2024 Şubat Ayı Tüp Bebek Transfer Olacakların Paylaşım Alanı

Canim bende ocak ayinda oldum anestezi aldim. Sonra ertesi gün kuzenime kahve icmeye gittim hic sıkıntı ağrı yaşamadım. Korkma rahime çizik atmak istedi doktorum bir sonraki ay transfer oldum ve pozitif aldım. İnşallah gönlüne göre olur herşey 🤲🌸
Çok teşekkür ederim güzel cevabın için 😊 anestezi beni korkuttu açıkçası . İşlem sonrası hemen kendine geldin mi kaç saat sonra çıkış yaptın kusura bakma sorularla boğduysam seni panik yaptım biraz 😵‍💫 bu arada seninde hayırlı olsun güzel Allahim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin🤲🥰❤️

Merhaba öncelikle geçmiş olsun histeroskopi hakkında bilgi verirmisin gebelik olmazsa regli sonrası histeroskopi yapacağım dedi. Korktum biraz ameliyat gibimi sizin nasıl oldu anestezi altında mı, uzun mu sürüyor işlem ,sonrasında aynı gün mü eve gittiniz.
Beni reglimin 5. günü çağırdı doktorum. Anestezi alacağınız için bir gün önceden gece 12’den sonra hiçbir şey yeyip içmeyin ameliyata kadar. Benim işlemim yaklaşık 1.5 saat sürdü. Yapılacak işleme göre değişiyor süresi. İşlem öncesi yatış işlemlerim yapıldı odama geçip bekledim ameliyata kadar. Sonrasında işlem için gelip aldılar. Ameliyathanede yapılıyor bu işlem ve hiçbir şey duymuyorsunuz. Sonrasında tekrar odaya getirildim ve en az 4 saat dinlenmem söylendi. Bende 1 hafta kadar daha lekelenme tarzında kanama devam etti. Miktar artmadıkça korkmaya gerek yok dedi doktorum. 10 gün cinsel ilişki yasağı koydu. Bir sonraki leglimin 5. günü tekrar çağırdı. Gerekli testleri yaptıktan sonra dondurulmuş embriyo transferi için işlemler başlayacak bu sefer.
Allah hepimize kolaylıkla sağlıklı evlat sahibi olmayı nasip etsin inşallah

Beni reglimin 5. günü çağırdı doktorum. Anestezi alacağınız için bir gün önceden gece 12’den sonra hiçbir şey yeyip içmeyin ameliyata kadar. Benim işlemim yaklaşık 1.5 saat sürdü. Yapılacak işleme göre değişiyor süresi. İşlem öncesi yatış işlemlerim yapıldı odama geçip bekledim ameliyata kadar. Sonrasında işlem için gelip aldılar. Ameliyathanede yapılıyor bu işlem ve hiçbir şey duymuyorsunuz. Sonrasında tekrar odaya getirildim ve en az 4 saat dinlenmem söylendi. Bende 1 hafta kadar daha lekelenme tarzında kanama devam etti. Miktar artmadıkça korkmaya gerek yok dedi doktorum. 10 gün cinsel ilişki yasağı koydu. Bir sonraki leglimin 5. günü tekrar çağırdı. Gerekli testleri yaptıktan sonra dondurulmuş embriyo transferi için işlemler başlayacak bu sefer.
Allah hepimize kolaylıkla sağlıklı evlat sahibi olmayı nasip etsin inşallah
Çok geçmiş olsun sizin ki uzun sürmüş diğer arkadaşlara göre, yapılan işleme göre değişiyor galiba, benim 2 aşılamam negatif olunca , dr histeroskopi yapalım dedi rahim iç duvarda polip var dedi ondan belkide bebek tutunmuyor dedi belki bundan dolayı benimde uzun sürermi acaba🤔

Çok teşekkür ederim güzel cevabın için 😊 anestezi beni korkuttu açıkçası . İşlem sonrası hemen kendine geldin mi kaç saat sonra çıkış yaptın kusura bakma sorularla boğduysam seni panik yaptım biraz 😵‍💫 bu arada seninde hayırlı olsun güzel Allahim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin🤲🥰❤️
Rica ederim canim ne demek😊 islem kısa sürüyor zaten bana seslendiler uyandim biraz dinlenip çıktım hic ağrım olmadi 1 saat falan dinlendim iyi olduğum icin fazla yatmak istemedim evime geldim işimi yaptim sakın stres olma hiç zor bir işlem değil 😊 Allhim isteyen herkese nasip etsin güzel dileklerin için çok teşekkür ederim 🫶🥰

Çok geçmiş olsun sizin ki uzun sürmüş diğer arkadaşlara göre, yapılan işleme göre değişiyor galiba, benim 2 aşılamam negatif olunca , dr histeroskopi yapalım dedi rahim iç duvarda polip var dedi ondan belkide bebek tutunmuyor dedi belki bundan dolayı benimde uzun sürermi acaba🤔
Teşekkür ederim canım. Bende tekrarlayan tüp bebek başarısızlığı olduğu için doktorum yapmak istedi. İşlem sırasında rahimdeki yamukluk ve bir bölgedeki çöküklük düzeltilmiş doktorun söylediğine göre
İnşallah seninki de en kolayından olup biter. Ameliyat sonrasında rahim kendini toplasın diye 1-2 ay sonra transfer yapılıyor.

Merhabaa bende 26 sında transfer oldum 1 saat önce kaset test yaptım negatifti atmaya gittim silik çizgi oldu bide transfer gününü saymazsak bugün 5. Gün belki kuruma çizgisidir ne diyosunuz?

Teşekkür ederim canım. Bende tekrarlayan tüp bebek başarısızlığı olduğu için doktorum yapmak istedi. İşlem sırasında rahimdeki yamukluk ve bir bölgedeki çöküklük düzeltilmiş doktorun söylediğine göre
İnşallah seninki de en kolayından olup biter. Ameliyat sonrasında rahim kendini toplasın diye 1-2 ay sonra transfer yapılıyor.
Bende de rahim çökmesi vardı doktor sağolsun bunu düzeltmeden transfer yapmam dedi düzeltme yaptıktan 2 ay sonra transfer oldum

Merhaba sağlıkla kucağınıza alın darısı bize inşallah 🤍 kaçıncı gün embriyosu, kaçıncı denemeniz, kalitesi nasıldı bilgi verir misiniz 🙈💌
kalitesi sadece iyi dediler skor olarak bilmiyorum. 2. denemem, 1. denemem kimyasal olmuştu. 5. gün embriyosu🥰

Kızlar dün değerim 25 çıkmıştı pazartesi tekrar kan vereceğim ama 4 tane test aldım pazartesine kadar koyulaşmayı takip etmek için.
Az önce yaptım ilk testime göre bi tık daha belirgin umarım katlanarak sağlıkla devam eder🙏🏻

Bende de rahim çökmesi vardı doktor sağolsun bunu düzeltmeden transfer yapmam dedi düzeltme yaptıktan 2 ay sonra transfer oldum
Canım sana da bana da şifa olmuştur inşallah
Peki sen ilk transferden sonra mı hamile kaldın canım. Benim yaş 40 olduğundan ve başarısız denemelerim olduğundan korkuyorum çok

X