2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kuzum hayır diş bu kadar yapmaz balım. Bu kadar huzursuz olması normal değil. Sende bi genel tarama yaptirsan mi bebis için. Huzursuzluk yapar can darlığı ama bilemedim.

Ya ben ne vereceğimi pişireceğimi bilemiyprum hiç. Ne. Zaman neye geçicem erken mi nerden bilicem?
Doktorunuz yönlendirme yapıyor olması lazım ek gıda konusunda.üc hafta önce aklım çok karışıktı ek gıda konusunda.Doktorumuzun yönlendirmesiyle 10 gün içerisinde iki öğüne geçtik iki hafta kadardır üç öğün şeklinde veriyorum ben suan üç öğün şeklinde alıyor bazen canı istemiyor ağzını kitliyor bazen çok iştahlı yiyor.Aralarda meyve veriyorum ya da salatalık gibi.Salatalıgı çok seviyor pütürlü yeme konusunda salatalığın bize çok faydası olduğunu düşünüyorum

Henüz dişi yok. Ama diş etiyöe koparıp bığazına kaçırır diye korkuyorum. Olur mu öyle bişey?

Allah korusun olabilir tabi dikkatli olmak lazım benim bebeğimin de hic dişi yok damakları çok kuvvetli oluyor.Koparıyor ağzında çiğnemeye çalışıyor kimini çiğneyip yutuyor büyük parçaları koparıp koparıp atıyor.

Henüz dişi yok. Ama diş etiyöe koparıp bığazına kaçırır diye korkuyorum. Olur mu öyle bişey?
Allah korusun her zaman risk var. Ama dikkatli olmak gerekli. İlk Yardım bilgilerini öğrenmeye calis. Osman hocanın videoları var bununla ilgili. Onun dışında ben çok direndim ama günde 1 kere olsun ekmek veriyorum eline. Salataligi felan koparıyor çünkü. E oda çok sert gıda bende çekiniyorum. Biz ekmeği ya kendimiz yapıyoruz yada köy ekmeği tarzda ekmek tüketiyoruz alırsak. Haliyle normal ekmeklere göre daha sert ve koparmasıdır daha güç oluyor. Ekmeğin alt tabanından geniş kalın şekilde veriyorum çok yumusayip kopma durumuna gelince alıyorum elinden. Bu sayede çiğneme refleksi gelişti. Ekmek yemesin diyodum ama zaten midesine gittiği ekmek nerdeyse yok gibi.

Allah yardımcın olsun ben şuan çalıştığımı düşünemiyorum bile

Günlerdir gecenin yarısında kalkıp oyun oynamak istiyor saatlerce uyumuyor sanki çok uyumuş gibi bide
Benimki geceleri mızmızlanıp ağlıyordu yani doğduğundn beri böyle uyumuyor ama 2 gecedir benimkide gece kalkıyor çığlık atıyor karanlıkta gülüyor püüü yapıyor dudağoyla tükürük saçıyor ağlamasındansa böyle uyanıp gülmesine razıyım valla artık kafam kaldırmıyor 6 ayda bezdim ya

Bugün muhallebi yapıp içine biraz ceviz koydum bakalım inşallah alerjik bir durumu olmaz
Havucu bile yediği şekilde çıkarıyor yumuşak olduğu halde çıkarırken zorlanıyor cevizi düşünemiyorum inşallah keyifle yer ben az daha bekliceö benimki kaka konusunda çok sıkıntılı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…