2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    304
H hellobabys diyet denmez ama ben kendimce bir şeyler yapmaya çalışıyorum yeni yeni... Kahvaltıda ekmek yemek için mercimekli ekmek yapıp dondurucuya attım sabahları 2 dilim çıkartıp onu yiyorum. Evdeki diğer ahali oruç olduğu için reçelleride çıkarmıyorum 🙈 yumurta peynir zeytin yeşillik kahvaltı yapıyorum. Sonra açıkırsam akşamdan kalan yemek ve yoğurt yiyorum, sonrada akşam yemeği ama beni tatlı bitiriyor henüz onu net kesmiş değilim, o kaçıyor bazen gündüz bazen akşam yemeğinden sonra😫😫onu da hurma kayısı incire çevirebilsem güzel olacak.
Ama Allah izin verirse 5 aylık olduğunda bebeğim aralıklı oruca peri döneceğim inşallah şimdilik kilo vermesemde almayayım bari 🤷
Beni de tatlı bitiriyor hamileyken bile dirençliydim tatlıya ama emzirirken kayboldu

O da birşey mi en azından yarısını kullanmışsın ben ilk doğduğu zamanlar çocuk doymadı zannedip 1 kaşıklık mama hazırlamıştım bir daha da kullanmadım olduğu gibi çöp oldu. Mama açıldığında hava ile temas ettiği için ömrü 4 hafta. Buzdolabında da dursa hava ile temas ettiği için fark eden birsey olmuyor malesef
Aynı şekilde bizim de ilk doğunca doktor gereksiz yere aldırdı. Hiç yemedi nerdeyse. Gerek de olmadı. İsraf resmen. Yakınımda biri olsa ihtiyacı olan verecektim. Çöpe gidiyor.

Kızlar mustela şampuanı kullanan var mı oğluşumda konak yaptığını düşünüyorum doktorda sanki onu ima etti 🥺 hindistan cevizi yağını biri önermişti baya etki etti . Zeytinyağına göre hafifledi baya konakları 😊
Ben kullanıyorum ama hiç konak olmadı.

Eklentiler

• A41675AF-F14B-4BF0-A120-B858E2440549.jpeg
    A41675AF-F14B-4BF0-A120-B858E2440549.jpeg
    106,7 KB · Görüntüleme: 42
Benim kızımın iki memesinde de şişlik oldu süt toplanmıştı anneden geçen hormonlardan dediler yüzü de böyle olunca gebeyken çok hormmn takviyesi mi aldın tüp bebek mi dedi değildi ama dediğim gibi benim kızımın aşırı yoğundu ve çok beyaz kaşı kirpiği hala yok 😄 bir de laroche posay lipiciar losyonunu önerdi ama ben mustrla aldım pamukla temizlemeye de devam edebilirsin yüzünü yemiz tutmak için de kaynatılmış ılıtılmış suyla pamukla sil dedi
Evet hormon çok kullandım bebe kaşları hala sapsarı 🤣 aynı dediğin gibi
O zaman temizleyeyim pamukla ıslatıp cçzamanla geçer herhalde

Bizim kızda bi ara böyleydi. Yeni doğan şeysi olabilir. Pamuk ve şu ile silmeye devam edin kaynamış şu kullanın bi zararı olmaz. Bariz kırmızı sivilcemsi şeyler varsa sutunuzden sürün üstüne. Bide pullanma var gibi gördüm fotoda konak basliyo olabilir mi?
Isilik genelde boyundan başlayıp aşağıya doğru gider ama isilkk olsa diger bebede de olabilirdi. Bu arada benim kızda açık tenli ve tüp bebesi 😂
Tüp beneler neden böyle acaba 🤣😍
O zaman temizlemeye devam edeyim siz ayrıca nemlendiriyor musunuz evet kaşları sadece böyle kuru gibi oraları da nemlendiriyorum ama hata mı ediyorum sadece kaşları öyle

