2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Katı gıda tadimlari nasıl gidiyor kızlar ? Yogurt-kabak-kayisi-seftali-muz-avakado tadimlari yaptık. Sevdiklerine ölçü koymadım. Zaten Max 2 yemek kaşığı yiyebiliyor. Biraz zaman ilerlesinde en azından günde 1 öğün olarak zamanlara gelelim çok sıkıldım su mama olayından sevmiyor zaten. Birde sürekli içtiğimiz mamayı bulunduğum yerde imkansız bulamıyorum başka mama aldım zannedersin kireçli su. Kilosu falan iyi doğum kilosuna göre boyuda iyi sanırım bilemedim son ay yine çok almamış a totalde iyi sağlıklı oldunda oğlum prameture doğdu şimdi 14 yaşında 172 boyumu geçti boylu poslu birşey oldu. Çok şükür

Şu kıymete biner olayı bende oldu malesef. Benim eşim ne annesine ne babasına düşkün bi insan değildi hiç bir zaman. Sadece hayır demeyi bilmiyor. Ben tanıştığım da da annesini hiç sallamazdı sonra bu kadın bana yanaştığını anlayınca oğlunu kaybetme korkusu yada kıskançlık ile yağlayıp balladı. Normalde eşime ne hediye alırlar ne doğum gününü kutlarlar ben eşime bunları yapınca bi baktım kendileri de yapmaya başladı. Sonra evlendik iyice gitti oğlan gözüyle sürekli eleştirdiği oğlunu bi anda övgülere boğmaya başladı ki hiçte gerçekçi değil eşim hiç bir zaman yaranmadı ona yıllarca aldığı maaşı annesinin eline saymış bekarken hep evi o geçindirmiş ki kayınbabam da var ama eşimin maaşına göz dikmiş kaynanam. Ama gel gör yaranamamış zaten eşimde hayır demeyi bilmediği için hep böyle gitmiş. Şimdi ben annesiyle görüşmek istemediğim için bi anda kıymete bindi eskiden o da annesinin yaptıklarını söylerdi herşeyimi yediler onlar yüzünden hiç birşey sahibi olamadım derdi ama şimdi ben istemiyorum diye asla toz kondurmuyor dedikodusunu da yapmıyor.
Bu arada benimki de annesine düskün degildir. Ben ufak tefek seyleri anlatmiyorum ama bazen bardagi tasiran son damla geldiginde esime sakin bir dille anlatiyorum. Sana birsey anlatacagim biliyorum annen ama fikrine ihtiyacim var acaba ben mi yanlis anladim diye konuya giriyorum. Bazen bana hak veriyor bosver sen ona bakma diyor bazen de sen abartmissin alincak bir sey yok diyor. Belki sakin bir aninda fikir almak adina anlatabilirsin o zaman annesini savunmaya gecmez. Hem de olanlardan haberi olmus olur

Katı gıda tadimlari nasıl gidiyor kızlar ? Yogurt-kabak-kayisi-seftali-muz-avakado tadimlari yaptık. Sevdiklerine ölçü koymadım. Zaten Max 2 yemek kaşığı yiyebiliyor. Biraz zaman ilerlesinde en azından günde 1 öğün olarak zamanlara gelelim çok sıkıldım su mama olayından sevmiyor zaten. Birde sürekli içtiğimiz mamayı bulunduğum yerde imkansız bulamıyorum başka mama aldım zannedersin kireçli su. Kilosu falan iyi doğum kilosuna göre boyuda iyi sanırım bilemedim son ay yine çok almamış a totalde iyi sağlıklı oldunda oğlum prameture doğdu şimdi 14 yaşında 172 boyumu geçti boylu poslu birşey oldu. Çok şükür
Hangi marka mama kullaniuosun

Goldan goat kullaniyordum yine kullanicam çok çok memnunum ama burda ne eczane ne e bebek yok mecbur baby Goat yerli üretim aldım cidden anlam veremiyorum neden böyle asla homojen olmuyor.
Bende o markalara denk gelmedim hiç. Bizim markada da numara değişince kiz pek içmek istememeye başladı.

