2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Benimki de aynı 6 7 saat uyurdu uyanınca yanıma alırdım kafasını göğsüme gömer uyurdu şimdi 2 saatte bi kalkıyor sabaha karşı yanıma alsamda uyumuyor üstüne ağlıyor. Uyumasa kendi kendine oyanmasına bile razıyım.
Ne zaman gececek yoksa buna mi alıştı, alıştım diye çok korkuyorum

Kızlar bu ayda bebeğim 250 gram almış :KK43: doktor düşük dedi. En az 450 gram alması lazımmış. Ek gıdaya da başladım anne sütü de alıyor neden böyle yavaşladı bilemiyorum :KK43:
Benim bildiğim ilk 3 ay en az 400 gram. 3 aydan sonra 200 500 gram alması gerekiyor. Çünkü bir doktor demişti her ay 1 kilo civarı alsa 1 yaşına kadar obez olur demişti. Çoğu doktor 3 aydan sonra kilo alımının yavaşladığında hem fikir. Önemli olan 6. ayında doğum kilosunun 2 katına 1 yaşında da 3 katına ulaşması gerekiyor.

Bizim de reflü yatak alttayken yaptı bunu ya
Reflü yatak altta iken donmeye çalışıp uyanıyordu o yüzden tamamen kaldırdım. O günden beri donmeye çalışmadı ya da uyurken dondu tam tur ben görmedim bilemiyorum. Su an yan yatıyor duz yatakta

Benim bildiğim ilk 3 ay en az 400 gram. 3 aydan sonra 200 500 gram alması gerekiyor. Çünkü bir doktor demişti her ay 1 kilo civarı alsa 1 yaşına kadar obez olur demişti. Çoğu doktor 3 aydan sonra kilo alımının yavaşladığında hem fikir. Önemli olan 6. ayında doğum kilosunun 2 katına 1 yaşında da 3 katına ulaşması gerekiyor.
Aynen bende böyle biliyorum ama takibini yapan doktorumuz da çok az aldığını söylemişti bu ay başka doktora gittim o da çok az felan dedi. Kendimi suçluyorum sütüm yaramıyor diyorum iyice strese girdim sürekli evde çocuğu tartıyorum :KK43:

Benim kızım da öyle gündüz neredeyse hiç uyumuyor geceleri de öyle böyle sürekli uyanmayla geçiyor. Sürekli bir bahane bulmazsam bu süreci atlatamam gibime geliyor aman atak aman tutak aman diş diyerek telkin ediyorum kendimi.
Bu aralar ayaklarını yakalamayı öğrendi gecenin bir yarısı uyanıp ayaklarını yakalamaya çalışıyor tutamayınca sinirleniyor basıyor çığlığı. Gecenin kör karanlığında mı geldi ayağın aklına evladım sabah yapsana 🤦🏻‍♀️
Ruh sağlığımı kaybetmeden bu zamanlar geçer umarım

Aynen bende böyle biliyorum ama takibini yapan doktorumuz da çok az aldığını söylemişti bu ay başka doktora gittim o da çok az felan dedi. Kendimi suçluyorum sütüm yaramıyor diyorum iyice strese girdim sürekli evde çocuğu tartıyorum :KK43:
Kendını suçlama hepımızın yaptığı hata hemen kendımızı suçlamak sen istemez mısın ya çocuğun ıyı beslensın çevre faktörü bızım kendımızı suclamamıza neden olıyır

Artık bebeklerimiz çok hareketli yediklerini yakıyorlar hemen bunu da hesaba kat sağdan sola dönerken ne kadar enerji harcıyor yavrucaklar bence azalması normal

Artık bebeklerimiz çok hareketli yediklerini yakıyorlar hemen bunu da hesaba kat sağdan sola dönerken ne kadar enerji harcıyor yavrucaklar bence azalması normal
Aynen ya benımkı çırpınıyor

Eklentiler

• 1000011261.jpg
    1000011261.jpg
    185 KB · Görüntüleme: 45
Yani tabak çanak nihayetinde 😊 oioi olmadan asla yemem anneeaaağğ diyecek hali yok. Bi tabak 800 lira üstelik deterjanla yikayamiyosun onları. Ben şimdi aldıklarımı biberon temizleyicisi ile yıkıyorum. Silikonlar için karbonat falan gerekiyormuş.
Uzun kullanacağı alet edevat olur en iyisini almaya çalışırım ama tabağa çanağa da o kadar masraf su ekonomide beni biraz uzuyor açıkçası. Kitap alırız o paraya 🥰😝
Yok kız ben tüm setini bardak, kaşık , tabak , kapaklı kase , önlük 1000 tl’ye aldım internetten indirimsiz mağazada pahalı

Kızlar merhaba 45 günlük bebisim var doğduğundan bu yana gözü capaklaniyor doktora götürdüm damla verdi netira ama kaynanam bebek küçük damla söyle yapar böyle yapar diye kafamı bulandırdı acaba aranızda kullanan var mi

Kızlar biberonları nasıl temizliyorsunuz bu zamana kadar sivenonun biberon temizleyicisi ile temizledim ama cam olanlarda böyle yağlı yağlı leke oldu başka deterjan kullanan var mı 🫠

X