Tüp beneler neden böyle acaba 🤣😍
O zaman temizlemeye devam edeyim siz ayrıca nemlendiriyor musunuz evet kaşları sadece böyle kuru gibi oraları da nemlendiriyorum ama hata mı ediyorum sadece kaşları öyle
Ben yüzüne hiç bi sey kullanmadim sizin gibi kaynamış şu ile siliyorum sadece.
Bizimkinde konak ilk kaslardan başladı sonra alnına çıktı çok az sonra da saçlarında başladı. Konak zaten kuruluktan oluyomus ama ben yüzü için bi ürün bulamadım güvenemiyorum açıkçası. Doktora öneri istiycem ama hep arada kaynıyor

O da birşey mi en azından yarısını kullanmışsın ben ilk doğduğu zamanlar çocuk doymadı zannedip 1 kaşıklık mama hazırlamıştım bir daha da kullanmadım olduğu gibi çöp oldu. Mama açıldığında hava ile temas ettiği için ömrü 4 hafta. Buzdolabında da dursa hava ile temas ettiği için fark eden birsey olmuyor malesef
Aynıyız sadece 2 kez o da en az ölçünun yarısını yapmıştık kaldı öyle çöp oldu atayım ben de madem 4 haftaysa süresi

Kızlar bebeğimin alnı böyle kendisi beyaz tenli açık tenli baya. Kırmızı noktalar var minik minik her yeri göz kapağında yanaklarında ve alnında var. Böyle değildi son 10 gündür böyle neden ki? Sabahları kaynamış soğumuş suyla pamuğu ıslatıp yüzünü siliyorum ondan mı oldu ki? Krem losyon sürmüyorum. Yani yüzüne pamuk değiyor bir de mama içerken ağız kenarından yanaklarına mama akıyor ama onu ağız mendiliyle sürekli siliyorum almış orada durmuyor akar akmaz hemen siliyorum daha içerken. Fikri olan var mı? İsilik mi acaba? Ama sıcaklığa dikkat ediyorum oda 24 derece gece yattığı oda da 23 derece, ikizinde böyle bir şey yok aynı şeyleri ona da yapıyorum ama ikizi buğday tenli
Merhabalar benim kızımda da böyle doğumdan 10 gün sonra başladı isilik gibi boyundan yukarı yanakları alnı başı. Bizde abisi sürekli öpüyor ondan sandık ilk sonra acaba deterjanı Şampuanı hepsi aklıma gelip denedim sonunda yoğurt yediğimde daha da arttığını fark ettim 3 gündür yoğurt yemiyorum düzeldi denecek kadar azaldı cuma kontrolümğz var bakalım doktor ne söyleyecek

Kızlar günaydın.Solgar brewers yeast with 250 kullanan var mı? sütü artıracak takviye arıyorum ama kilo aldırdıgına dair yorumlar okudum

Ben yüzüne hiç bi sey kullanmadim sizin gibi kaynamış şu ile siliyorum sadece.
Bizimkinde konak ilk kaslardan başladı sonra alnına çıktı çok az sonra da saçlarında başladı. Konak zaten kuruluktan oluyomus ama ben yüzü için bi ürün bulamadım güvenemiyorum açıkçası. Doktora öneri istiycem ama hep arada kaynıyor
Ben suyla silip ecowell sürüyorum şism iyine o şekilde yaptım kuruluk bu sefer artmasın konak diye korktum

Merhabalar benim kızımda da böyle doğumdan 10 gün sonra başladı isilik gibi boyundan yukarı yanakları alnı başı. Bizde abisi sürekli öpüyor ondan sandık ilk sonra acaba deterjanı Şampuanı hepsi aklıma gelip denedim sonunda yoğurt yediğimde daha da arttığını fark ettim 3 gündür yoğurt yemiyorum düzeldi denecek kadar azaldı cuma kontrolümğz var bakalım doktor ne söyleyecek
Ben yoğurt ve süt tüketmiyorum onlara alerjik bir durum olmasın diye ama tabi peynir yiyorum bende onlardan düşünmüştüm 😐

Ben suyla silip ecowell sürüyorum şism iyine o şekilde yaptım kuruluk bu sefer artmasın konak diye korktum
Kaslarda kabariklik sarıya benzer kabuklanma varsa konak olabilir. Elinizde uygun nemlendirici varsa sadece yüze değil başına da sürün masaj yapın bence

X