2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kalın kafalılar bi zıkkım anladıklarını sanmıyorum

Diyebildiysen bravo ben öyle bir şey dersen evliliğim biter 🤣 çünkü sevmediğim için ben kusurlu olurum sevmememe neden oldukları için onlar değil. O yüzden ağzımı bile açmıyorum artık.

Aaaa evet o benimde inanılmaz canımı sıkıyor. Ben gözüne sokuyorum artık.
Ona da yorumum şu ailesinin yapmadığını bizimkilerin yaptığını gördükçe onların adına utandığını ve ezildiğini düşünüyorum. O yüzden bi kuru teşekkürden fazlasını yapmıyor. Şükürsüz yetiştirmişler hepsini çünkü 🤬
Hiç demiyordum ama tak etti ve hala sana bişey yapmıyorlar sen kendi kendine tribe giriyorsun diyor hiç hak vermiyor görüşmek istemiyorum yoksa evliliğimiz bitecek dedim en baktı iş bitiyor şuan görüşmüyorum bakalım istikrarlı devam edecek mi pek güvenim yok yarın gelip annem kahvaltıya gelecek diyebilir.
Ben de normalde hiç bişeyi göze sokan biri değildim ama nankörlük yapıyor diye artık ailemin aldığı herşeyi gösteriyorum hatta fiyatlarını bile gösteriyorum. Beni bile değiştirdi bu insanlar kişiliğimin değişmeye başladığını hissediyorum

Zar zor bir uyku düzeni oturttum o kadar sese gürültüye sokmayacagim. Sevmek isteyecekler de cabasi. Ne derlerse desin emiyor 2 saatte bir dügün yeri evime uzak. Annem bile ayip olur dedi ama önceligim bebegim

Ya kusura bakmayın da kızlar laf edenin dili dolansın artık sokmayin minnacık çocukları düğün salonuna lütfen kulak zarlarının canı ne onların.
Bizim düğünler gürültüden başka bir şey değil. Rahatsız olacak sabiler sonra sabaha kadar günlerce yine siz üzülecek uğraşacaksınız. Bırakın konuşan konuşsun.
Emin olun aaaaa el kadar çocuğu getirmişler diyen de çıkacak.
Demem o ki önünde sonunda birileri konuşacak. Yavrularınızı düşünün lütfen
Hem bide hastalık kol geziyor aşı takvimi bitmedi daha bebeklerimizin.
O kadar haklısın ki ama hayatta anlatamam aylar öncesinden oğlumun düğüne geleceğinin planını yapıyordu kaynanam ki tek amacı elaleme akrabaya hava atıp torunum var imajı yaratmak başka derdi yok. Çocuğum da yabancı ortamda çok ağlıyor ne yapacam bilmiyorum. En son baktım duymuyor giderim ortamdan en azından ben geldim çocuğum durmadı demiş olurum

Bende dedım annnenın kredısı bıttı bende dıye bende görüşmüyorum bayramdan berı gayet ıyı kafa rahat esımde görüşmüyor yedı kazıgı lafı onun sagı solu bellı olmaz kandırır oğlunu yüzünü de görmüyorum hıc çok rahat boyke
Oh mis bende görüşmüyorum bayramdan beri 😂 ama bende eşime güvenmiyorum iki ağzına bal çalarlar gene anasını çağırır burnuma sokar. Gerçi benim eşim konuşuyor ben konuşmama kararı aldım

Zar zor bir uyku düzeni oturttum o kadar sese gürültüye sokmayacagim. Sevmek isteyecekler de cabasi. Ne derlerse desin emiyor 2 saatte bir dügün yeri evime uzak. Annem bile ayip olur dedi ama önceligim bebegim
Ben malesef bunu kaynanam gile açıklayamam hadi onu geçtim kayınbabama ayıp etmek istemem. Malesef gideceğim belki 1 saatte kaçarım çünkü çocuğumu biliyorum yabancı ortamda hüngür hüngür ağlıyor asla susmuyor

Hiç demiyordum ama tak etti ve hala sana bişey yapmıyorlar sen kendi kendine tribe giriyorsun diyor hiç hak vermiyor görüşmek istemiyorum yoksa evliliğimiz bitecek dedim en baktı iş bitiyor şuan görüşmüyorum bakalım istikrarlı devam edecek mi pek güvenim yok yarın gelip annem kahvaltıya gelecek diyebilir.
Ben de normalde hiç bişeyi göze sokan biri değildim ama nankörlük yapıyor diye artık ailemin aldığı herşeyi gösteriyorum hatta fiyatlarını bile gösteriyorum. Beni bile değiştirdi bu insanlar kişiliğimin değişmeye başladığını hissediyorum
Bana birseyi senin gözünün önünde yapmıyorlar ki. Gizliden gizliye benimle annemle ailemle dalga geciyor hakir görüyor çapsız!! Ama başkası görse bu dediklerime asla inanmaz ben yalan söylüyorum sanır çünkü oğlunun ve başkalarının yanında sanki beni alıp içine sokacak öyle davranıyor beni manyak ettiler. Böyle yaptığı için haklılığımı kanitlayamiyorum. Bunun altında kaldım resmen boguluyorum. Düşündükçe de sinir katsayım artıyor.
Ben ben gibi değilim seni çok iyi anlıyorum 🫂 😓

