2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızlar bebeğiniz desteksiz oturabiliyor mu benimki bırakınca hemen düşüyor
O günlerde benimkide oyleydi. Emzirme yastığı varsa karnına geçirin. Arkasında bi yastık daha koyun. Gerekiyorsa ki gerekir diye düşünüyorum. Bi koltuk altında hafif tutun sabit durmasını denge kurmasını sağlayın. Bide ben kucağımda otururken dizimde hoplatiyorum. Bu sayede otururken dengede durma durumu kolaylasmis oluyor.

Bu sefer de ben uyuyamadım:) sistit oldum ve 4 ten sonram uykusuz geçti. Bebek ise 7 yendoğru kalktı:)
Ne zaman oğlummdeliksiz uyusa bana da hep bişey olur uyuyamam heçen hafta 2 gün öyle güzel uyudunki hemde yatağında ama ben uyuyamadım ayaklarımda yanma oldu vitamin eksikliiğinden galiba şans işte annelerin kaderi😀😀

5 ay 21 günlük canım. Bir hafta boyunca deniycem aynı programı. Eğer artık böyle olursa tesadüfen değil uyguladığımız program sayesinde böyle olduğuna kanaat edicem.
Şu bakıcı sık sık mama veriyordu o program mi canım bugün asi oldu bizimki de bende bir iki geceye baslicam önce gece beslenmesini memeden kesicem sonra yatağına yatircam

O günlerde benimkide oyleydi. Emzirme yastığı varsa karnına geçirin. Arkasında bi yastık daha koyun. Gerekiyorsa ki gerekir diye düşünüyorum. Bi koltuk altında hafif tutun sabit durmasını denge kurmasını sağlayın. Bide ben kucağımda otururken dizimde hoplatiyorum. Bu sayede otururken dengede durma durumu kolaylasmis oluyor.
Benim kız da 2 dakika falan desteksiz oturabiliyo şu anda

Nasıl azaltırız gece beslenmesini
Canım benim araştırdığım kadarıyla şöyle her uyandığında memeye vermeyeceğiz sadece 23 ve saat 3'te Rüya öğünü şeklinde yapacağız yapabilirsek tabii bir gece dişimizi sıkacağız ikinci gece zaten istemiyorlarmış çoğunlukla deneyerek göreceğiz veya şöyle de olabilirmiş zaten bebeklerimiz yarım saatte bir saatte bir uyandıkları için mesela 8'de yatırdık 9.00'da uyandı dokuzda uyandığında meme vermeyeceğiz onda uyandı diyelim ondakini de meme vereceğiz atıyorum 11.00'de uyandı onu da vermeyeceğiz 12.00'de uyandı Bir de uyandı diyelim Bir de vereceğiz öyle öyle bir verip bir vermeyeceğiz gibi ama bundan ziyade bir anda 23 ve saat 3'e 2 Rüya öğünü koymayı daha çok tavsiye ediyor uzmanlar

Bugün aşı oldu ama şu anda herhangi bir belirtisi yok 6 ay aşıları sanırım kolay geçiyor İnşallah ateşi falan olmaz ben bu geceden başlamayı düşünüyorum her uyandığında meme veren biri olarak ve bebeği memede uyuyan birisi olarak öncelikle bunu kesmemiz gerekiyor

Canım benim araştırdığım kadarıyla şöyle her uyandığında memeye vermeyeceğiz sadece 23 ve saat 3'te Rüya öğünü şeklinde yapacağız yapabilirsek tabii bir gece dişimizi sıkacağız ikinci gece zaten istemiyorlarmış çoğunlukla deneyerek göreceğiz veya şöyle de olabilirmiş zaten bebeklerimiz yarım saatte bir saatte bir uyandıkları için mesela 8'de yatırdık 9.00'da uyandı dokuzda uyandığında meme vermeyeceğiz onda uyandı diyelim ondakini de meme vereceğiz atıyorum 11.00'de uyandı onu da vermeyeceğiz 12.00'de uyandı Bir de uyandı diyelim Bir de vereceğiz öyle öyle bir verip bir vermeyeceğiz gibi ama bundan ziyade bir anda 23 ve saat 3'e 2 Rüya öğünü koymayı daha çok tavsiye ediyor uzmanlar

