2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Golden goat keçi sütlü sanırım mama anne sütüne en yakın mamaymış ama gramaj olarak çok pahalı benim bebek bir kutusunu üç günde bitirir muhtemelen
Aynen kuzum ilk dogdugu anda babası onu aldı sorunsuz şükür devam ettik. Bu baby Goat aldım mecbur ama iğrenç yerli üretim ama birşeyi beceremiyolar diğerine göre 100 TL daha uygun yani yine yaptı yapacaklarını bildiğin tebeşir tozu gibi asla erimiyor 1 kutu bitti biraz kabız yaptı 1 kutu kaldı insAllah donunce kendi mamamizi alırız böyle isteksiz içiyor çok üzülüyorum. Maşallah yavruya ne güzel bizim ki hesaplamadim ama 6 günde bitiriyor anne sutude alıyor yoksa 3-4 günde dediğim gibi biterdi. Napalim şifa olsunda işte olduğu kadar

Kızlar bu bebek irmiği buğday unu tarhana felan almıştım og naturelden. Nasıl muhafaza ediyorsunuz siz? Dolaba koydum ama bilemedim doğru mu yaptım

Kızlar bu bebek irmiği buğday unu tarhana felan almıştım og naturelden. Nasıl muhafaza ediyorsunuz siz? Dolaba koydum ama bilemedim doğru mu yaptım
Canim havalar çok sıcak serin bir yerde muhafaza etmek lazım ama mümkün olmayacağı için bende dolaba koyardım. Bence sorun olmaz.

Kizlar bebislerinize katı gıda yedirirken sandalyesinde mi yediriyorsunuz? Bizim ki oturmaktan keyif almıyor iceriyo desteklemem lazım öne doğru düşmemesi için. Siz nasıl bir yol izliyorsunuz ?

Kuzum katı gıdalara ekliyorum ama 8 gün daha burdayım aynı mama dan 1 kutu daha var ne yazık ki. Havuç haslarim yarım zeytinyagi katarim dengelerim. Yani gün içinde gece az emiyor gunduz olabildiğince sağıp anne surutu vermeye çalışıyorum sıkıntıya sokacak kadar kabız olmasın diye ama muz biraz yedi hanı katı gıda dönemi olurmuş diyolar ama atlatiriz insAllah 🤲🥰
Hatırlarsın belki bizim aylarca seyrek diski problemi yaşadık. Kabiz gibi sert değildi ama yapamiyodu. Hem ebe hem doktor mamaya kat dediler. Onun sayesinde daha kolayladi. Bu arada yanında yeni bi gıda denemen yoksa ilk olarak kayısı denemesi yap. Muz verirken kayısı ile veriyorum cam reddeden geçiriyorum ve posali lifli şekilde veriyorum. O zaman dengeleniyor. Sebzelere zaten mutlaka eklememiz gerekli sindirimi kolaylaştırmak için ama baktın zorlaniyo mamaya da kat çekinme. Tek olumsuz yönü hergun felan verirsen bi miktar kilo yapiyo 😆 abartmamak gerekli.

Kizlar bebislerinize katı gıda yedirirken sandalyesinde mi yediriyorsunuz? Bizim ki oturmaktan keyif almıyor iceriyo desteklemem lazım öne doğru düşmemesi için. Siz nasıl bir yol izliyorsunuz ?
Ben hep pturur şekilde verdim. Önce adı ne unuttum oturak gibi olan vatya ona koyuyorumdum. Sırtına yada göğsünü destekliyodum. Sonra mama sandalyesine koyuo kemeri bağlayınca egilmeker pek olmadı. Son 1 haftadır felan elhamdülillah dik oturmalara başladı. Suan destekle

Golden goat keçi sütlü sanırım mama anne sütüne en yakın mamaymış ama gramaj olarak çok pahalı benim bebek bir kutusunu üç günde bitirir muhtemelen
O kadar az mı gramaji ya. Bide az bulunan bi mama anladığım yani her yerde kolay bulunmuyor niye öyle az gramaj yaptılar acaba. Gerçi fazla olunca ücrette çok olur insanlar almaz diye satış stratejisi de olabilir. 🤦‍♀️

Aynen kuzum ilk dogdugu anda babası onu aldı sorunsuz şükür devam ettik. Bu baby Goat aldım mecbur ama iğrenç yerli üretim ama birşeyi beceremiyolar diğerine göre 100 TL daha uygun yani yine yaptı yapacaklarını bildiğin tebeşir tozu gibi asla erimiyor 1 kutu bitti biraz kabız yaptı 1 kutu kaldı insAllah donunce kendi mamamizi alırız böyle isteksiz içiyor çok üzülüyorum. Maşallah yavruya ne güzel bizim ki hesaplamadim ama 6 günde bitiriyor anne sutude alıyor yoksa 3-4 günde dediğim gibi biterdi. Napalim şifa olsunda işte olduğu kadar
Esin kargolasaydi keşke. Yani böyle şu gibi felansa besin değeri de kalitesizdir heralde kilo alımı nasıl. Biz 900 grlik paket alıyoruz 15 20 günde bitiyo bi kutu. Su sütüm bi artsaydi biraz daha uzayacak ama olmuyor dibine yandigimin sütü.

