2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Ayy moni Allah razı olsun valla.Ne yapacağımı bazen çok şaşırıyorum hemen sana soruyorum hakkını helal et

Soğanı da denerken bu şekilde suda az haslamayı mı düşünürsün peki

Bende denemek istiyorum ama cesaret edemedim bir türlü. Peynir çocuklar için olan tuzsuz peynir mi

Dun kakada kan gören biri olarak bu konuda bende şaşkın durumdayim aslinda. Genel belirtiler var ama onu da gozlemlemek başlarda zor oluyor. Bu konuyu pek bende anlayamıyorum. Hele dünkü olaydan sonra iyice tuhafLstim
Rota aşısı felan mı yaptırdın? Rotanın bazen yan etkisi kaka da kan

Koyun tereyağı aldım ben tuzsuz. Soğanı da ben artık çorbalarında kullanacağım. Arpacık soğan aldım yaptığım çorbaya katıcam

Koyun tereyağı aldım ben tuzsuz. Soğanı da ben artık çorbalarında kullanacağım. Arpacık soğan aldım yaptığım çorbaya katıcam
Çorbaya katıp bilendirdan mı geçireceğiz sonra bu soganları yoksa blendır edip mi çorbaya katacaksınız ? Tereyağı paketli mi aldınız ev yapımı mı? Çorbaları nasıl yapacaksınız mesela . Ben ne yapacağımı şaşırdım böyle.Corba yapmak istiyorum öğlenleri en azından ama ne yapacağımı bilemiyorum. Tam buğday unu gibi tarifler var.Ben bebek irmiği almayacağım diyordum ama bu tam buğday unu olsun bebek irmiği olsun bebek bisküvisi olsun og naturalden alacağım sanırım.

Yumurta sarısını anne sütüyle açabilirsiniz deniyor denedin mi

Sebzeleri ile beraber soğanı da buharda yada haşlama nasıl yapıyorsan birlikte yap. Ben bir marketten el yapımı tuzsuz tereyağı aldım daha kullanmadım ama. Ben de herşeyi og natural den aldım. İrmik un vs diğer ay hepsini kullanacağım.. birde ilikli kuzu kemiği aldım onu da yapıp çorbasına katıcam

O üçlü setten acıkınca yer isimli olandan çektim

Tadımlardan sonra ilikli sudan eklesek bebeğe dokunur mu bu çorbalarda.Yanlıs bir şey yapmaktan korkuyorum. Og naturalden neler aldınız

Kızlar bebekler için ek gıda döneminde termos kullanılır mı sizce nasıl kullanılacak ki tam anlayamadım ben.
Ay o yemek termoslarından ben de alsam mı diye düşünmüştüm.Sonra karar veremeyince almadım.İcine kabıyla koyulamıyor sanırım o termosların tek çeşit çorba konuluyor gibi anladım ben.Ben bu içinde kapları olan yemek termoslarından mı alsam ki diye kararsız kalmıştım. Gerçi tek yemek de yeter bebek için dışarı çıkarken almaya ama

Soğanı da denerken bu şekilde suda az haslamayı mı düşünürsün peki
Yok kuzu. Yemek yaparken nasıl yapıyorsak öyle deniycem. Yani zeytinyagina dograyip kavurucam üstüne gerekli sebzeleri atıp kavurup şu ekleyip pişiricem. Eger corba yaparsam blend etmeyi düşünüyorum. Soğanı biraz büyük bırakırım. Ama sebzeli yemek yaparken herseyi küçük dograyip soğanı da yemeklik dograyio katmayı düşünüyorum. Sebzeli corba yapıp soğan katma düşüncen olursa biraz iri bırak ki blend ederken içinde soğan parçası kalmadan kolay parcalansin yemek yaparken de minicik yapar kavurur pisisirsin

Bende denemek istiyorum ama cesaret edemedim bir türlü. Peynir çocuklar için olan tuzsuz peynir mi
Haşlanmış yumurtanın sarisini biz bile zor yutariz bebeklerde bu durum çok daha zorlayıcı hale gelebilir. O yüzden katık yapmanız tadimlarda sizi daha rahat ilerletir. Suan tuzsuz krem peynir yapıyoruz. Uygun marka bulabilirsem hazir alicam ilerleyen zamanda. Suan düzenli kahvaltıya oturmadigi için pek üstüne düşümuyorum. Temiz bebekler için labneler var da suan markalar aklıma gelmiyor

Ne kadar süredir tadım yapiyosun? Ben nerdeyse 1 buçuk ay oldu başlayalı daha sadece 2 gün corba denemesi yaptım. Hemen yemek tarzı şeylere girerek hem kendini hem bebeği zora koyma. Biraz acele ediyosun gibi geliyo. Netteki özellikle instamomlara da çok bakma. Boş yere strese giriyosun. Soyle her türlü besin gurubundan en az 5 10 denemesini yap ardından çorbaya yemeğe geçersin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…