Bana birseyi senin gözünün önünde yapmıyorlar ki. Gizliden gizliye benimle annemle ailemle dalga geciyor hakir görüyor çapsız!! Ama başkası görse bu dediklerime asla inanmaz ben yalan söylüyorum sanır çünkü oğlunun ve başkalarının yanında sanki beni alıp içine sokacak öyle davranıyor beni manyak ettiler. Böyle yaptığı için haklılığımı kanitlayamiyorum. Bunun altında kaldım resmen boguluyorum. Düşündükçe de sinir katsayım artıyor.
Benimki de oglunun yaninda baska yalnizken baska davraniyor ve eskiden böyle degildi. Ne zaman kayinpederim vefat etti o zaman dengeler bozuldu. Lohusa halimle evime gelip bu evin daginikligi ne ben yemek temizlik yapamam laflarini malesef unutamiyorum. Bunlari yalnizken söylüyor milletin yaninda canim cicim takiliyor. Bizde aksamlari son ses tv acik isiklar acik bebegi burda uyut diyor. Bebegim kucagimdayken alip aglayinca geri almaya calistigimda vermem susar diyor. Bir gün sesimi ve hareketlerimi taklit ederek dalga gecti eşim de yakinimizda. Sen beni hic ama hic sevmiyorsun dedim esim de duydu. Hemen gelip sarilmaya calisiyor. Ben pasif kalir yanit vermez takmazdim ama böyle yaptikca üzerime geldi artik ben de dislerimi mecbur cikardim rahat etmek icin. Mesafe koydum. Esime hicbir sey anlatmiyorum sonra kiymete biner malesef. Kendisiyle de yalniz kalmamaya calisiyorum ki laf sokmasin beni rahatsiz edip keyfimi bozmasin

kızlar kayınvalideler neden bu kadar kötü ya keyif mi alıyorlar bundan.Bir şey söyleyim iyi olanın kıymeti asla olmuyor mesafede her zaman kıymet olur.İki yüzlü mü davranıyorlar siz de öyle yapın afallasınlar insan içinde canım cicim.Yalnız kaldığınızda bambaşka olun.Esiniz de nasılsa toplulukta yaptığınızı görür.Sonra da kayınvalidem abartıyo öyle şey olur mu daha neler falan tavrına bürünün.Anladıkları dil bu.

Benimki de oglunun yaninda baska yalnizken baska davraniyor ve eskiden böyle degildi. Ne zaman kayinpederim vefat etti o zaman dengeler bozuldu. Lohusa halimle evime gelip bu evin daginikligi ne ben yemek temizlik yapamam laflarini malesef unutamiyorum. Bunlari yalnizken söylüyor milletin yaninda canim cicim takiliyor. Bizde aksamlari son ses tv acik isiklar acik bebegi burda uyut diyor. Bebegim kucagimdayken alip aglayinca geri almaya calistigimda vermem susar diyor. Bir gün sesimi ve hareketlerimi taklit ederek dalga gecti eşim de yakinimizda. Sen beni hic ama hic sevmiyorsun dedim esim de duydu. Hemen gelip sarilmaya calisiyor. Ben pasif kalir yanit vermez takmazdim ama böyle yaptikca üzerime geldi artik ben de dislerimi mecbur cikardim rahat etmek icin. Mesafe koydum. Esime hicbir sey anlatmiyorum sonra kiymete biner malesef. Kendisiyle de yalniz kalmamaya calisiyorum ki laf sokmasin beni rahatsiz edip keyfimi bozmasin
En iyisini bende öle yapıyorum. Devir değişiyor yıl olmuş 2024 biz hala kaynanalık yapanlar kötü kalpli insanlar var bitmediler tükenmediler ya iki üniversite okumuşum bi yandal yapmışım şu muhattap olduğum insana bakarmıısın resmen değerim düşüyo kaynanam yüzünden. Kim olsa sevilmez böle insanlar allah biliyo kalbimi gerçi kalbimde dilimde benim bende eşime dedim ama nasıl oluyosa oğlunu bi şekilde kandırıyor o yüzden anlatmamanla aynı durumdayız ,ben pes ettim seviyemi düşüremicem benden uzak allaha yakın diyorum hep midemi bulandırıyolar gördkçe ikiyüzlülüklerinden

kızlar kayınvalideler neden bu kadar kötü ya keyif mi alıyorlar bundan.Bir şey söyleyim iyi olanın kıymeti asla olmuyor mesafede her zaman kıymet olur.İki yüzlü mü davranıyorlar siz de öyle yapın afallasınlar insan içinde canım cicim.Yalnız kaldığınızda bambaşka olun.Esiniz de nasılsa toplulukta yaptığınızı görür.Sonra da kayınvalidem abartıyo öyle şey olur mu daha neler falan tavrına bürünün.Anladıkları dil bu.
Aayy çok doğru diyosunn becerebilirsem yaparım bende ama uğraşasım kalmadı yordular tesmen

