2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Gece o kadar değil de gündüz bizde öyleyiz 😓 su şişesinin genleşme sesinden uyandığını ayağımın kemiğinden gelen kıtlamaya uyandığını biliyorum. Asla yerine yatıramiyorum gündüz meme ağzında uyuyor ki o da zaten yarım saat 40 dk hareket ettiğim gibi açıyor gözünü. Doğduğundan beri 8 sezon Greys anatomy 5 sezon big bang theory 5 sezon grince izledim sessiz modda 🤣 oyuncuların seslerini hiç bilmiyorum🤣
40 i çıktıktan sonra böyle oldu mesela.
Ay aynı şişe çıt ediyor sıçrıyor ayağımdan çıtırdı geliyor sıçrıyor sonra bir de iç çekiyor uyumaya devam ediyor bana baya kızıyor belli 😅🤣

😱😱Allahım daha neler öğreneceğim, sanırım öğrendiğim bilgiler boşa gitmesin diye bir tane daha doğuracağımm🥳🤠
Aman bacım 🤣 Allah bilir tabi de ne bileyim 1i benim içimden geçti 2. Yi düşünemiyorum yaşım da geçti zaten😅 rabbim evlatlarımıza hayırlı sağlıklı uzun ömür versin 🙏

Şimdiiiiii kızlar bir şey soracağım
İlk tadıma başlayacağız
Kabağın kabuğunu falan soydum haşladım çatalla iyice ezdim çekirdeğini mekirdeğini azıcık zeytinyağ gezdirdim bebise yediriyorum az bisey değil mi ? Ekstra bir şey yapmıyoruz

Kızlar süt artırma programına katıldığım için burayı takip edemiyorum birkaç gündür 🥲 nasılsınız her şey yolunda mı ?
benim kızım ellerini ikinyana açıp göbeğine göbeğine vuruyor garip bir şekilde sürekli birkaç gündür huy haline getirdi böyle bit şey yaşayan var mı ?
Benimki 🤦‍♀️ genelde alt gazı kaka sorunu karin ağrısı varsa yapiyo ama bunu yaparken ki hali vakti de önemli. Keyifli yaoiyosa aldırmıyorum ama huysuz şekilde yaoiyosa sorununu çözmeye caksiiyorum.

İlk tadıma başlayacağız
Kabağın kabuğunu falan soydum haşladım çatalla iyice ezdim çekirdeğini mekirdeğini azıcık zeytinyağ gezdirdim bebise yediriyorum az bisey değil mi ? Ekstra bir şey yapmıyoruz
Ooo hayırlı olsun 🥳
İlk gün 1 çay kaşığı sonra 1 tatlı sonra 1 yemek kaşığı olarak ilerle. Sonraki günler de yanına eklenti yaparak denemelere devam edersin. Yemezse zorlama başka gün gene denersin 😉

Ooo hayırlı olsun 🥳
İlk gün 1 çay kaşığı sonra 1 tatlı sonra 1 yemek kaşığı olarak ilerle. Sonraki günler de yanına eklenti yaparak denemelere devam edersin. Yemezse zorlama başka gün gene denersin 😉
Ayyy çok teşekkür ederimmm🥰 artıra artıra tamam 👍🏼 ama dedigim gibi hazırlayacağım değil mi 😅

Ayyy çok teşekkür ederimmm🥰 artıra artıra tamam 👍🏼 ama dedigim gibi hazırlayacağım değil mi 😅
Genelde sebzeleri buharda pisirilmesi oneriliyor tam tadı olsun diye ama suda haslamada da problem yok. Yemek yaparken zaten suda pisecek. Tuz baharat yok👍 hasla ez yağ dok yedir. Aynen senin yaptığın gibi. Sevsin sifa olsun inşallah 🤲💜

Bende kahvaltı ogunleri cesitlensin diye dun yumurtaya başladım. Ama sevmedi 😩 yarında zor bela vericem. Alerji takip için sonra yumurtayı farklı versiyonlarda araştırıp denemeyi düşünüyorum. Bubarada gaz çıkarttikca yumurta kokuyo iki gündür 🤭🤭 gazamız mübarek olsun.

