2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
İlk uykudan uyanınca çok fazla uyanık kalamıyolar onu anladım bir de gece uyumadıysa uykusu gelmiştir ondan ağlamıştır b3nce

Ağzına götür müyor mu

Nası bısey uyku arkadaşı

Evet bu sefer 2.5 saat ayakta kaldı normalde ilk uykudan uyanınca 1 saat duruyordu bu sefer bi türlü uyuyamadı
Gündüz en az bir uykusu 1 saat olmalı yoksa bunlar uykusunu almıyor anladım ya binşekilde gündüz uykularını uzatmak gerekiyor benimkinin yanında yatarsam uyuyor hwr zaman yatamıyorum bende bişey oluyor kalkıyorum hemn uyanıyor

Ben yanımda yatırmaya alıştırmadım açıkçası bi kaç kere uzarmı acaba uykusu diye aldım yanıma o da rahat etmedi

Evet yanıma yatınca bende rahat yatamıyorum bi yerine zarar verrim diye korkuyorum
Eskiden olsa ben rahat ediyordum onun kokusundan mı bilmiyorum çoknrahat uykuya geçiyordum ama şimdi durmuyor tekme atıyor yüzümü tırnaklıyor emekleyip yataktan düşer falan Allah korusun uyuduğu anda hemen yatağına koyuyorum

Ya bende uyku arkadaşına alıştırmak istiyorum çol denedim tabi müslin düzeldi bendekiler He versem yedi olan uykusuda gitti heyecandan

Ya bende uyku arkadaşına alıştırmak istiyorum çol denedim tabi müslin düzeldi bendekiler He versem yedi olan uykusuda gitti heyecandan

Ne güzel "alıştırmak" demişsiniz. O nedenle bu da zaman alan bir süreç. O da oynayacak ve alışacak. Uyku arkadaşında da benim okuduğum ve araştırdığım en önemli şey sadece uyku zamanı verilmesi ve yatak dışında oynanmaması. Böylece bebeklerimiz o oyuncağın sadece uyku zamanı oynanılacak bir şey olduğunu anlayacak. Sanırım bizde de birkaç gün sürdü alışması. En baştan beri yatağında duruyor ama üstüne bakmıyordu açıkçası başlarda.

Kahvaltı olarak ne hazırlıyorsunuz bu ara aklıma hiç bişey gelmiyor sanki hep aynı şeyleri verip duruyormuşum gibi geliyor

Öyle tabi ki. Ama bu uyku eğitimiyle bitmiyor ki. Uyku sorunu bitecek. Sebze yemek istemeyecek. O bitecek ben bu oyuncağı istiyorum diye tutturacak. O bitecek onaylamadığınız bir arkadaş edinecek. Yani bu işin sonu yok. O yüzden hep dedim uyku eğitimi aslen ebeveynler için. Onların istikrarını kararlılığını test eden bişey. Ve ne yazık ki uyku bu işin ilk ve en kolay parçası. Ama tabi herkesin yöntemi kendine. :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…