Esin kargolasaydi keşke. Yani böyle şu gibi felansa besin değeri de kalitesizdir heralde kilo alımı nasıl. Biz 900 grlik paket alıyoruz 15 20 günde bitiyo bi kutu. Su sütüm bi artsaydi biraz daha uzayacak ama olmuyor dibine yandigimin sütü.
Şükür kuzum bu kadar yemeye iyi. 2-3 saatte 90-120 ml arası iciyo. Doğum kilosu düşük 9aylik olmasına rağmen ona göre kilosu iyi dedi doktorumiz boyu falan. Bir kere işte 4. Ay 400 Gr almıştı ama bu ayda öyle çok abartmamis. Aynen bu 400 Gr 400 TL gibi birşey 800 Gr yapsalar fiyat artıcak sanırım alım da zorlasicak. Ne bilim eşime bu iyi demişler bilseydim hip başlardım bu kadar zorluk cekmezdim. Eşim 1 gün önce geldi yine mamayı bulamadık diye bu yerliden alıp eve koymuştuk dedi birşey olmaz ikiside aynı kullan bazen hani deveye hendek atlatmak daha kolay olur ya 😁😂 o misal tamam dedim kullandım ama işte. Neyse halledicem insAllah. Sağolasın zeytinyagi fikrini ciddiye alicam sağolasın 🫂🫂

Ben hep pturur şekilde verdim. Önce adı ne unuttum oturak gibi olan vatya ona koyuyorumdum. Sırtına yada göğsünü destekliyodum. Sonra mama sandalyesine koyuo kemeri bağlayınca egilmeker pek olmadı. Son 1 haftadır felan elhamdülillah dik oturmalara başladı. Suan destekle
Tam olarak ay gün nedir canım bizde erken mi acaba dedim bu performansı beklemek. O zaman bende baslicam zaten Max 10 dk alışmış olur oda. 💝🫂

Şükür kuzum bu kadar yemeye iyi. 2-3 saatte 90-120 ml arası iciyo. Doğum kilosu düşük 9aylik olmasına rağmen ona göre kilosu iyi dedi doktorumiz boyu falan. Bir kere işte 4. Ay 400 Gr almıştı ama bu ayda öyle çok abartmamis. Aynen bu 400 Gr 400 TL gibi birşey 800 Gr yapsalar fiyat artıcak sanırım alım da zorlasicak. Ne bilim eşime bu iyi demişler bilseydim hip başlardım bu kadar zorluk cekmezdim. Eşim 1 gün önce geldi yine mamayı bulamadık diye bu yerliden alıp eve koymuştuk dedi birşey olmaz ikiside aynı kullan bazen hani deveye hendek atlatmak daha kolay olur ya 😁😂 o misal tamam dedim kullandım ama işte. Neyse halledicem insAllah. Sağolasın zeytinyagi fikrini ciddiye alicam sağolasın 🫂🫂
Su erkekler.... 🤦‍♀️🤦‍♀️ neyse zabanan başlamıyim.
400 gr 400 TL baya maliyetliymis Allah sütüne zeval vermesin artsın bereketlensjn sifandirsin 🤩 çoğu gitti azı kaldı evine geçince değiştirirsin artık.
Dogum kilosunu da çok kafana takma (takmıyorsun zaten de) persentil den çıkmadığı sürece için rahat olsun. Bizimki 2 kilo doğdu. Simdi 7 bucuklarda felan. Boyadan gitmiyo tıfıl bi seh oldu 😆😆😆 yani aliyolar bi şekilde

Oooo yalancılıkta ikisi de yarışır 😂 aynı bizim aldığımız şeyleri kendi yapmış gibi gösteriyor sırf insanlara hava atacak ya işte. Vallahi bende çok doluyum :KK43: bilmiyorum benim evlilik git gide kötüleşiyor da annesi yüzünden zaten başta sarsıldık ama onun dışında eşimde zor bi kişilik beni çok zorluyor :KK43:
Bi söz var ona sığınıyorum “Allah yarına bırakırmış da yanına bırakmazmış” 🤲🏼

Muhallebi yapıp o şekilde de vermeyi deneyebilirsiniz

Kızlar bir şey soracağım.

Aptamil benim cücüğü kabız yapıyor diye değiştirdim. Aylarca sma içti. 2 günde bir kaka yapıyordu. Normal gördüm bu durumu. Sma içmemeye başlayınca gittim rastgele Bebelac aldım. Bebelac tam güven de vermediği için yarı yarıya sma yarı yarıya Bebelac vermeye başladım. Baktım ki Bebelacla günde 2-3 kez kaka yapıyor.

Sma da mı kabız yapıyormuş ki?
Bebelac mı yaramıyor yoksa?

İkisini dönüşümlü gitmeye mi devam etsem?

2 no mama alıcam ikisi de sepette bekliyorum acil cevap ajsjajsjaj

X