2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kaç gün ağladı peki bir de ne kadar sürdü ağlaması ben cidden hiç dayanamıyorum ağlamasına artıl yıpranmış durumdayım ağlamasın diye her şeyi yapıyorum kafam kaldırmıyor
Şöyle düşünün bebek sizi test ediyor. Ben bunu aylar öncesinde söylediğimde ‘o kadar küçük bebek ne anlar’ diyen olmuştu. Ama inanın çok çok erken haftalardan iyibaren sebep sonuç ilişkisi kurabiliyor. O yüzden çok önemli biley söyliycem şimdi: eğer ağlasa da almamayı deneyecekseniz sonuna kadar gidin. Çünkü şöyle oluyor diyelim ki 30 dk ağladı ve sonunda dayanamayıp kucağınıza aldınız uyutmaktan vazgeçtiniz. Direkt şunu kodluyor bebek: demekki ne kadar uzun ağlarsam sonunda istediğimi yapyırabiliyorum. O yüzden denildiği gibi istikrar önemli. Sizi test edecek. Sabrınızı sınayacak. Hatta krize girercesine ağlayacak. Vazgeçtiğiniz anda ipleri onun eline verdiniz demektir. O yüzden asla hazır hissetmeden kendinizi başlamayın bu işe. Yoksa sürekli başa dönersiniz. Bir de kesinlikle eşinizden destek alın. Tek başına da çok zor bu dönem.

Yine de dedikleri gibi uykusunu almış bir bebek, düzenli uyuyan bebek inanılmaz rahat oluyor.

Mucize süt yapan yöntem bende bi sitede gördüm yorumlar baya iydi denemekte fayda var

Eklentiler

• Screenshot_20240829-205808_Chrome.jpg
    Screenshot_20240829-205808_Chrome.jpg
    86 KB · Görüntüleme: 28
  • Screenshot_20240829-205759_Chrome.jpg
    Screenshot_20240829-205759_Chrome.jpg
    54,2 KB · Görüntüleme: 26
Şöyle düşünün bebek sizi test ediyor. Ben bunu aylar öncesinde söylediğimde ‘o kadar küçük bebek ne anlar’ diyen olmuştu. Ama inanın çok çok erken haftalardan iyibaren sebep sonuç ilişkisi kurabiliyor. O yüzden çok önemli biley söyliycem şimdi: eğer ağlasa da almamayı deneyecekseniz sonuna kadar gidin. Çünkü şöyle oluyor diyelim ki 30 dk ağladı ve sonunda dayanamayıp kucağınıza aldınız uyutmaktan vazgeçtiniz. Direkt şunu kodluyor bebek: demekki ne kadar uzun ağlarsam sonunda istediğimi yapyırabiliyorum. O yüzden denildiği gibi istikrar önemli. Sizi test edecek. Sabrınızı sınayacak. Hatta krize girercesine ağlayacak. Vazgeçtiğiniz anda ipleri onun eline verdiniz demektir. O yüzden asla hazır hissetmeden kendinizi başlamayın bu işe. Yoksa sürekli başa dönersiniz. Bir de kesinlikle eşinizden destek alın. Tek başına da çok zor bu dönem.

Yine de dedikleri gibi uykusunu almış bir bebek, düzenli uyuyan bebek inanılmaz rahat oluyor.
Kimsenin yaptıpını yanlış bulduğumda değil ama ben 30 dk ağlamasına müsade edemem ya kendim kocaman insan olarak 30 dk ağlasam ne hale gelirim bilmiyorum yapamam bunu başka bir yöntemle inşallah artık 🙏

Tüm desteksiz uyku eğitimlerine inat benim uzun uyur umuduyla kucakta uyutmaya devam etmem ama bazen kendisinin reddedip yatağına yatmak istemesi 🤣 bu çocuklar çok tuhaf ya

Benim kızım da şu an asla kucağımda uyumuyor. Anne kokusu ile uyumak çok keyiflidir eminim ama büyüdükçe onlar da rahatlarını istiyor bence.

Tüm desteksiz uyku eğitimlerine inat benim uzun uyur umuduyla kucakta uyutmaya devam etmem ama bazen kendisinin reddedip yatağına yatmak istemesi 🤣 bu çocuklar çok tuhaf ya
Fazla duygusalım hep bugünlerin ne kadar kısa süreceğini düşünüp duruyorum evet çok zor her şey çok ağlıyor çok zorluyor lok uykusuz kalıyorum ama mesela ilk doğduğunda omzum dışında asla uyumazfı bana hep dediler alıştırma ileride iyice alışır omzun ağrır falan sonra biraz zaman geçti ben son kez onu omzumda uyutmuşum ve hiç dark etmedim düşündüm en sın ne zaman uyudu omzumda ne ara bıraktı orada uyumayı gibi oturdum ağladım keşke bunu sorun etmeseydim dedim zamanla alışıyoruz her şeye ya

Kimsenin yaptıpını yanlış bulduğumda değil ama ben 30 dk ağlamasına müsade edemem ya kendim kocaman insan olarak 30 dk ağlasam ne hale gelirim bilmiyorum yapamam bunu başka bir yöntemle inşallah artık 🙏
Yok zaten kesintisiz olarak 30 dk kastetmiyorum. Alıp bi sarılıp öpüp yerine koyuyorduk ve ağlamaya devam da edebilir. Sadece ağlamanın onu kurtaracak bir yöntem olmadığını anlaması lazım. Neyse. Bu konu hakkında biraz fazla yazdım. Hem bilgimi hem de tecrübelerimi paylaşmış oldum diyelim.