T TASUU canım sünnet nasıl geçti
Sünnet önce iğne yaptılar getirdiler biraz ağladı emzirdim uyudu. Yaklaşık 40 45 dakika sonra içeri aldılar 10 dakika sonra getirdiler. Girmeden öncede emzirme diler. Artık açıkmış ve tekrardan uykusu gelmişti. Geldiğinde ağlamaktan yorulmuştu 😔😔emzirdim hemen uyudu.
Abi yi aldılar içeri abi sıkıntı çıkarınca babayı aldılar. O da 10 dakikada çıktı.
Küçük eve gelince ağladı, ara ara da ağlıyor içli içli 😔😔
Büyükte tablet anlaşmalı olmuştu sünneti, aldı eline tabletisünnetin üzerine böbrek ameliyatı da yapsak gıkı çıkmaz

Ay ne kadar tanıdık hep kuzum canım diyor önüme herşeyi koymaya çalışıyor çok çabalıyor gibi görünüyor sürekli eşimi kandırmak için işte size şunu alacam bunu alacam diyip duruyor ama bişey aldığı yok. Zaten alsa da ben istemem bişey yapınca kendini bişey sanıyor daha çok söz hakkı olduğunu zannediyor eşim içinde yaptıkları tek şey kanmasına yetiyor kolay manipüle oluyor çabuk unutuyor herşeyi. Zaten benim ailemi de hiç bir zaman sevmedi kaynanam, seviyor gibi gösterip düşünüyormuş gibi gösterdi hep. Ama sürekli istedi ki ben ailemden uzaklaşayım onu anne bileyim ki ondan anne olmaz kendi evlatlarına bile yalancı ve yapmacık olan bi insana anne sıfatı yakışmıyor. Dün eşim diyor ki bi insandan bu kadar nefret edilmez dedim ki ben hayatta ilk defa birine karşı nefret duyuyorum önce bi bunu düşünün. Bu kız şimdiye kadar kimseye karşı nefret hissetmemişte neden ilk defa birine hissetmiş. Çok yoğun bir nefret içindeyim keşke bu kadar nefret etmesem bana da zarar veriyor.

Sana bunu yaparken sen ne cevap veriyorsun peki? Bide sana yakın mı oturuyor çok gelip gidiyor musunuz

Sünnet önce iğne yaptılar getirdiler biraz ağladı emzirdim uyudu. Yaklaşık 40 45 dakika sonra içeri aldılar 10 dakika sonra getirdiler. Girmeden öncede emzirme diler. Artık açıkmış ve tekrardan uykusu gelmişti. Geldiğinde ağlamaktan yorulmuştu 😔😔emzirdim hemen uyudu.
Abi yi aldılar içeri abi sıkıntı çıkarınca babayı aldılar. O da 10 dakikada çıktı.
Küçük eve gelince ağladı, ara ara da ağlıyor içli içli 😔😔
Büyükte tablet anlaşmalı olmuştu sünneti, aldı eline tabletisünnetin üzerine böbrek ameliyatı da yapsak gıkı çıkmaz
Oy miniğim ya bir an önce iyileşir inşallah iyi bir zamanda yaptırdın bence benim çık gözüm korkuyor cesaret edemiyorum sğnnete

Şu kıymete biner olayı bende oldu malesef. Benim eşim ne annesine ne babasına düşkün bi insan değildi hiç bir zaman. Sadece hayır demeyi bilmiyor. Ben tanıştığım da da annesini hiç sallamazdı sonra bu kadın bana yanaştığını anlayınca oğlunu kaybetme korkusu yada kıskançlık ile yağlayıp balladı. Normalde eşime ne hediye alırlar ne doğum gününü kutlarlar ben eşime bunları yapınca bi baktım kendileri de yapmaya başladı. Sonra evlendik iyice gitti oğlan gözüyle sürekli eleştirdiği oğlunu bi anda övgülere boğmaya başladı ki hiçte gerçekçi değil eşim hiç bir zaman yaranmadı ona yıllarca aldığı maaşı annesinin eline saymış bekarken hep evi o geçindirmiş ki kayınbabam da var ama eşimin maaşına göz dikmiş kaynanam. Ama gel gör yaranamamış zaten eşimde hayır demeyi bilmediği için hep böyle gitmiş. Şimdi ben annesiyle görüşmek istemediğim için bi anda kıymete bindi eskiden o da annesinin yaptıklarını söylerdi herşeyimi yediler onlar yüzünden hiç birşey sahibi olamadım derdi ama şimdi ben istemiyorum diye asla toz kondurmuyor dedikodusunu da yapmıyor.

X