Popüler Konu 2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    143
Ben biraz biraz uyguladım.Acı değil de yanma hissi gibi bir his oluşuyor bence işede yarar esnetiyor. Uygulaması çok konforlu değil, O zamanlar eşimden hala çekiniyordum 2 yıllık evliydik (sanırsın Rahibe Terasa ) eşlere dadanın kızlar yapsınlar 😂
Kız biz 7 aydır kankayız garip olacak😂😂

Kantaron da işe yaramadı bende ayva çekirdeği de çok işe yaramadı 1 ay işkenceydi ama yine ikisi de elimin altında 😂
Kendi sütünü kullandın mı canım. Emzirme eğitiminde ebe dediki emzirme bittikten sonra kendi sütünüzden bir damla sürün üfleyin kurusun öyle kapatın memeyi.

Kızlar şimdi online egzersiz dersinden çıktım. Hoca kaykılarak oturmayın bebek kanala yamuk girer dedi. Ben arada dikkat etsem de kaçırdığım oluyordu artık tam dikkat ederim sizin de haberiniz olsun🌸

Bebegim bugun 27+3 ve 1080 gr ölçüldü. Doktor normal diyor ama sanki kilo almasinda bir yavaslama var. 1 hafta 10 gün önden giderdi suan tam gununde gözüküyor geri düşmesinden korkuyorum

Kendi sütünü kullandın mı canım. Emzirme eğitiminde ebe dediki emzirme bittikten sonra kendi sütünüzden bir damla sürün üfleyin kurusun öyle kapatın memeyi.
Süt dediğin şey sürekli akıyo kuzucum o yüzden ped kullanıyoruz hele ilk zamanlar iyileştirecek olsa iyileştirirdi bence o bambaşka bir boyut. Bu da tamamen şans bu arada herkeste olacak diye bişey yok. Görümcemle bi arkadaşım meme acısı nedir bilmedi ben ve başka bir arkadaşıma eziyet oldu.

Bebegim bugun 27+3 ve 1080 gr ölçüldü. Doktor normal diyor ama sanki kilo almasinda bir yavaslama var. 1 hafta 10 gün önden giderdi suan tam gununde gözüküyor geri düşmesinden korkuyorum
3.aydan sonra gerçek ölçüyü alamıyorlar. Ultrason aşağı yukarı bir değer veriyor. Mesela benim doğumdan 1 gün önce 3.900 ölçülmüştü ama 3.670 doğdu. Bu değer 400 grama kadar eksik ya da fazla çıkabilir.

3.aydan sonra gerçek ölçüyü alamıyorlar. Ultrason aşağı yukarı bir değer veriyor. Mesela benim doğumdan 1 gün önce 3.900 ölçülmüştü ama 3.670 doğdu. Bu değer 400 grama kadar eksik ya da fazla çıkabilir.
Doktor da %10-+olabilir dedi ama endişelendim yine de hep biraz önde olurdu boyu ve kilosu

Kızlar merhaba sağ göğsümun hemen altında kaburgamin iç tarafında özellikle yattığım zaman çok yoğun bir şekilde karıncalanma oluyor ve artık çok rahatsız edici boyuta geldi geceleri özellikle . Ve sebebini bulamıyorum 1 hafta sonra kontrolüm var sorucam ama bence bebekle ilgili değil . Aynı şeyi yaşayan varmı bazen aglayasim geliyor o his çok sinir bozucu

Kızlar size bir sorum olacak görümcem ebe onunla konustum ama anlam veremedik😂
2 gündür idrarımımı yaparken midem agriyor. Normalde hic agri vs yok. Benim sıpa dikine durduğu için mi acaba😂

Bahçeli bir evim olsaydı kesinlikle alır gömer üzerine fidan dikerdim çocuğum büyüdükçe o da büyüsün diye çınar çam yada zeytin ağacı gibi 🫠
Rahmetli dedem bütün torunları için erik ağacı dikmiş biz üç kardeşiz üçümüzün ağacıda yan yanaydı seneler önce şimdi ne oldu bilmiyorum ama çok güzel bir düşünce ve sünnet Efendimiz s.a.v ilk yedi gün çiğnenmiş hurma beyaz kundak akika kurbanı doğan bebek için ağaç ve saçını kazırmış çok şükür iki tanesini olsun yaptım biri saçını kazımak diğeri akika kurbanı hatta oğlumun ilk saçını hala saklıyorum tesbih yapıcam Allah nasip ederse ona hediye edicem ileride

Bendede öyleydi 1 hafta oynardı geçen gün gittiğimde tam gününde çıktı korkma ayrıca kilosu da çok iyi maşallah

X