En nihayetinde bu çocuklar bir gün büyüyecek ve mışıl mışıl uyuyacaklar. Ama buradaki asıl meselenin uykudan daha derin bir konu olduğu umarım herkesçe anlaşılır. Meleklerimize güzel uykular dileğiyle.

Benim kızım da şu an asla kucağımda uyumuyor. Anne kokusu ile uyumak çok keyiflidir eminim ama büyüdükçe onlar da rahatlarını istiyor bence.
Öyle tabiki kolu bacağı başı tamamen rahatsız olacağı bir pozisyon da işte benimki yatağında yarım saat uyuyor diye kucağımda uyutuyorum bazen uzatıyor bi umut ama çoğunlukla yine 30 dk uyuyup kalkıyor boşuna iş yapamadığımla kalıyorum bende

Fazla duygusalım hep bugünlerin ne kadar kısa süreceğini düşünüp duruyorum evet çok zor her şey çok ağlıyor çok zorluyor lok uykusuz kalıyorum ama mesela ilk doğduğunda omzum dışında asla uyumazfı bana hep dediler alıştırma ileride iyice alışır omzun ağrır falan sonra biraz zaman geçti ben son kez onu omzumda uyutmuşum ve hiç dark etmedim düşündüm en sın ne zaman uyudu omzumda ne ara bıraktı orada uyumayı gibi oturdum ağladım keşke bunu sorun etmeseydim dedim zamanla alışıyoruz her şeye ya
Dediğin gibi aslında en güzel en özlenecek zamanları ama uykusuzluk yorgunluk kendine vakit ayıramama desteksizlik yalnızlık derken maalesef bu güzellikler insanı çok zorluyor ve güzellikleri görmek zorlaşıyor 😔

Çok güzel yazmışsınız ama maalesef tr’de herkesin uygulayabileceği birşey değil ve insanımız nedense yapamadıkları şeyleri kötüleme eğiliminde. Güvenli bağlanmanın uyku eğitiminin ne demek olduğunu bilmeyen insan eğitim lafını duyunca aaaa uyku eğitimi mi tü kaka yapıyor😀

Sabah 7.30 da uyandı ilk 1 saat sakindi sonra uykusu geldi başladı ağlamaya hiç bir şekilde sakinleştiremedim uyutmaya çalışıyorum onuda istemiyor çığlık çığlığa ağladı gezdiriyorum olmuyor ne yapacağımı şaşırdım :KK43: şimdi biraz sustu geri başlayacak diye korkuyorum uyusa bari

Yoğun şekilde ağlaması 2-3 gün sürdü. Biz kendimize hedef koymuştuk, asla 30 dakikadan fazla ağlatmamak için (bazı eğitimlerde ağlasa da uyuyana kadar yanına gitmeyin diyor örneğin). Bizde en yoğun ağladığı ilk gün 20 dakikaydı. Sonra giderek azaldı. Şu anda hala bazı uykularda 5 dakikada mızlanıp uyuyor, bazı uykularda 10-15 dakika hafif ağlayarak uyuyor.
Bu arada yazmayı unutmuşum, bizim bebeklerimizin yaş grubunda uyanıklık süresini geçirmemek ve uyku ipuçlarını da takip etmek önemli. Benim kızım sabah uyandıktan max 1 saat sonra uyumak istiyor örneğin. Gün içindeyse max 2 saat uyanık kalabiliyor. Bu süreleri geçerse çok yorgun olduğu için yine uyuyamıyor bebekler.
Emzik biberon uyku arkadaşı hiçbir şey vermeden mi yatıyorsunuz

Sabah 7.30 da uyandı ilk 1 saat sakindi sonra uykusu geldi başladı ağlamaya hiç bir şekilde sakinleştiremedim uyutmaya çalışıyorum onuda istemiyor çığlık çığlığa ağladı gezdiriyorum olmuyor ne yapacağımı şaşırdım :KK43: şimdi biraz sustu geri başlayacak diye korkuyorum uyusa bari
Dişi mi çıkıyor

Uykuyla savaşları bitmez asla

Uyku eğitimi veren bi sayfa var uykukuzusu diye Rabia gündüz. Sayfayı bilen varmı? Geçen bi sayfanın şikayet edildiğinden bahsetmişlerdi bu değil değil mi?

Emzik biberon uyku arkadaşı hiçbir şey vermeden mi yatıyorsunuz

Kızım emzik almadı :) biberon ile ilişkisini uykudan çok önce kesiyorum, son 10 gündür uyku arkadaşı ile uyuyor, ilk başladığımızda hiçbir şey vermemiştik. Uyku arkadaşı hep yatağındaydı ama reddetti bir süre. Yeni yeni oynamaya başladı.

X