2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Terbiyesiz biriymiş zaten kötü örnek olacağına bebeğinizle sizin hayatınızda hiç olmasın daha iyi.Çok çirkin ya sabi sübyan ın yanında küfür ne ayy bu insanlar ne tuhaff diyorum ya kötüler safiii kötü başka güzelleme yapılmaz onlar için Allahım hepimize huzur sağlık versin böle insanlara muhtaç etmesinn
Amin canım amin inşallah. Allah uzak etsin böylelerinden ben bi kere bulaştım kurtulamıyorum tamamen aile yapıma kişiliğime aykırı insanlar. Ki eşimde öyle çok farklıyız. O da beni çok şaşırtıyor artık hiç bir şekilde eskisi gibi olamıyorum ona karşıda

Eşimin abisinin düğünü olacak 6 aylık çocuk o sese sokulur mu ya eşim biz köy düğünlerinde davulun dibinde uyurduk diyor 🙄
Ben 2 hafta önce kuzenimin düğününe gittim. Hiç durmayan sürekli ağlayan herkesi yabancılıp kıyameti koparan kızım çok sevdi. Bi ara benim bile tanımadığım birinin kucağında gülücük atıyordu. 😂 Bizim birbirimizi duyamadığımız seste de uykusu gelince sardım bebek arabasını salladım uyudu. Çok korkmuştum düğünde ne yapacağım diye ama tam tersi evde olduğumuzdan bile kolay geçti. 😂

Bizde yoğurt-kabak-havuç-patates-kapya biber-şeftali-avakado-kayısı-muz-karadut- yumurta sarısı denedik ha bide karpuz koydum meyve süzgecine onu da denettim. Daha deneyeceğim şeyler var armut, mürdüm eriği, taze fasülye, bezelye bunları da deneyeceğim. Sanırım artık tam tariflere geçeceğim birde çorbalara felan da geçerim artık yavaştan
Biz de yoğurt kabak havuç patates semizotu şeftali muz kayısı ve karpuz denedik.. Ara ara denediğim sebzelerden çorba yapıp verdim sevdi.. Buzluğumda ıspanak vardı onu deneyecem yakın zaman da bi de bezelye ve taze fasülye deneyecem.. Erik gaz yapar korkusuyla biraz geriye attım onu galiba

Kızzz yemin ediyorum aynı vallahi ya. Asla münakaşaya girilmez bi kere girdim eşim bana hak verir gibi oldu diye bayılma taklidi yaptı kendini acındırdı ben yıllarca oğlumu şu fakirlikte büyüttüm oğlumu bu memelerde emzirdim sen aramızı bozuyorsun bizi sevmedin ben seni kızım bildim dedi. Öyle bi oynuyor ki gören mükemmel insan sanar. Kesinlikle ruh hastası olduğunu düşünüyorum. Evime geliyor benim çöpe attığım şeylere bakıyor çöp poşetimi açıyor. Hamileyken de lohusalıkta da çok ağlattı beni zaten öncesinde de hep ağladım. Her konu bana zehir olurdu. Onun yüzünden hiç bir anımı güzel yaşayamadım. Ben yüzünü hayal edince sinirlerim zıplıyor. Şimdi çocuğumun en mutlu zamanlarında bunu doğum günlerine yada ne bilim diş buğdayı yapmak istiyorum çağırmak zorunda kalacam. Ve bu güzel zamanlar onun yüzünü görünce benim için çekilmez olacak. Hiç rahat yok bana. Sırf onun yüzünden cinsiyet partisi yapmadım çok istiyordum yapmayı her şeyi mahfediyor diye yapmadım. Ben çoğu şeyi o kadını görmemek için yapamıyorum hala da öyle.
Devlet tiyatrolarindaki oyuncuların bunlardan ders alması lazım 😅
Geçen diyo ki arkadaşına çocuklara evini aldık en iyi eşyayı aldık ev kredisinin 6 senedir benim maaşımla ödenmesi dışında bi sorun yok 😅 eşyaları da yine benim altınlarla ödedik 😁 seni inanki çok iyi anliyorum yanımda olsan sarılır essek gibi Anıra anıra ağlarım öyle doluyum ben de😓 ama ne yapalım ölüsü olan bir gün delisi olan her gün ağlarmış bizimki de o hesap bizi mahvetmesine izin vermeyeceğiz inadına sahip çıkacağız yuvamıza

Kızlar herhalde kaynana konusunda rahat olan benim.. Karşılıklı birbirimizi hiç sevmeyiz 🤣 ayda yılda bir birbirimize gider geliriz.. Haftada bir araşırız ki genelde ben aramam o torunu için arar.. Hiç eşime de annen şöyle böyle demiyorum.. Kim anasını atmış ki o atsın.. Hiç takmıyorum..bugüne kadar kaynanamla hiç kavgam da olmadı.. Nasıl beceriyoruz bilmiyorum ama karşılıklı yokmuşuz gibi davranıyoruz 😃Ve öyle kafam rahat ki😃

Ben 2 hafta önce kuzenimin düğününe gittim. Hiç durmayan sürekli ağlayan herkesi yabancılıp kıyameti koparan kızım çok sevdi. Bi ara benim bile tanımadığım birinin kucağında gülücük atıyordu. 😂 Bizim birbirimizi duyamadığımız seste de uykusu gelince sardım bebek arabasını salladım uyudu. Çok korkmuştum düğünde ne yapacağım diye ama tam tersi evde olduğumuzdan bile kolay geçti. 😂
Çok sasirdim ben de mi gitsem acaba 😃😃

