2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Sizi görünce umarım bu da bir atak çeşididir. Bizde 9 da yatıp 1 3 5 7 de kalkıştı ama artık saat başı kalkıyorinşallah geçecek
İnşallah ataktır diyeceğim ama bugün tam 5 aylık oldu atak bitmesi lazım. İlk 3 ay çok kolay bir bebekti. Hiç uykusuzluk çekmemiştim. Şimdi ise ne uyuyor ne de duruyor hep ağlıyor hep kucakta gezmek istiyor. Yabancılama da vardı kimseye gitmiyordu. Farklı bir yere gidince bile kıyamet koparıyordu biraz düzeldi gibi.

Bence bi zaman sonra normal vermeye başlarız galiba
Ben hala tadimlardayim. Yoğurt denediğim için peynire ekstra gün saymadan peynir ekledim. Salatalik veriyorum oda tadımlık gibi arada dişlerini kasisin diye. Suan 2 gündür yumurtayı ekledim. Başka bi gıda yok. Bi kaç hafta sonra pekmez ve ceviz denemesi yapıp kahvaltı ogunune ekliycem. Suan kahvaltı sabit bazen iyi yiyo bazen yarım çay kaşığı anca. Hic sorun etmiyorum daha alışma evresinde olduğu için. Diger öğün yani öğleden sonra kiz ne zaman musaiyse o zaman da yoğurt yanına da denttigim 2 3 meyveyi karıştırıp veriyorum. Ama yoğurtla meyveyi karisyirmiyorum 2 yoğurt 2 meyve gibi veriyorum. Yumurta okeylenirse yarında artık sebzelere basliycam çiğneme durumuna göre bakicam. Bizim hala bi öğün yok zaten. Kızın yiyeceklere karşı tepkisini olcuyorum henüz. Çiğneme başladığı anda düzene girdircem. Gerçi tek çiğneme de degil. Yemeklere karşı ilgi oturma konusunda tam istediğim bi oturuş bekliyorum. Oyle duruma göre düzene sokucam. Benim anlam veremediğim sey ise oturtma denemesi yaptığımda kusma olayı yaşıyor bide. O neden oluyo zamanla geçer mi bide onu gozlemliyorum. Saçma karışık bi cevap oldu ama

Mama sandalyesinde güzel oturuyorsa yani çok bi eğik bukukluk yoksa sivi formda başlayabilirsin ilgisine varmış yemeğe zaten. Benim s ocağı ebesi 4. Ayda basla demişti ki prematüre bide bende 5 ay 2 gunlukken tam anlamıyla başladım. 4. Ayda 2 gün havus suyu yaptım rahatsız oldu hazir değildi bıraktım. 2. Denemede elhamdülillah sorun olmadı mide bağırsak sindirimi hazir hale gelmiş öyle olunca da devam ettim. Hala puturluye geçmedim. Yoğurt yanına eslikci ev yapımı krem peynir vs gibi takılıyoruz suan. Bi iki güne deniycem puturlu

Ooo siz 2 öğün başlamışsınız masallah ben bi hayırlısıyla yarın su kabağı bi vereyim de bir de şey ceviz ciddi alerjenler arasında sayılıyor dikkatli vermeye dikkat edin bence
Oturma pozisyonu aldığında üst gazını çıkarıyor benimki de ara ara kustugu da oluyor. Mide dolu diye sanırım.
Bi mantı bükeydik şu bebelere acayip rahatlayacağım

Biz hep erkenci kuştuk zaten
En tatsız şeyden başlıyorsun bundan sonrakilere yarabbi şükür desin diye dimi cevizin etkisnden dolayı biraz erteliyorum bakalim sorun olmaz. Üst gaz yokken ve mamadan 1 buçuk saat sonra oturtuyorum ona rağmen gene oluyo bakalim. Mantidan sonra sırada ne var

Benimki 4 . Aydan beri istekli ama erken diye umursamadım artık vermek gerekiyor gibi hissediyorum

Yemeğe ilgisi var ama sandalyede duramıyor hem de sıkılıyor ağlıyor vücudu öne doğru düşüyor

26 derece klima çalıştırıyorum. Sadece uzun kolu zıbın giydiriyorum kolları üşümesin diye. İnce çarşaf ortuyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…