Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 8 42,1%
  • erkek

OY: 10 52,6%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 5,3%

• Ankete Katılan
    19
Geçen cuma günü tören vardı okulda ayakta kaldım yoruldum da. Çok hafif ten rengi kahve arası bir lekelenmem oldu iki damla kadar. Sormadım da gitmedim de doktora. Kuruntu yapmayayım diye. Devamı gelse giderdim ama gelmedi. Normaldir inşallah 🙄
Canım bende yürüyüşten sonra oldu işte ama devam etti benimki o yüzden ben gittim doktora düşük riski var dedi

Amin inşallah bende çok korkuyordum düşükten felan hiç yaşamama rağmen rüya görüp durdum kafama takmaktan Allahın izni ile birşey olmaz iş yapmayın yatma şansınız varsa yatın hele çocuk yoksa hiç evi ellemeyin derim 3 ay dolana kadar ben yatarak geçirdim hep doktor zaten size düşmemesi için ilaçta vermiştir Allahın izni ile birşey olmaz gerçi önceki kürtaj mış ama yine de dikkat edin her türlü 🥰
Henüz doktora gitmedim erken diye

Kızlar ya ben aşırı bakımsızlaştım şu sıra çok yorgunum çünkü hep halsizim açıkçası sabah ne bulursam onu giyip çıkıyorum bazı pantolonlarım falan olmuyor rahat olan şeyleri giyiyorum bazen duş almaya bile enerjim olmuyor 6.30 da çıkıyorum zaten serviste uyuyorum gittiğimde mal gibi oluyorum yere yatıp uyumak bile mantıklı geliyor. Evde de yemek ye azıcık uzan uyu modundayım bu bakımsızlık moralimi bozuyor ama bir yandan da gerçekten enerji bulamıyorum düzgünce hazırlanmak için daha erken kalkmak gerekir ama bazen 20 geçe yataktan kalkıp üstüme bir şeyler geçirip çıkıyorum doğru düzgün kahvaltı falan edemiyorum paspalım çok canımı sıkıyor bunlar siz ne durumdasınız nasıl idare ediyorsunuz
ben senelerdir boyleyim 🤣🤣 cocuklu hayatta cok farkli olmuyor. gerci cocuk birsz buyudukce sen de kendine gelmeye ve bakmaya basliyorsun ama ilk 2 sene unut derim :) bizim oylr oldu en azindan ailelerde uzakta olunca kendi basimiza hem yemek yap hem ev isleri hem cocuk bakimi hem is guc esimle ikimizin ustunde tum yuk oyle olunca ben kendimi unuttum coktan :) 2 yasindan sonra yavas yavas kendime gelmeye basladim ki yine hamileyim 🤣

Geçen cuma günü tören vardı okulda ayakta kaldım yoruldum da. Çok hafif ten rengi kahve arası bir lekelenmem oldu iki damla kadar. Sormadım da gitmedim de doktora. Kuruntu yapmayayım diye. Devamı gelse giderdim ama gelmedi. Normaldir inşallah 🙄
Canım ben 2 haftadır raporluydum pazartesi işe gittim gün içinde fazla hareket etmemeye çalışsam da açık kahverengi lekelenmem oldu ve bir anda yoğun bir şekilde geldi. Hatta ben kanamam oldu diye düşündüm o an. Hemen doktoruma gittim istirahat verdi. yatıp dinlendikten sonra tekrardan lekelenmem olmadı çok şükür. Bol bol dinlenmeye çalış

Benim de aynı geçti 11. haftaya kadar. Sanki bu hafta azıcık daha gücüm yerine geldi. Eskisi gibi değilim halen ama daha iyi idare ediyorum. İki gündür makyaj yapabiliyorum en azından 😁 Genelde 3. aydan sonra enerji gelir diyorlar anneme de öyle olmuş. O enerjiyi bekliyorum bende. 💃
Hadi inşallah ya 10+yim bakalım bekliyorum. Normalde de erken uyanmayı çocukluğumdan beri sevmem🥲

ben senelerdir boyleyim 🤣🤣 cocuklu hayatta cok farkli olmuyor. gerci cocuk birsz buyudukce sen de kendine gelmeye ve bakmaya basliyorsun ama ilk 2 sene unut derim :) bizim oylr oldu en azindan ailelerde uzakta olunca kendi basimiza hem yemek yap hem ev isleri hem cocuk bakimi hem is guc esimle ikimizin ustunde tum yuk oyle olunca ben kendimi unuttum coktan :) 2 yasindan sonra yavas yavas kendime gelmeye basladim ki yine hamileyim 🤣
Yaa bizim ilk bakalım nasıl olcak bir yandan da üzülüyorum ya evde süslü bakımlı dolanıyım istiyorum çocuk olunca daha da salmam inşallah😄😄