Ay ne kadar tanıdık hep kuzum canım diyor önüme herşeyi koymaya çalışıyor çok çabalıyor gibi görünüyor sürekli eşimi kandırmak için işte size şunu alacam bunu alacam diyip duruyor ama bişey aldığı yok. Zaten alsa da ben istemem bişey yapınca kendini bişey sanıyor daha çok söz hakkı olduğunu zannediyor eşim içinde yaptıkları tek şey kanmasına yetiyor kolay manipüle oluyor çabuk unutuyor herşeyi. Zaten benim ailemi de hiç bir zaman sevmedi kaynanam, seviyor gibi gösterip düşünüyormuş gibi gösterdi hep. Ama sürekli istedi ki ben ailemden uzaklaşayım onu anne bileyim ki ondan anne olmaz kendi evlatlarına bile yalancı ve yapmacık olan bi insana anne sıfatı yakışmıyor. Dün eşim diyor ki bi insandan bu kadar nefret edilmez dedim ki ben hayatta ilk defa birine karşı nefret duyuyorum önce bi bunu düşünün. Bu kız şimdiye kadar kimseye karşı nefret hissetmemişte neden ilk defa birine hissetmiş. Çok yoğun bir nefret içindeyim keşke bu kadar nefret etmesem bana da zarar veriyor.
Ay Allahım delirecegim aynısı valla 😩

Bizde yoğurt-kabak-havuç-patates-kapya biber-şeftali-avakado-kayısı-muz-karadut- yumurta sarısı denedik ha bide karpuz koydum meyve süzgecine onu da denettim. Daha deneyeceğim şeyler var armut, mürdüm eriği, taze fasülye, bezelye bunları da deneyeceğim. Sanırım artık tam tariflere geçeceğim birde çorbalara felan da geçerim artık yavaştan

Bu arada benimki de annesine düskün degildir. Ben ufak tefek seyleri anlatmiyorum ama bazen bardagi tasiran son damla geldiginde esime sakin bir dille anlatiyorum. Sana birsey anlatacagim biliyorum annen ama fikrine ihtiyacim var acaba ben mi yanlis anladim diye konuya giriyorum. Bazen bana hak veriyor bosver sen ona bakma diyor bazen de sen abartmissin alincak bir sey yok diyor. Belki sakin bir aninda fikir almak adina anlatabilirsin o zaman annesini savunmaya gecmez. Hem de olanlardan haberi olmus olur
Herşeyi biliyor aslında herşeyin farkında ama asla beni savunmuyor hep annesinin açığını kapatma peşinde. Eşin anlayışlı ise hak verdiği noktalar olur sana canım malesef benimki benim dışımda herkesi savunur. Her konuda ben suçluyum

Şu kıymete biner olayı bende oldu malesef. Benim eşim ne annesine ne babasına düşkün bi insan değildi hiç bir zaman. Sadece hayır demeyi bilmiyor. Ben tanıştığım da da annesini hiç sallamazdı sonra bu kadın bana yanaştığını anlayınca oğlunu kaybetme korkusu yada kıskançlık ile yağlayıp balladı. Normalde eşime ne hediye alırlar ne doğum gününü kutlarlar ben eşime bunları yapınca bi baktım kendileri de yapmaya başladı. Sonra evlendik iyice gitti oğlan gözüyle sürekli eleştirdiği oğlunu bi anda övgülere boğmaya başladı ki hiçte gerçekçi değil eşim hiç bir zaman yaranmadı ona yıllarca aldığı maaşı annesinin eline saymış bekarken hep evi o geçindirmiş ki kayınbabam da var ama eşimin maaşına göz dikmiş kaynanam. Ama gel gör yaranamamış zaten eşimde hayır demeyi bilmediği için hep böyle gitmiş. Şimdi ben annesiyle görüşmek istemediğim için bi anda kıymete bindi eskiden o da annesinin yaptıklarını söylerdi herşeyimi yediler onlar yüzünden hiç birşey sahibi olamadım derdi ama şimdi ben istemiyorum diye asla toz kondurmuyor dedikodusunu da yapmıyor.
Ooff okadar üzüldümki bende birtek benim başıma geliyo diyodum aynısı benimkininde elinden parasknı ailesi almış almış yemişler kenara yarın birgün evlenicek ki biliyolardı sevgili oldugumuzu biriktirmemişler gelinliğimi kendim aldım bohçamı yapmadılar nişan düğün mekanlarunu ben tuttum eşimle tam bir pirana yiyici bir insanlar aile olmayı asla bilmiyolar şimdi torun olunca bakmaya gelince bakmaz ama sağa sola göstremek için hava atmaya torun sahibi olurlar