Genelde sebzeleri buharda pisirilmesi oneriliyor tam tadı olsun diye ama suda haslamada da problem yok. Yemek yaparken zaten suda pisecek. Tuz baharat yok👍 hasla ez yağ dok yedir. Aynen senin yaptığın gibi. Sevsin sifa olsun inşallah 🤲💜
Haşlamak derken buharda iste 🤭🤭 aparat almıştım onda pisircem 😁 ay çok heyecanlııııı🥰 insallah sevsin tum bebislerimizin süreci sıkıntısız geçsin 🙏🙏

İlk tadıma başlayacağız
Hadi hayırlı olsun bebişe yedikleri şifa olsun.. Aynen öyle yapıyosun istersen biraz yoğurtta agzına koyabilirsin

Bende kahvaltı ogunleri cesitlensin diye dun yumurtaya başladım. Ama sevmedi 😩 yarında zor bela vericem. Alerji takip için sonra yumurtayı farklı versiyonlarda araştırıp denemeyi düşünüyorum. Bubarada gaz çıkarttikca yumurta kokuyo iki gündür 🤭🤭 gazamız mübarek olsun.
Yumurtanın sadece sarısı veriliyormuş 1 yaşa kadar galiba. İrmikle suyu kaynatıp içine ezip de verebilirsin seviyorlarmış öyle sanırım. Bizim daha yumurtaya kadar çok yolumuz var 🤣

Hadi hayırlı olsun bebişe yedikleri şifa olsun.. Aynen öyle yapıyosun istersen biraz yoğurtta agzına koyabilirsin
Cumlesine insallah 🙏İnek sütü alerjisi var. Kendi sütümden mayalayı deneyeceğim 😍

Haşlamak derken buharda iste 🤭🤭 aparat almıştım onda pisircem 😁 ay çok heyecanlııııı🥰 insallah sevsin tum bebislerimizin süreci sıkıntısız geçsin 🙏🙏
Her iki türlü de olur ya 🤣 bazen normal yemekten verip hiç ugrasmasam mi diye düşünüyorum. Bu arada başta çok heyecanlı geviyo ama sonra bi tad kaciyo azıcık sgshsvshgs aklının bi köşesinde ulan süt mama meme verirken işler ne kadar kolaymış diyosun 🤣🤣🤣

Yumurtanın sadece sarısı veriliyormuş 1 yaşa kadar galiba. İrmikle suyu kaynatıp içine ezip de verebilirsin seviyorlarmış öyle sanırım. Bizim daha yumurtaya kadar çok yolumuz var 🤣
Henüz irmikli denemelere başlamadım. Öğün yerine geçecek zamana gelince yani temmuz sonuna doğru galiba başlarım ama özellikle kahvaltı için çok herseyi karıştırmak istemiyorum. Sonra ayrı ayrı yemek istemiyorlar. Suan peynirle kıvam aldırdım ama peyniri sevmesine rağmen yumurtayı beğenmedi. 🥱

Her iki türlü de olur ya 🤣 bazen normal yemekten verip hiç ugrasmasam mi diye düşünüyorum. Bu arada başta çok heyecanlı geviyo ama sonra bi tad kaciyo azıcık sgshsvshgs aklının bi köşesinde ulan süt mama meme verirken işler ne kadar kolaymış diyosun 🤣🤣🤣
Aaa zaten onu biliyorum şimdi diyorum sok memeyi ağzına anında yemek kolay. Sonra elin ayağına dolanacak bence acıktımı😁 sağlıklı yedireyim perileri gelecek ota moka avakado ezerken bulacaksın kendini 🤣
Henüz irmikli denemelere başlamadım. Öğün yerine geçecek zamana gelince yani temmuz sonuna doğru galiba başlarım ama özellikle kahvaltı için çok herseyi karıştırmak istemiyorum. Sonra ayrı ayrı yemek istemiyorlar. Suan peynirle kıvam aldırdım ama peyniri sevmesine rağmen yumurtayı beğenmedi. 🥱
Valla bir şey diyeyim mi iştahı olan bebek sonrasında ayrı ayrı da yiyor 😅 benim
Tosun yer gibi o yüzden ben bir iki karıştırırım gibi 😁 ana tosun baba tosun yer benimki yer😅 tadimlardan ne kadar sonra böyle senin yaptığın gibi tam kahvaltılara başlıyoruz 🙄

İlk tadıma başlayacağız
Evet canım bi kaç kaşık tattır 3 gün boyu baktın alerji yok yeni bi yiyeceğe geçebilirsin sonra denediğin ile denemediğini karıştırabilirsin öyle ilerlersin

X