2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    179
Ya haftada bir gece sütümü sağıp babayı gece beslemesine kaldırıp ben uyusam diye bir düşünce var aklımda dinlenmek için aslında uygulayanınız var mı böyle bişey?
Ben yapıyorum canım hatta eşimin gece evde olduğu gunlerde nöbetleşe bakıyoruz. Gece ben uyumadan sütümü sağıp bırakıyorum ve uyumadan emziriyorum, 3 saat içinde uyansada uyanmasada eşim sütü veriyor. Ve sonraki acikmaya kadar ben uyuyorum. Aciktiginda eşim beni uyandırıyor ve nöbeti devralıyorum hatta bazı zamanlar mama veriyor ben uyuyorum eğer süt sagamadiysam

Aa evet çok mantıklı 🥰👍 bi kere sağdım 20 dk kadar manuel pompayla 1 çorba kaşığı anca çıkmıştır. Avent yenidoğan biberonu var ona koydum bebeğimin boğazına mı kaçtı noldu öksürdü zorlandı falan korktjm açıkcası. Şu andada uyumam lazım ama korkuyorum tek bırakmaya.
Benimki emerken bile tıkanıyor valla. Her emzirmede yada biberonla beslemede bir tur hemlich yapıyoruz. Yenidoğanlarda normalmie canım

Kizlae sağlık ocağından pedia-D diye bi D vitamini yazılmıştı. Bir haftadır falan kullaniyoruz ama bu aralar kizim cok fena. Sürekli gazi var. Her gaziyla kaka da yapiyor. Emerken bile huzursuz acaba o mu dokundu. Kullanan var mi. Bi de sadece 1 gun 2 damla bigaia verdim. Ne dokundu bilemiyorum. Siz D vitamini ne kullaniyorsunuz. Ocean iyi diye yorumlar okudum kullanan var mi.

Kizlae sağlık ocağından pedia-D diye bi D vitamini yazılmıştı. Bir haftadır falan kullaniyoruz ama bu aralar kizim cok fena. Sürekli gazi var. Her gaziyla kaka da yapiyor. Emerken bile huzursuz acaba o mu dokundu. Kullanan var mi. Bi de sadece 1 gun 2 damla bigaia verdim. Ne dokundu bilemiyorum. Siz D vitamini ne kullaniyorsunuz. Ocean iyi diye yorumlar okudum kullanan var mi.
Bende pedia d kullanıyorum. Gazı önceden de vardı vitaminin yaptığıni düşünmedim

Bende pedia d kullanıyorum. Gazı önceden de vardı vitaminin yaptığıni düşünmedim
Gaz vardı ama bu kadar değildi. Daha altini yeni degistirsim derken yeniden yapiyor. Cok rahatsiz belli. Bir kac gün bırakıp deniycem olmadı. Bi sıkıntı olduğu kesin. Diğer kızım alerjikti ondan da korkmuyor değilim.

Gaz vardı ama bu kadar değildi. Daha altini yeni degistirsim derken yeniden yapiyor. Cok rahatsiz belli. Bir kac gün bırakıp deniycem olmadı. Bi sıkıntı olduğu kesin. Diğer kızım alerjikti ondan da korkmuyor değilim.
Benimki de öyle canım ya. Hatta bayağı ikiniyor eşim bir doktorun videosunu izletti dün. Bazı bebeklerde boşaltım sistemi zamanla oturuyormus o yüzden ikinmali yapıyor kakasını. Hatta dün kaka yaptı değiştirirken üstüme de kakasını yaptı. Güldük de bayağı 😅 yattığı yerden üstüme nasıl yapmayı becerdi anlamadım

Hastane
İyim canmn çık teşekkür ederim gitim hastane parol kullan dedi bugün iyim cok şükür simdi büyük oğlum karni agryo ateşi var onu getirdim salgın varmış inşallah küçüğüne bulastrmayiz
Aman kuzum geçmiş olsun. Zor da olsa biraz ayrı tutmak lazım çocukları inşallah bulaşmaz 🙏🏻