Sana bunu yaparken sen ne cevap veriyorsun peki? Bide sana yakın mı oturuyor çok gelip gidiyor musunuz
Susuyorum çünkü yalan konuşma huyu var. Ben kendimi savunsam olayı oyle çevirir ki kendi mağdur olur ben saldırgan olurum. Hatta öyle bir laf çeviriyor ki o kadar inanıyor ki konuştuğu yalanlara yanında olmasam inanırım 😁 şey diyorum Allah Allah ben mi yanlış hatırlıyorum böyle mi olmuştu acaba ya 😁 benim yaptığım yemeği kendi yaptı sanıyor öyle anlatıyor. Temizlik yaptım sen yokken diyor daha bulaşık lavaboda duruyor. Benim arkamdan beni kpye fiştikliyor. Yüzüme karşı bakışlarıyla bokmuşum gibi hissettiriyor eşimin yanında prensesmişim gibi kimse yokken kpye ailem hakkında benim hakkımda benim evimde konuşuyor. Şatoda yaşamıyoruz kiç kadar evler duyuluyor. En son ben duyuyorum sizi, tonunuzu ve haddinizi ayarlayın dedim akşam eşime neler neler demiş kendimi aklayamadim karnımda çocukla yuvam yıkılıyordu. Eşim de ona inandı çünkü, anlatamadım bile kendimi. Sonra dedim ki duymak istemeyen birine hiçbir şey anlatamazsın. Sustum bende.
Benim hayatım hep hırpalanmayla geçti, ölümle sağlık sorunlarıyla geçti benim gerçekten mücadele edecek gücüm yok. Hele zalimle hiç savaşamam dermanım yok.
Yapılan resmen kul hakkı ben hakkımı helal etmiyorum Sıratta karşıma çıkarsa bi tepik atarım o kadar.
Gelmişim 36 yaşıma iyi kötü ben huzur istiyorum. Zaten konuşmayı çok seven bir insan değildim ama her şeye rağmen yaşama sevincim çoktu, gözlerim bile gülerdi mutlu bir insandım yani. Şimdi içimi söndürdüler boş boş bakıyorum mutsuz bir kadina dönüştüm. Ay konu nerelere geldi. 😁 kadini düşündükçe bile sütüm kesiliyor yemin ederim.

Benimki de oglunun yaninda baska yalnizken baska davraniyor ve eskiden böyle degildi. Ne zaman kayinpederim vefat etti o zaman dengeler bozuldu. Lohusa halimle evime gelip bu evin daginikligi ne ben yemek temizlik yapamam laflarini malesef unutamiyorum. Bunlari yalnizken söylüyor milletin yaninda canim cicim takiliyor. Bizde aksamlari son ses tv acik isiklar acik bebegi burda uyut diyor. Bebegim kucagimdayken alip aglayinca geri almaya calistigimda vermem susar diyor. Bir gün sesimi ve hareketlerimi taklit ederek dalga gecti eşim de yakinimizda. Sen beni hic ama hic sevmiyorsun dedim esim de duydu. Hemen gelip sarilmaya calisiyor. Ben pasif kalir yanit vermez takmazdim ama böyle yaptikca üzerime geldi artik ben de dislerimi mecbur cikardim rahat etmek icin. Mesafe koydum. Esime hicbir sey anlatmiyorum sonra kiymete biner malesef. Kendisiyle de yalniz kalmamaya calisiyorum ki laf sokmasin beni rahatsiz edip keyfimi bozmasin
Evet anlatınca asla inanmıyorlar 😩 gerçekten düşündükçe cildiracak gibi oluyorum. Bizde bir ananın evladıyız ya Allah belanizi versin. Bu kadar aha taş olsa catlardi bi mokta olmuyor