outoffit outoffit canım profil resmin çok tatlı olmuş 😍 Ben bugün çok daha iyi uyandım. Mide bulantım olabildiğince azdı. Hala şaşkınım 🙏 inşallah geçici değildir. Bugün nutellallı pankek bile yiyebildim, önceki günlere nazaran daha çok su içtim. Sen nasılsın? İlacı kullanınca daha iyi oldun mu? Ben şuan 8+6yım. Senin arkandan geliyorum 😅 10. Haftada durum nedir merak ediyorum.

İyi akşamlar. Ben bugün kötü oldum biraz . Böyle nefes alamıyor gibi hissettim. Kalbim çok hızlı atıyor sanki çıkacak gibi , ellerim titredi felan. Hormonlarım da tavan böyle ağlayasım geliyor. Böyle olan var mı aranızda

Henüz doktora gitmedim erken diye
Aynen ben 5.haftada 6 ya yakın gittim keseyi gördüm sonra 7 - 8 arası gittim kalp atışını duydum doktorunuz sizi öyle çağırır zaten tek der size bide şuan hiç gitmediniz mi sizin ki doğal gebelik mi çünkü folik asit almanız lazım ilk 3 ay çok önemli bence ne kadar erken başlarsınız o kadar iyi o yüzden gidedebilirsiniz şimdiden doktor size ilaç yazması adına veya düzenli gittiğiniz doktor varsa arayın diyin gebeyim onlar der zaten gelmek için erken ilaç için aradım dersiniz ama devlete gidiyorsanız birşey diyemem benim ki aşılama diye başından doktorum ilaçları verdi 5 haftalıkken gittim o aralıkta ilaçlarımı alıyordum 🥰

Canım bende yürüyüşten sonra oldu işte ama devam etti benimki o yüzden ben gittim doktora düşük riski var dedi
Ayakta kalmak yaramıyor demek ki bize🙄 Ben geçen pazartesi muayene olmuştum. O zaman her şey yolunda deyip bebişin hareketlerini gösterdi. Leke de aynı hafta cuma geldi. ondan rahat davrandım biraz. Sıkıntı olsa görürdü diye düşündüm. Progestan falan da kullanmıyorum elimde olsa kesin alırdım o gün 😁 Eşim tuttu sakin ol doktor leke olabilir dedi stres iyi değil dedi. Peki dedim. Yaa bu atlayıp zıplayan hamileler mi normal biz mi bilemedim. Hiç böyle olacağımı düşünmezdim. Acemi ve aralıklı da olsa yıllardır spor yapıyorum ama hamilelikte yapamayacağım sanırım 🤦‍♀️

İnşallah ama yinede mutlaka sorun gittiğinizde bende söylicem cuma günü ki ben progestan kullanıyorum 😍
Baştan beri bende kanama alanı görüyor az da olsa. Her gittiğimde de soruyorum. Onu kafana takma kesen düzgün ama ilişki yasak dedi ilk üç ay. 8.haftadaki lekelenmede acile gidince progestan iğne vurdular. Onun dışında progestan da vermedi. Keşke verse miydi diyorum bazen. Daha rahat ederdim belki 🙄

Sevgili anne adayları şu an 3+6 haftalık gebeyim. Kasım ayında kürtajla sonuçlanan bi düşüğüm var önceki gebeliğimde çok belirgin bi göğüs ağrım vardı patlayacak gibi. Ama şimdikinde dokunmasam anlamayacak derecede çok az hassasiyet var. Benimle aynı durumda olup sağlıklı gebelik geçireniniz var mı acaba ? Korkuyorum bu da düşükle sonuçlanacak diye. Cevaplarınız için teşekkür ederim şimdiden allahım hepinizi sağlıcakla bebeklerinize kavuştursun 🌸
Benimde öyle patlayacak şekilde ağrı olmadı sadece uçları acırdı oda arada sırada her zaman değil mesela benim hiç bulantım olmadı onu bile telaş ettim ben doktora gittiğimde kalp atışını duyana kadar korkarak bekledim doktorda herkeste durum aynı olmaz bazıları karnı büyümeden hamile olduğunı bile anlamaz dedi o yüzden bence belirtiyle bağdaştırmayın bebeğin durumunu kontrollerde umarım mutlu mutlu ayrılırsınız kese için 5 haftayı geçmesini bekleyin