Çok teşekkür ederim cnm 🥰 Uraz Nasl csnm tutumu memeyi
Yok kuzum ama besliyorum bir şekilde. Memede hircinlasiyor çok açsa biberonda da hircinlasiyor. Sağım yapiyorum uzun süre sağım yapınca sütte azalma olmuyormus memede süt olmasa bile sağmak gerekiyormuş. Bende deneyimle ogreniyorum. Eğleniyoruz bile birlikte artık. Cuma 1 aylık olacak. O zamana kadar tüm sonuçları çıkar inşallah tek sonucu kaldı beklediğimiz 🥰🙏🏻 senin minnoslar napiyorlar 🥰

Benimki de öyle canım ya. Hatta bayağı ikiniyor eşim bir doktorun videosunu izletti dün. Bazı bebeklerde boşaltım sistemi zamanla oturuyormus o yüzden ikinmali yapıyor kakasını. Hatta dün kaka yaptı değiştirirken üstüme de kakasını yaptı. Güldük de bayağı 😅 yattığı yerden üstüme nasıl yapmayı becerdi anlamadım
Gazla beraber yaptıkları için oluyor. Ben de bezle zor yakaladım bir kere😃

Şükür 🙏Kuzum benimki 25 günlük oldu bugün gittikçe artacak süt ihtiyacı. Benim ilk hafta çok fazla geldi sütüm şuan bebeğin ihtiyaci kadar geliyor. Memede yumuşama da oldu dokunulmayacak kadar sertti ilk iki hafta. Dün gece emzirmeyi yine denedim. Hatta direkt memenin üstüne koydum biraz emip hircinlasti. Keşke emse. Biberonla verdim öyle olunca. Zor valla.
Canım kaç saate bir sağıyorsun

Ben yapıyorum canım hatta eşimin gece evde olduğu gunlerde nöbetleşe bakıyoruz. Gece ben uyumadan sütümü sağıp bırakıyorum ve uyumadan emziriyorum, 3 saat içinde uyansada uyanmasada eşim sütü veriyor. Ve sonraki acikmaya kadar ben uyuyorum. Aciktiginda eşim beni uyandırıyor ve nöbeti devralıyorum hatta bazı zamanlar mama veriyor ben uyuyorum eğer süt sagamadiysam
Cnm benim memem çok acıyor bosaltmadigimda sen 6saate yakin bekliyorsun acimiyor mu canın

Yok kuzum ama besliyorum bir şekilde. Memede hircinlasiyor çok açsa biberonda da hircinlasiyor. Sağım yapiyorum uzun süre sağım yapınca sütte azalma olmuyormus memede süt olmasa bile sağmak gerekiyormuş. Bende deneyimle ogreniyorum. Eğleniyoruz bile birlikte artık. Cuma 1 aylık olacak. O zamana kadar tüm sonuçları çıkar inşallah tek sonucu kaldı beklediğimiz 🥰🙏🏻 senin minnoslar napiyorlar 🥰
Öncelikle bn seni çok tebrik ediyorum gerçekten sana helal olsun burayi takip ediyorum da ilk annelik deneyimin bir yandan zorlansanda çok güzel üstesinden geliyorsun her bahsedişinde İlk anne olduğumda yaptıklarımı hatrlıyom çok güzel bir anne olmuşsun 💗ilk kez anne olmana rağmen edindiğin ne kadar tecrübe varsa hemen burda soranlara yardımcı olyorsun bu çok kıymetli gerçekten 💜bana gelince ani bir misafir geldi memleketn 5 gun bnde kalcaklar nasl yapcm bilmiyorum gerçekten çok severim kndilerini sma şuan kndi işime zir yetişiyom ya bebekle ilgilenemiyorum büyüğü zaten rahatsız bilmiyorum nasıl olck bu beş gün

Kızlar bn bugün hastane gitim gitmişkn üroloji den oğluma da sra almıştım sünnet icun biz bir yaş öncesi yapmıyoruz dedi devlete bu aylarda sünnet eden varmi çocuk cerrahisi yapmszmi

X