Ooff okadar üzüldümki bende birtek benim başıma geliyo diyodum aynısı benimkininde elinden parasknı ailesi almış almış yemişler kenara yarın birgün evlenicek ki biliyolardı sevgili oldugumuzu biriktirmemişler gelinliğimi kendim aldım bohçamı yapmadılar nişan düğün mekanlarunu ben tuttum eşimle tam bir pirana yiyici bir insanlar aile olmayı asla bilmiyolar şimdi torun olunca bakmaya gelince bakmaz ama sağa sola göstremek için hava atmaya torun sahibi olurlar
Vallahi bende tek bende sanıyordum. Ki bendeki o kadar kötü ki kimse de böylesi yoktur diyordum. Benim de nişanlığımı almadılar ben kendim aldım nişanım da bana 2 bilezik taktılar birde her biri 10 gram diyorlardı 2. Günü bükülünce kuyumcuya götürdüm adam dedi ki bunu sana takanlar ayıp etmiş biri 5 gram biri 6 gram ben orda ne mal olduklarını anladım da işte sesim çıkmadı. Bohça diye getirdiği şeyler var hep kendisinin yıllarca sandığın da durmuş eşyalar ha kullanılmış mı kullanılmamış mı bilmem ama bana Özel bi kaç parça bişey aldı onun dışında hep evindeki sandığındaki şeyleri getirdi. Beyaz eşya aldık biz ödeyecez dediler ödemediler eşim tek başına ödedi koltuk takımı aldık kredi kartıyla eşim ödedi yarısını biz öderiz dediler aradan aylar geçti borçlu olduğu kişiler eşimi aradı ödeme yapılmadı dedi eşim gitti ödedi gene. Zaten evlenirken kaynanam şakayla dedi ki keşke bir oğlum daha olsaydı bir eşekten inerdim diğerine binerdim dedi resmen orda açıkladı ne mal olduğunu da benim kocam anlamıyor aslında herşeyin farkında ama görmemezlikten geliyor. Evimi tuttuğumda anahtarımı istediler biri bizde kalsın dediler bi odam boştu oraya 2 baza alayım mı diye tutturdu niye dedim gelince kalırız dediler bende hayır dedim. Resmen evime kurulma planı yaptı zaten hep geldi gitti kaldı bebeğim doğdu 2 ay kalıp durdu en son yaptıkları arşaa çıkınca görüşmek istemedim.

Bende o markalara denk gelmedim hiç. Bizim markada da numara değişince kiz pek içmek istememeye başladı.
Siz 2 ye geçtiniz değil mi. 20 si Çanakkale'ye dönüyorum insAllah direkt çöpe aticam ne yazık ki suç bende bir kere e bebeğe geldi buraya ben neden 2 kutu aldım ki kendime kızıyorum Çanakkale'de ki gibi her yerde vardır dedim. Afedersiniz birde kabız yaptı. 🥺

Daha çocuğum 2 aylıktı kendilerine gitmiştik. Komşuları görsün diye ağzıyla torunu var desinler ver de bakkala götürelim dedi. Küçücük çocuğu bebek arabasına koy da bi markete götürüp getirelim dedi hayır sende gel demiyor sırf hava atmak için. Zaten çocuğuna saygısı sevgisi olmayan narsist bir kadın benim çocuğuma karşı da sevgi beslediğine asla inanmıyorum. Ki beslese küçücük bebeğim ağladı kendisinin kucağında diye küfür etmezdi. Şakayla karışık küfürler etti küçücük yavruma o olaydan sonra görüşmek istemedim artık yeter dedim. Birikti bende

Bizde yoğurt-kabak-havuç-patates-kapya biber-şeftali-avakado-kayısı-muz-karadut- yumurta sarısı denedik ha bide karpuz koydum meyve süzgecine onu da denettim. Daha deneyeceğim şeyler var armut, mürdüm eriği, taze fasülye, bezelye bunları da deneyeceğim. Sanırım artık tam tariflere geçeceğim birde çorbalara felan da geçerim artık yavaştan
Ya kuzum hayırlısı ile şu deneme bitsede 6 ay tam dolunca doktora sorucam. Azıcık öğünler değişsin. Vallahi yemek için istekli. Karpuzu vs bizde denedik. 3 gün kuralını pek meyvelere yapmıyorum yani alerji yapicaksa yapıyorum artık. Sonra bu bebek irmiği ile tarifler var çok güzel cici. Onu yaparım diyorum insAllah

