2024 Şubat Ayı Tüp Bebek Transfer Olacakların Paylaşım Alanı

Aynıyız inşallah iki bebemiz de tutunur
Bana 1 yeter ya gonlunden gecen olsun canim.
Benim 1 kizim var. 2. Bebek icin ugrasiyorum.
Bide ikiz gercekten risk..basimdan bir dusuk gecti. Ikiz tutmustu bitanesine kalp atisi yoktu.digeri gayet iyiydi..dusuk yaparken ikisini de kaybettim. O yuzden ikiz cok korkutuyor beni.. tabi illa kotu olcak diye bir durum yokta...yasadigim icin

Çok geçmiş olsun canım evet haklısın hayırlı olsun sağlıklı olsun bı tane olsun bende iki embriyo için çok direttim ama doktorum yasak diye istemedi bide risklerinden bahsetti hakliymis ama benim ikiz olsun falan diye değil hani çift embriyo olursa tutma şansı daha yüksek diye

O nasıl oluyor kız benimde dondurulmustu hiç öyle birşey demedi sadece çözmede herhangi bi sıkıntı olmadı dedi
Sonuçta canlı hücre ya , bölünmeye devam etmesi lazım ki o hücrelerin embriyo fetüse ardından da bebeğe dönüşebilsin çözülmede sıkıntı yoksa iyidir muhtemelen dert etmeyin ama bende arkadaştan yeni duydum ve mutlaka soracağım nasıldı embriyom diye

O nasıl oluyor kız benimde dondurulmustu hiç öyle birşey demedi sadece çözmede herhangi bi sıkıntı olmadı dedi
Yani işte A Allesiaa arkadaşımın dediği gibi çözüldükten sonra bölünmeye devam etsin ki rahimde tutunsun ama doktorum şey demişti laboratuvar ortamında bazen gelişmiyor anne rahminde gelişimi devam ediyor demişti. Yeter ki embriyo çözülürken hücre kaybı yaşanmasın dejenere olmasın demişti.

Allahım inşallah sağsalim transfer olurum zaten zar zor bir embriyo bulduk onu da kaybedersem her şey baştan başlayacak

Tabi o zaman 31 32 yasindaydim. Su an 38 yine cift koyduk . Ama gonlumden gecen 1 tanesinin tutunmus olmasi risklerinden dolayi..ilk donem ozellikle 3 ay hep risk ama ikiz olunca daha fazla gibi .

Ben geçen sene bir kez yumurta toplama işlemi yaptırmıştım ve hazırda bir döllenmiş embriyom vardı. Bu sene tekrar yumurta topladık ve havuz sistemi yaptı ikisinde de rahim filmi istemedi birde nerede çektirdiniz rahim filmini memnun kaldınız mı

Benim transferim ertelendi malesef progestron değerim 0,9 çıkmış reglinin 3. günündeyim, bir sonraki reglime 10 gün kala estoferme başlayıp regli olunca bırakacakmışım.Nisana falan kaldım kısaca

Hadi bismillah inşallah pozitifi görürsün canım bol bol komik şeyler izle gül , dualar et , yürüyüş yap , iyi beslen ve nasipse olacak buna inan sonra sıra bana da gelecek
Amin canım bnim hepimiz insllah.pozitif alırız Rabbim bize güzel evlatlar nasip etson

Yaaa öyle mi
Ben birde yarım rahimliyim aslında tek gebelikte bile risklerim çok fazla ama yine de istiyorum ikiz ya
Tabi rabbim sağlıklı bir tane versin gerisi önemli değilde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…