Canım ben 2 haftadır raporluydum pazartesi işe gittim gün içinde fazla hareket etmemeye çalışsam da açık kahverengi lekelenmem oldu ve bir anda yoğun bir şekilde geldi. Hatta ben kanamam oldu diye düşündüm o an. Hemen doktoruma gittim istirahat verdi. yatıp dinlendikten sonra tekrardan lekelenmem olmadı çok şükür. Bol bol dinlenmeye çalış
Sınav haftası olduğu için çok yoğunum, daha önce hastane yatışım ve rapor aldığım da oldu gebeliğin ilk haftaları. Şu an konu yetiştirmekte zorlanıyorum izin alamam devlette olmama rağmen.😔 Ama tabi ki devam eden bir lekelenmem olsa asla riske atmam. 8. ve 10. haftada ten rengi iki damla geldi benim sadece. Sizin kaçıncı hafta bu arada?

Benim de aynı geçti 11. haftaya kadar. Sanki bu hafta azıcık daha gücüm yerine geldi. Eskisi gibi değilim halen ama daha iyi idare ediyorum. İki gündür makyaj yapabiliyorum en azından 😁 Genelde 3. aydan sonra enerji gelir diyorlar anneme de öyle olmuş. O enerjiyi bekliyorum bende. 💃
Ya ben 10. Haftada biraz enerjiliydim evi işi yapacak kadar enerjim vardı 11+3 deyim şuan 2 gündür tekrar halsizleştim yine uyku hali olmaya başladı azcık iş yapsam hemen yoruluyorum bugün güneş göreyim biraz da yürüyüş yapalım diye eşimle dışarı çıktık yemin ederim eve gelene kadar pertim çıktı hala yorgunluğu atamadım üstünden uyudum uyandım hala ruh gibi dolanıyorum niye böyle oldu ki

Ya ben 10. Haftada biraz enerjiliydim evi işi yapacak kadar enerjim vardı 11+3 deyim şuan 2 gündür tekrar halsizleştim yine uyku hali olmaya başladı azcık iş yapsam hemen yoruluyorum bugün güneş göreyim biraz da yürüyüş yapalım diye eşimle dışarı çıktık yemin ederim eve gelene kadar pertim çıktı hala yorgunluğu atamadım üstünden uyudum uyandım hala ruh gibi dolanıyorum niye böyle oldu ki
Yaa demeyin azıcık enerji bulur gibi olduk o da gitmesin elimizden 🙄 10. hafta bana zor geçti ya sanki 11 daha iyi gibi ama bakalım hayırlısı daha neler göreceğiz 😁

İyi akşamlar. Ben bugün kötü oldum biraz . Böyle nefes alamıyor gibi hissettim. Kalbim çok hızlı atıyor sanki çıkacak gibi , ellerim titredi felan. Hormonlarım da tavan böyle ağlayasım geliyor. Böyle olan var mı aranızda
Kalp atışı zaten hızlanıyor, bi anda olduysa panik yapmış olabilirsin o da tetiklemiştir belki. Ağlayasım benim hep geliyor ona yorumum yok :)

Baştan beri bende kanama alanı görüyor az da olsa. Her gittiğimde de soruyorum. Onu kafana takma kesen düzgün ama ilişki yasak dedi ilk üç ay. 8.haftadaki lekelenmede acile gidince progestan iğne vurdular. Onun dışında progestan da vermedi. Keşke verse miydi diyorum bazen. Daha rahat ederdim belki 🙄
İğne daha etkili diye biliyorum ama emin değilim😌 ilişki bizde de yok kocam isyanda😂 çocuğunnn izin vermiyo dedim😂 bakalım bana ne diyecek umarım bir sıkıntı yoktur

İğne daha etkili diye biliyorum ama emin değilim😌 ilişki bizde de yok kocam isyanda😂 çocuğunnn izin vermiyo dedim😂 bakalım bana ne diyecek umarım bir sıkıntı yoktur
Ay bende kanama yok ama bizde de ilişki yok. İçim rahat etmiyor en azından 12.haftaya kadar. Benim bazen rahat edesi geliyor 😛 o zamanda da beyimin etmiyor. Kardeş kardeş yatıyoruz yeto 😅

X