Susuyorum çünkü yalan konuşma huyu var. Ben kendimi savunsam olayı oyle çevirir ki kendi mağdur olur ben saldırgan olurum. Hatta öyle bir laf çeviriyor ki o kadar inanıyor ki konuştuğu yalanlara yanında olmasam inanırım 😁 şey diyorum Allah Allah ben mi yanlış hatırlıyorum böyle mi olmuştu acaba ya 😁 benim yaptığım yemeği kendi yaptı sanıyor öyle anlatıyor. Temizlik yaptım sen yokken diyor daha bulaşık lavaboda duruyor. Benim arkamdan beni kpye fiştikliyor. Yüzüme karşı bakışlarıyla bokmuşum gibi hissettiriyor eşimin yanında prensesmişim gibi kimse yokken kpye ailem hakkında benim hakkımda benim evimde konuşuyor. Şatoda yaşamıyoruz kiç kadar evler duyuluyor. En son ben duyuyorum sizi, tonunuzu ve haddinizi ayarlayın dedim akşam eşime neler neler demiş kendimi aklayamadim karnımda çocukla yuvam yıkılıyordu. Eşim de ona inandı çünkü, anlatamadım bile kendimi. Sonra dedim ki duymak istemeyen birine hiçbir şey anlatamazsın. Sustum bende.
Benim hayatım hep hırpalanmayla geçti, ölümle sağlık sorunlarıyla geçti benim gerçekten mücadele edecek gücüm yok. Hele zalimle hiç savaşamam dermanım yok.
Yapılan resmen kul hakkı ben hakkımı helal etmiyorum Sıratta karşıma çıkarsa bi tepik atarım o kadar.
Gelmişim 36 yaşıma iyi kötü ben huzur istiyorum. Zaten konuşmayı çok seven bir insan değildim ama her şeye rağmen yaşama sevincim çoktu, gözlerim bile gülerdi mutlu bir insandım yani. Şimdi içimi söndürdüler boş boş bakıyorum mutsuz bir kadina dönüştüm. Ay konu nerelere geldi. 😁 kadini düşündükçe bile sütüm kesiliyor yemin ederim.
Kızzz yemin ediyorum aynı vallahi ya. Asla münakaşaya girilmez bi kere girdim eşim bana hak verir gibi oldu diye bayılma taklidi yaptı kendini acındırdı ben yıllarca oğlumu şu fakirlikte büyüttüm oğlumu bu memelerde emzirdim sen aramızı bozuyorsun bizi sevmedin ben seni kızım bildim dedi. Öyle bi oynuyor ki gören mükemmel insan sanar. Kesinlikle ruh hastası olduğunu düşünüyorum. Evime geliyor benim çöpe attığım şeylere bakıyor çöp poşetimi açıyor. Hamileyken de lohusalıkta da çok ağlattı beni zaten öncesinde de hep ağladım. Her konu bana zehir olurdu. Onun yüzünden hiç bir anımı güzel yaşayamadım. Ben yüzünü hayal edince sinirlerim zıplıyor. Şimdi çocuğumun en mutlu zamanlarında bunu doğum günlerine yada ne bilim diş buğdayı yapmak istiyorum çağırmak zorunda kalacam. Ve bu güzel zamanlar onun yüzünü görünce benim için çekilmez olacak. Hiç rahat yok bana. Sırf onun yüzünden cinsiyet partisi yapmadım çok istiyordum yapmayı her şeyi mahfediyor diye yapmadım. Ben çoğu şeyi o kadını görmemek için yapamıyorum hala da öyle.

Daha çocuğum 2 aylıktı kendilerine gitmiştik. Komşuları görsün diye ağzıyla torunu var desinler ver de bakkala götürelim dedi. Küçücük çocuğu bebek arabasına koy da bi markete götürüp getirelim dedi hayır sende gel demiyor sırf hava atmak için. Zaten çocuğuna saygısı sevgisi olmayan narsist bir kadın benim çocuğuma karşı da sevgi beslediğine asla inanmıyorum. Ki beslese küçücük bebeğim ağladı kendisinin kucağında diye küfür etmezdi. Şakayla karışık küfürler etti küçücük yavruma o olaydan sonra görüşmek istemedim artık yeter dedim. Birikti bende
Terbiyesiz biriymiş zaten kötü örnek olacağına bebeğinizle sizin hayatınızda hiç olmasın daha iyi.Çok çirkin ya sabi sübyan ın yanında küfür ne ayy bu insanlar ne tuhaff diyorum ya kötüler safiii kötü başka güzelleme yapılmaz onlar için Allahım hepimize huzur sağlık versin böle insanlara muhtaç etmesinn

Ya kuzum hayırlısı ile şu deneme bitsede 6 ay tam dolunca doktora sorucam. Azıcık öğünler değişsin. Vallahi yemek için istekli. Karpuzu vs bizde denedik. 3 gün kuralını pek meyvelere yapmıyorum yani alerji yapicaksa yapıyorum artık. Sonra bu bebek irmiği ile tarifler var çok güzel cici. Onu yaparım diyorum insAllah
Bende kullanıcam irmikli muhallebili tarifleri bakalım hayırlısı :)

X