2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kabak yoğurt gidiyoruz üç gündür.Tükürüyo tükürme huyu çıktı bir haftadır ondan olmuş da olabilir hep ıslak ağız kenarı 🫠🫠🫠
Pişik ishal kanlı kaka bedeninde başka yerlerde kızarıklık döküntü takibi yap. Umarım alerji değildir. Tükürme salyalanma bunları yapiyo ama gozlemle bakalim. Arada yüzünü yıka serin su ile hem ferahlar hem salyanin tahriş etkisi azalir

Pişik ishal kanlı kaka bedeninde başka yerlerde kızarıklık döküntü takibi yap. Umarım alerji değildir. Tükürme salyalanma bunları yapiyo ama gozlemle bakalim. Arada yüzünü yıka serin su ile hem ferahlar hem salyanin tahriş etkisi azalir
İshali nasıl anlıyoruz kızlar ishal dediğimiz nasıl oluyor zaten kakaları cıvık ben anlayamıyorum

İshali nasıl anlıyoruz kızlar ishal dediğimiz nasıl oluyor zaten kakaları cıvık ben anlayamıyorum
Cok da sıvı ve fazlaca yaptığında diye biliyorum. Yani rutininde günde 1 iken 2 3 kere ve bol sulu kıvamda ise ishal deniyo diye biliyorum.

Kızlar bugün kabakta üçüncü gün olacak.Sırayla devam ediyoruz yumurta sarısı deneyen var mı ? Yumurta sarısını ne zaman ve nasıl denediniz
Bem yoğurt bitti kabakta 2. Gün. Dün biraz kabak biraz zaman sonra azıcık yoğurt yedirdim sorun yaşamadım. Yumurta sarısını bekleticem değer olarak yüksek sıcak birde hava büyük ihtimal 2 li besinlerde yumurtaya geçerim. Ben sevmedigim için sarısını sanırım çok acele etmiyorum. 😔🥺 Meyve vermedim daha 2-3 sebze olayından sonra meyve veririm insAllah

Kızlar oto koltuğu tavsiyesi olan var mı ? 360 derece dönen almak istiyorum ama sizler ne aldınız fikir olması açısından paylaşabilir misiniz 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻
Yoyko var bizde güzel memnunuz
Kızlar bir de bebeğimin ağzının kenarlarında bu şekilde alerji gibi şeyler var.Alerjik bir durum olabilir mi sizce
Diş dönemi salya artısı böyle döküntü gibi görünebiliyor. Bizim de nokta nokta kırmızı idi hep. Gülsuyu’nu sulandırıp sildim kurulayıp nemlendirdim uzun sürmedi geçti hemen çok şükür

Bem yoğurt bitti kabakta 2. Gün. Dün biraz kabak biraz zaman sonra azıcık yoğurt yedirdim sorun yaşamadım. Yumurta sarısını bekleticem değer olarak yüksek sıcak birde hava büyük ihtimal 2 li besinlerde yumurtaya geçerim. Ben sevmedigim için sarısını sanırım çok acele etmiyorum. 😔🥺 Meyve vermedim daha 2-3 sebze olayından sonra meyve veririm insAllah
Kabak bizim kakayi bozunca meyveye geçtim ben
Karpuz kayısı şeftali denedik ne yemek ne yemek masallah 🤣🧿

Bizim doktorumuz bebek alıyorsa ver der her zaman aldığı kadar ver diyor.Kac cc ile doyuyor öğünde
Mesela 120 cc veriyorum. Ardından yetmediğini anlayı bir 80 cc daha veriyorum. Bazen 120 yetiyor. Ama bazen imkansız. Biraz ona göre ayarladım açıkçası. Ama mama bağımlısı olacak diye korkuyorum. Her fırsatta emzirmeye de devam ediyorum.

Mesela 120 cc veriyorum. Ardından yetmediğini anlayı bir 80 cc daha veriyorum. Bazen 120 yetiyor. Ama bazen imkansız. Biraz ona göre ayarladım açıkçası. Ama mama bağımlısı olacak diye korkuyorum. Her fırsatta emzirmeye de devam ediyorum.
Biberona alışan bebeklerin en büyük problemi belirli aylarda meme reddi olması.Mama alışkanlığından ziyade biberon alışkanlığı oluyor bebeklerde.İnsallah meme reddi yapmaz minnos.Sabahları bize 120 yetmiyor mesele daha fazlasını istiyor halinden anlaşılıyor doymadığı.her öğün değil ama doymadıkları oluyor bizde de 🌸

Kabak bizim kakayi bozunca meyveye geçtim ben
Karpuz kayısı şeftali denedik ne yemek ne yemek masallah 🤣🧿
Kabak bugün güzel yedi ama yarısında sıkıldı yoğurt kattık biraz yedi. Annem dayanamadı karpuz suyu verdi bende engellemedim aman yesin 😂 6 aydan sonra da et sularına gecicez o zamana kadar alışsın bakalimm sonra zaten Allah ne verdiyse 😂

Kabak bugün güzel yedi ama yarısında sıkıldı yoğurt kattık biraz yedi. Annem dayanamadı karpuz suyu verdi bende engellemedim aman yesin 😂 6 aydan sonra da et sularına gecicez o zamana kadar alışsın bakalimm sonra zaten Allah ne verdiyse 😂
Kabağı nasıl yaptın acaba ben de çarşamba günü kabak vereceğim haşlayıp püre yapıp zeytinyağı mı koyayım

Bizde bugün 4. Ay aşımızı olduk geldik. Tabi biz küçük doğduğumuz için kilomuz 5 kilo 800 gram olmuş. 2 kilo 300 gram doğmuştu bebeğim erken doğum olmuştu. Demir ilacı verdi ebe ama ben sağlık ocağındakini kullanmak istemiyorum.. Siz hangi markayı kullanıyorsunuz? Ben ocean markayı aldım ama daha başlamadık. D vitamininkinde de ocean kullanıyorum.
Demir ocean kullanıyorum

X