Bugün aşı oldu ama şu anda herhangi bir belirtisi yok 6 ay aşıları sanırım kolay geçiyor İnşallah ateşi falan olmaz ben bu geceden başlamayı düşünüyorum her uyandığında meme veren biri olarak ve bebeği memede uyuyan birisi olarak öncelikle bunu kesmemiz gerekiyor
Aslında bi kaç gece her uyandığında meme vermedim geri uyutmaya çalıştım ama uzamadı uykusu birde meme vermeyince kendini tam uyandırıyor
Umarım aşı yan etki yapmaz geçmiş olsun 🙏🏻

Aslında bi kaç gece her uyandığında meme vermedim geri uyutmaya çalıştım ama uzamadı uykusu birde meme vermeyince kendini tam uyandırıyor
Umarım aşı yan etki yapmaz geçmiş olsun 🙏🏻
Sağ ol canım işte zaten mesele de bu ya çocuk yetiştirirken en önemli şey tutarlı olabilmek biz bir yapıp bir yapmadığımızda onlar da bu tutarsızlıkla kendini işine geldiği gibi davranıyorlar daha yapmadım ama yapar da başarılı olursam o zaman ben size söylerim olur mu

Sağ ol canım işte zaten mesele de bu ya çocuk yetiştirirken en önemli şey tutarlı olabilmek biz bir yapıp bir yapmadığımızda onlar da bu tutarsızlıkla kendini işine geldiği gibi davranıyorlar daha yapmadım ama yapar da başarılı olursam o zaman ben size söylerim olur mu
Valla süper olur canım

Kızlar size birşey anlatacam 😂 benim kaynana ile ben 1.5 aydır konuşmuyorum geçen kayınbabamın hatrına çocuğu götürdüm yanlarına bi kaç saat durdum tabi benim kaynana bi iyi davranıyor bi iyi gören inanacak 😂 yaptıklarını unuturmuyum. Neyse bu bana buzluğa koymak için yemek felan verdi içli köfte börek vs. Dün akşam eşim buzlukta gördü bunlar ney dedi annen verdi dedim ay annemde olmasa aç kalacam dedi bende dedim demek öyle tamam bundan sonra sana yemek yok burdan ye ne yiyorsan 😂 ciddiye almadı galiba sabah kahvaltı hazırla dedi hazırlamıcam çıkar annenin yemeklerini ısıt dedim hadi felan dedi yok dedim sonra ekmek almaya gidiyorum kahvaltı hazırla çayı koy dedi gitti geldi ben bişey yapmadım 😂 niye yapmadın dedi dedim sen yapacan neyse bu kahvaltıyı hazırladı ben yedim kalktım sofrayı topla dedim. Dedim sana dün geceki lafı yediricem bu buzluktaki yemekler bitene kadar ne kahvaltı ne yemek yapacam 😂 cidden de yapmıyorum bakalım nolacak

Selam kızlar nasılsınız? Bebişlerınız nasıl? Ben mart annelerinden geliyorum. Kızlar kurucu kristiala vardı noldu?
Birde ek gıda ile ilgili bna önerebılecegınız bişy varmı, tavsıyelerınız?

Selam kızlar nasılsınız? Bebişlerınız nasıl? Ben mart annelerinden geliyorum. Kızlar kurucu kristiala vardı noldu?
Birde ek gıda ile ilgili bna önerebılecegınız bişy varmı, tavsıyelerınız?
Yönetici sessiz sedasız gitti. Bizde bilmiyoruz. 3 gün kuralı ile tadimlar yaptırın. Yoğurt ile başlamanızj öneririm. Sebze yemediğinde o günün kurtaricisi yoğurt olur. Ev yoğurdu olsun. Ha bide yemek istemezse zorlamayın. Strese girmeyin 2 gün patatese aşık olarak yiyip 3. Gün yemek istemeyemebilir. Nerdeyse 8. Aya kadar tadım dönemi olur. İlla yesin yemedi diye stres yapmayın. Ac olmasına yakın denemeler yapın. Tadimlara başladığında bi şeyler yedirdikten sonra bi iki kaşık su verin. Suya da alışsın. Bide zeytinyağını asla ihmal etmeyin.

X