Biz de yoğurt kabak havuç patates semizotu şeftali muz kayısı ve karpuz denedik.. Ara ara denediğim sebzelerden çorba yapıp verdim sevdi.. Buzluğumda ıspanak vardı onu deneyecem yakın zaman da bi de bezelye ve taze fasülye deneyecem.. Erik gaz yapar korkusuyla biraz geriye attım onu galiba
Semizotunu falan nasıl verdiniz 😱 ay ben mal gibi kaldım bu ek gıdada neyi nasıl vereceğimi bilmiyorum resmen

Bir de sey ıspanak içerdiği nitrat nedeniyle zehirlenme yapabilirmiş 1 yaşından önce verilmemesi gerekirmiş

Oy miniğim ya bir an önce iyileşir inşallah iyi bir zamanda yaptırdın bence benim çık gözüm korkuyor cesaret edemiyorum sğnnete
Haklarında hayırlısı canım🤲 bende ikisi de var ya, şimdilik keşke büyükten mi yapsaydık diyorum ama herkes küçğkmdaha kolay iyleşecek diyor bakalım.

Siz 2 ye geçtiniz değil mi. 20 si Çanakkale'ye dönüyorum insAllah direkt çöpe aticam ne yazık ki suç bende bir kere e bebeğe geldi buraya ben neden 2 kutu aldım ki kendime kızıyorum Çanakkale'de ki gibi her yerde vardır dedim. Afedersiniz birde kabız yaptı. 🥺
Ayyyy 😔😔 kötü olmuş. Sma hipp felan alsaydınız keşke öyle şu gibiyse mama ama tabi bilmeyince de yapacak bi sey olmamıştır. 😔
Biz 2 ye gectik evet ama 1 e göre daha istahsiz yiyo. 1 de iken son günlerde 120 veriyodum artık 90nj bitirmiyo. Prematüre zamanı mama bulmakta çok zorlandık sizin gibi şehir dışından eczanelerden sipariş veriyoduk. Sanki gene bulamayız diye toplu alıyoruz artık. Nasıl korktuysak
Bu arada zeytinyağı denedin mi kabızlık için.

Bu arada tadıma başlamayan bikaç kişiden biriyim ve çok heyecanlıyım bebeğim neleri sevecek neleri sevmeyecek siz bölyle yazdıkça daha drmuz söylemedi bekliyoruz bakalım :)
Bizim doktorumuz Çanakkale'de yani açıkçası burda anne ve teyzeler tarafından baskı gördüm zaten 5 ayı doldurdu yeni başladım. Ama çok keyifli insAllah sizin de güzel geçer 🥰

Ayyyy 😔😔 kötü olmuş. Sma hipp felan alsaydınız keşke öyle şu gibiyse mama ama tabi bilmeyince de yapacak bi sey olmamıştır. 😔
Biz 2 ye gectik evet ama 1 e göre daha istahsiz yiyo. 1 de iken son günlerde 120 veriyodum artık 90nj bitirmiyo. Prematüre zamanı mama bulmakta çok zorlandık sizin gibi şehir dışından eczanelerden sipariş veriyoduk. Sanki gene bulamayız diye toplu alıyoruz artık. Nasıl korktuysak
Bu arada zeytinyağı denedin mi kabızlık için.
Kuzum katı gıdalara ekliyorum ama 8 gün daha burdayım aynı mama dan 1 kutu daha var ne yazık ki. Havuç haslarim yarım zeytinyagi katarim dengelerim. Yani gün içinde gece az emiyor gunduz olabildiğince sağıp anne surutu vermeye çalışıyorum sıkıntıya sokacak kadar kabız olmasın diye ama muz biraz yedi hanı katı gıda dönemi olurmuş diyolar ama atlatiriz insAllah 🤲🥰

Bu arada tadıma başlamayan bikaç kişiden biriyim ve çok heyecanlıyım bebeğim neleri sevecek neleri sevmeyecek siz bölyle yazdıkça daha drmuz söylemedi bekliyoruz bakalım :)
Bende başlamadım ama ufak bir karpuz kaçamağımız oldu sevdi mi sulu diye hoşuna öı gitti anlamadım bugünde süzgeçliye muz koydum çok az artık tadını aldı mı bilmem 🤣

Kulakları zarar görür mü daha çok bu tedirgin ediyor beni

Devlet tiyatrolarindaki oyuncuların bunlardan ders alması lazım 😅
Geçen diyo ki arkadaşına çocuklara evini aldık en iyi eşyayı aldık ev kredisinin 6 senedir benim maaşımla ödenmesi dışında bi sorun yok 😅 eşyaları da yine benim altınlarla ödedik 😁 seni inanki çok iyi anliyorum yanımda olsan sarılır essek gibi Anıra anıra ağlarım öyle doluyum ben de😓 ama ne yapalım ölüsü olan bir gün delisi olan her gün ağlarmış bizimki de o hesap bizi mahvetmesine izin vermeyeceğiz inadına sahip çıkacağız yuvamıza
Oooo yalancılıkta ikisi de yarışır 😂 aynı bizim aldığımız şeyleri kendi yapmış gibi gösteriyor sırf insanlara hava atacak ya işte. Vallahi bende çok doluyum :KK43: bilmiyorum benim evlilik git gide kötüleşiyor da annesi yüzünden zaten başta sarsıldık ama onun dışında eşimde zor bi kişilik beni çok zorluyor :KK43:

X