2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    179
Ikınıp kakasını kabız olmamasına rağmen yapamama durumu var ya benim bebeğimde ondan var. Gece hiç uyumadı ıkındı sürekli. Sabah altını değiştirmek için açtım fışkırttı resmen halı, yatak, kendi beşiği, benim üstüm her yer kaka oldu sevinsem mi üzülsem mi bilemedim. Bir rahatladi. Kendisini tek başıma yıkadım babasıyla yıkıyorduk normalde. Karnı da doyunca uykuya daldı nasıl üzüldüm haline 😔

Ikınıp kakasını kabız olmamasına rağmen yapamama durumu var ya benim bebeğimde ondan var. Gece hiç uyumadı ıkındı sürekli. Sabah altını değiştirmek için açtım fışkırttı resmen halı, yatak, kendi beşiği, benim üstüm her yer kaka oldu sevinsem mi üzülsem mi bilemedim. Bir rahatladi. Kendisini tek başıma yıkadım babasıyla yıkıyorduk normalde. Karnı da doyunca uykuya daldı nasıl üzüldüm haline 😔
Kuzum aynısını bn uzun zamandır yasiyom doktor da gitim eyer kaka sert geliyorsa önemli ama su gibi gliyosa normal inan diğer odadan ikinmasini duyup kosuyordum kıpkırmızı olyo du yüzü o kadar zorlaniyorduki anlatamam zeytinyağı verdim poposuna bile sürdüm öle böle derkn şükür yeni yeni birwz düzene girdi yavrum o da düzelecek inşallah

Kuzum aynısını bn uzun zamandır yasiyom doktor da gitim eyer kaka sert geliyorsa önemli ama su gibi gliyosa normal inan diğer odadan ikinmasini duyup kosuyordum kıpkırmızı olyo du yüzü o kadar zorlaniyorduki anlatamam zeytinyağı verdim poposuna bile sürdüm öle böle derkn şükür yeni yeni birwz düzene girdi yavrum o da düzelecek inşallah
Bağırsak gelişimi işte kuzum zamanla geçecek ama yazık üzülüyorum haline. Yapınca nasıl rahatladı uyudugundan beri temizlik yapıyorum 🙂 valla yapsinda gerisi mühim değil

Bizimde boyun bölgesinde sürekli tekrar ediyo ya 🥲 o yüzden dedim losyon nemlendirici fln kulsniyrmn ondan mı acaba bnde bir süre birakiym ya
Ben bırakmanın faydasını çok gördüm ☺️ yeni başlayan isilikler bile hemen geçiyor var olanlarda 2 güne bitti. İnşallah sizinkilerdr hemen geçsin bebiş rahat etsin🙏🏼

Canım yenidoğanlarda bu durum normalmiş bende çok araştırdım ancak bağırsak gelisiminden dolayı ıkınıp ıkınıp yapamaz sonra bı anda ishal gibi sıvı olarak yaparlarmis. Benim kızda bir kere benim üzerime bir kerede kayınvalidemin üzerine yaptı 😂 hatta şuanda da ıkınıp kıpkırmızı olmaya devam ediyor ama yapamadı hala. Bağırsak gelişimi tamamlanana kadar bu zorlu sürecte yanında olmaya çalışicaz. Ben o ıkınırken elimi karinina koyuyorum elimin sıcaklığı birazcık ağrısını alıyor gibi yada anne eli olması nedeniyle sakinliyo bilmiyorum ama dene istersen

Kaç günde bir yapıyor canım

Canım kızına da Allah şifalar versin bebişine de 🤲 bu ishal nasıl bulaşır ki ? Eltim olacak düşüncesiz ve kocası kalktı geldiler ilk haftadan. Midem ağrıyo diyip duruyodu meğer ishalmiş. Salgın var demiş dr. Sonradan öğrendik. Bu kız tuvalete girdi. Kustum dedi ama wc yi de kullanmıştır . Ben de aynı saat içinde girdim bilmiyodum ki ishalini 😔Sonra bş de çocugu okudu üfledi beşiğin üstünden ona da ayrı sinir oldum ne üflüyosun yani okudun tamam. Bugün kaynım yani kocası da serumluk olmuş ishalden. Onlar gittikten sonra banyoyu eşim çamaşır suyuyla çok iyi yıkadı. Ben de el temizliğime çok önem veririm Hiç dokunmadılar bebeğe ama aynı odada bi 20 /30 dk durmuşlardır. Bebeğime geçer mi sence ?bunu düşünmekten ve onların bu yaptıgı cahilliğe düüşünceszliğe sinirlenmekte uçuk çıkardım :KK43:
Bulaşmış yada bulaşmamış diyemeyiz ama kakasından anlarsın canım. Mukus görürsen kaka sayısında artma kötü koku vs varsa doktora gidersin. Benim kızım mıncıklıyor öpüyor dokunuyor ağzına yüzüne bulaşma ihtimali çok çok yüksek. Ona rağmen doktor normal anne sütü kakası bu bu kadar mukusla bişey olmaz dedi tahlil bile yapmadı.
Evet salgın varmış maalesef ama korkma o kadar tehlikeli bir durum değil 🙏🏼

B BirNBirE kuzum oglusun nasıl oldu kakası?

E Eflatunc

Kızlar günde 5-6 kaka yapıyorsa 1 yada 2 tanesinde az miktarda mukus görüyorum. Dün doktor test yapmaya gerek duymadı süt ürünlerini kesme bu kadarcık mukusla bişey olmaz dedi.
Kaka sayısı artarsa bol mukuslu yaparsa kötü koku gelirse kan görürsen o zaman değerlendiririz bana normal geldi dedi. Huzursuzluğu falanda yok çok şükür 🙏🏼

kızlar gece uykusu için en güvenli buldugunuz çözüm nedir ? ben reflü yatağı aldım ama içim rahat değil az önce tıkanır gibi oldu öksürükle hıçkırık arası bi şeydi ödüm patladı Allah tan başında bekliyorum. sırt üstü mü yatış yan mı araştırmaktan deli oldum her ikisini de ayrı ayrı savunan var ne dersiniz ? 😞
Bende yataş juno var. Sırt üstü yatırıp kafasını yana çeviriyorum

E Eflatunc

Kızlar günde 5-6 kaka yapıyorsa 1 yada 2 tanesinde az miktarda mukus görüyorum. Dün doktor test yapmaya gerek duymadı süt ürünlerini kesme bu kadarcık mukusla bişey olmaz dedi.
Kaka sayısı artarsa bol mukuslu yaparsa kötü koku gelirse kan görürsen o zaman değerlendiririz bana normal geldi dedi. Huzursuzluğu falanda yok çok şükür 🙏🏼
Çok şükür canm sevindim vllha birde benimde böyle Arda mukuslu yapyordu şükür azaldi 🤲huzursuzlgumuz var ama bir yeri ağrımyo bli öle sicaktan bu

X