliğimi. Henüz hala kesem görünmedi 0.35 cm’lik bir görüntü dışında. Haftaya çarşamba tekrar gel dedi doktorum. Korkmaya başladım. Benim gibi olan var mı?
Hayırlı olsun sağlıcakla ilerlesin🙏🏻 ben de 4+3 de sancilanmistim gece acilde görmüştük keseyi ama çok zor şekilde. Eğer kontrol karından yapilirsa bir süre idrara sıkışık gitmekte fayda var. İki gün sonra yine idrara sıkışık gittiğimde daha rahat görmüştü karından. Daha çok erken karından bakılan ultrasonda karın yapısı bile etkiler görüntüyü. Ben çok zayiftim ona rağmen 4+3 de zor görmüştü keseyi doktor. Daha erken haftaya gittiğinde kalp atışı için yine erken olur ama en azından yolku falan görürsün bence

Birde her kaka yaptiginda evdeki herkes bir agiz ohhh diyor mu biz oyleyizde :)
Kuzum işte dışarı çıkaracaktım bunca olaydan ve temizlikten sonra bebeği hazırladım kendim hazırlandım pusetine koydum cart diye bir ses 😅 bir baktım bizimki numuneleri bırakmış bezine 😅😅 sevine sevine çıkardım hop baştan alt değiştirme seansı 😅 rahatliyoruz valla tabi o rahatsız olunca uyumuyor uyutmuyor 🙂az önce onu reflü yatağına koydum kendi yanıma aldım uzandik elini de yüzüme uzattı öyle uyumuşuz ikimizde. Sanki kakayi ben yaptım öyle bir rahatlama geldi

Benim bugün 0.35 lik bir görüntüyle göründü yukarıda paylaştım. Alttan baktı bugün. Haftaya görünür inşallah
Kuzum işte dışarı çıkaracaktım bunca olaydan ve temizlikten sonra bebeği hazırladım kendim hazırlandım pusetine koydum cart diye bir ses 😅 bir baktım bizimki numuneleri bırakmış bezine 😅😅 sevine sevine çıkardım hop baştan alt değiştirme seansı 😅 rahatliyoruz valla tabi o rahatsız olunca uyumuyor uyutmuyor 🙂az önce onu reflü yatağına koydum kendi yanıma aldım uzandik elini de yüzüme uzattı öyle uyumuşuz ikimizde. Sanki kakayi ben yaptım öyle bir rahatlama geldi

Benim bugün 0.35 lik bir görüntüyle göründü yukarıda paylaştım. Alttan baktı bugün. Haftaya görünür inşallah
Döllenme zamanı da var sata göre değerlendiriliyor da herkesin aynı değildir bence. Bir hafta uzun bir süre biliyorum hepsimiz aynı surecten geçtik zaman duruyor gibi oluyor ilk zamanlarda hamilelikte. İnşallah haftaya daha da netleşir senin de için rahatlar 🙏🏻

Döllenme zamanı da var sata göre değerlendiriliyor da herkesin aynı değildir bence. Bir hafta uzun bir süre biliyorum hepsimiz aynı surecten geçtik zaman duruyor gibi oluyor ilk zamanlarda hamilelikte. İnşallah haftaya daha da netleşir senin de için rahatlar 🙏🏻
Son adet tarihim 2 Temmuz idi. Bat ise 29 Temmuz. Çok teşekkür ederim dua edin olur mu

X