2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Tam olarak ay gün nedir canım bizde erken mi acaba dedim bu performansı beklemek. O zaman bende baslicam zaten Max 10 dk alışmış olur oda. 💝🫂
Suan 6 ay 3 günlük. Ama prematürelik durumunu da hesaba katmak gerekli mi bilmiyorum. Genelde 6 ayda dik oturmalar basliyo. 3 buçuk aylıktan beri destekli oturmalar yapıyorum. Bu dik oturmayı gördüğümden beri de mama sandalyesi banyo oturagi ile donusumlu oturma yaptırıyorum. Yada yere oturtup denge kurmasını sağlıyorum.
Mama sandalyesi varsa kemerini güzelce tak eğilme olmadan oturtursun sadece çok çabuk sıkılıp mizirdayabiliyolar çok zorlamadan günden güne oturtarak alışma olur. 🤗

Kızlar bir şey soracağım.

Aptamil benim cücüğü kabız yapıyor diye değiştirdim. Aylarca sma içti. 2 günde bir kaka yapıyordu. Normal gördüm bu durumu. Sma içmemeye başlayınca gittim rastgele Bebelac aldım. Bebelac tam güven de vermediği için yarı yarıya sma yarı yarıya Bebelac vermeye başladım. Baktım ki Bebelacla günde 2-3 kez kaka yapıyor.

Sma da mı kabız yapıyormuş ki?
Bebelac mı yaramıyor yoksa?

İkisini dönüşümlü gitmeye mi devam etsem?

2 no mama alıcam ikisi de sepette bekliyorum acil cevap ajsjajsjaj
Bebelac ipe aptamil aynı fabrikanın ürünü. Sma alın bence

Bugün benim bebiş beni pert etti 😂 gece sürekli kalktı 5 ten beri de uyumuyor. Uyutuyorum yerine koyuyorum gözler açılıyor. Bide 2 gündür ev işi temizlik yapmaktan pert olmuşum uyku da uyuyamadım 😂😂😂 çok fenayım çoook

Formül mama yi mi kuzum nasıl olcak ? Sen yaptın mı ki 💝
Yok yapmadım ama bi ara biberon reddettiği dönem yapacaktım mamayı değiştirince red durumu çözüldü bizde. Sorun devam etseydi yapacaktım ama.
Çocuk devam sütü ile bebeğinizin muhallebisini yapabilirsiniz. (200 ml su 2 tatlı kaşığı pirinç unu ile pişirilir, pişme işlemi bittikten sonra 6 ölçek çocuk devam sütü ilave ederek karıştırılır, muhallebiniz hazırdır.)
Tarifi bu sekildeymis.

Sünnet önce iğne yaptılar getirdiler biraz ağladı emzirdim uyudu. Yaklaşık 40 45 dakika sonra içeri aldılar 10 dakika sonra getirdiler. Girmeden öncede emzirme diler. Artık açıkmış ve tekrardan uykusu gelmişti. Geldiğinde ağlamaktan yorulmuştu 😔😔emzirdim hemen uyudu.
Abi yi aldılar içeri abi sıkıntı çıkarınca babayı aldılar. O da 10 dakikada çıktı.
Küçük eve gelince ağladı, ara ara da ağlıyor içli içli 😔😔
Büyükte tablet anlaşmalı olmuştu sünneti, aldı eline tabletisünnetin üzerine böbrek ameliyatı da yapsak gıkı çıkmaz
ben de karar veremiyorum büyünce mi yaptırsam şimdi mi :KK43:

Bizimki de sırt üstü uyumuyor. Sürekli yüzüstü uyuyor aylardır.
Merhabalar, yorumu yazalı baya olmuş. Benim bebeğim 2 aylık ve 1 aylıktsn beri yüzüstü yatıyor sırtüstü yattığı zaman 10 dk sonrs uyanıyor. Siz bu sorunu çözdünüz mü? Bebeğiniz kaç aylıktan itibaren yüzüstü yatmaya başlamıştı yada nasıl ilerledinizz. Çok endişeliyim bu konuda bir yol arıyorum

Yok yapmadım ama bi ara biberon reddettiği dönem yapacaktım mamayı değiştirince red durumu çözüldü bizde. Sorun devam etseydi yapacaktım ama.
Çocuk devam sütü ile bebeğinizin muhallebisini yapabilirsiniz. (200 ml su 2 tatlı kaşığı pirinç unu ile pişirilir, pişme işlemi bittikten sonra 6 ölçek çocuk devam sütü ilave ederek karıştırılır, muhallebiniz hazırdır.)
Tarifi bu sekildeymis.
6 ölçek yazık ya bi öğün muhallebi yapacaz diye 2 öğünlük mama gidecek🤣🤣

Su mama konusu gundemdeyken aklıma takıldı. Biz ne zamana kadar biberonla mama vericez.? Yani bu kasik maması denilen mamalara gecicek miyiz. Hani emziren kişiler ek gıda ile emzirmeye devam ediyo ama peki biz biberon mamasının zamanı suresi nedir. Aaaaa bak suan kafam uçtu resmen. Kasik mamalara geçip biberona bay bay dicez mi yada ne zaman olucak.

Kızlar tadımlardayız.Aparatta buharda pişirip zeytinyağıyla çatalla eziyorum ama bebeğimin midesi bulanıyor yutmaya çalışırken bugün hep öğürdü.Su buharlı pişiricimaynı zamanda blendır olanlardan kullanan var mı ne kadar zaman kullanılacak bir ürün bu ürün.Püre olarak vermek istemiyorum sürekli daha sonra için

Kızlar tadımlardayız.Aparatta buharda pişirip zeytinyağıyla çatalla eziyorum ama bebeğimin midesi bulanıyor yutmaya çalışırken bugün hep öğürdü.Su buharlı pişiricimaynı zamanda blendır olanlardan kullanan var mı ne kadar zaman kullanılacak bir ürün bu ürün.Püre olarak vermek istemiyorum sürekli daha sonra için
Canım her verdiğin şeyde böyle mi yaptı ? Ben püre yapıyorum yoğurt ve bütün sebzeleri öğürdü dün muz denedim bayılarak yedi mesela tadından dolayı olabilir mi

Su mama konusu gundemdeyken aklıma takıldı. Biz ne zamana kadar biberonla mama vericez.? Yani bu kasik maması denilen mamalara gecicek miyiz. Hani emziren kişiler ek gıda ile emzirmeye devam ediyo ama peki biz biberon mamasının zamanı suresi nedir. Aaaaa bak suan kafam uçtu resmen. Kasik mamalara geçip biberona bay bay dicez mi yada ne zaman olucak.
Sanıyorum ki 2 yaşına kadar falan biberon maması kullanılıyor ama zaten yaşından sonra genelde öğün beslenmesi olacak belki aralarda kaşık maması verilebilir emziren yine emzirmeye devam eder. Çünkü artık o dönemde meme ya da mama ara öğün oluyor.
Bi arkadaşım gece yatarken biberon vermeye devam ediyor 2 yaşında bebeği

Yeni aldım kiwinin buharda pişirme makinesini bence pratik. Zaman kazanmak için aldım açıkçası tencerede çocuk durmayınca yapamıyordum bunla daha pratik

X