2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Bana verirken bebişi demediler şu kadar vericen diye bende acaba az mı her geçen gün arttırmalıyım diye düşündüm
Evet bizimkide 3 saate alişmiş 2 saate zor geçirdim ama her defasında 60 70 ml içiyor çok şükür altını degış gazını al uyuyor şimdilik. Dün ilk gün çok zorluydu mememi emmedi felan ağladı elim ayağım dolandı resmen 3. Çocuğum olmasına rağmen 🥹
Çok şükür yine bu günlerimize
Çok şükür canım seninki iyi yine o kadar yemiş her geçen gün tabi cc artacak ama bizim baya uğraş uzun sürdü bu durum ama bende çok endişe etmiştim

Eklentiler

• IMG_4862.jpeg
    IMG_4862.jpeg
    88,3 KB · Görüntüleme: 29
Bende de aynı dengesizlik oldu, çocuk geceleri çok emiyor gündüzleri gece emdiğinin neredeyse yarısını emiyor, bende sütü artırmak için sağım yaptım, nitekim arttı da ama gün içinde çocuk göğsü boşaltamadı ve sağımlardan birkaç gün sonra mastit oldum, yani sağdığımızda mesela 120 cc çıkarıyorsak miktarı çocuğun onu 3 saatte bir boşaltması gerekiyor eğer çocuk 90 la doyuyorsa sağım göğüste birikme ve ağrı yapıyor
Of evet aynı durumdan muzdaribim ikizler tam boşsltamayınca mama da verdiğim için sürekli düzenli 2 saatte bir sağım yapıyordum ama artık iki bebekle sürekli sağım mümkün değil zaman yok tam boşaltamayınca süt de meme de aşırı arttı sağımla şimdi mastite doğru gidiyorum sağım artık düzensizmıldupu için memeden çıkan süt miktarı da azalmaya başladı saçma sapan bir şey oldu

Aptamil bizde de aşırı gaz yaptı yani öyle böyle değildi kabus ve 5 gün yapılamayan kaka.. sma comfort a geçtik 2 günde bir kaka yapıyorlsr şükür gaz var ama her bebekte olduğu kadar ekstra biz gaz yapmadı rahatsız etmiyor tadını da sevdiler kokusuz en azından. Bir bebeğim aptamili kusuyordu yemiyordu ve aptamil kokuyor bence ağır bi koku
Sma comfort nerde aldınız kolay bulunmuyor

Hangi haftada çıktı yüzünde peki ve ne kadar süre kaldı yüzünde acaba canım bizimki 2.haftadan beri var bazen grçmiş gibi oluyor sonra yine artıyor
Sanki bizde de 2. Hafta az az başladı canım ve son 10 15 gündür yüzde yok, yok dediğim tek tük yine çıkıyor sönüyor canım.

Of evet aynı durumdan muzdaribim ikizler tam boşsltamayınca mama da verdiğim için sürekli düzenli 2 saatte bir sağım yapıyordum ama artık iki bebekle sürekli sağım mümkün değil zaman yok tam boşaltamayınca süt de meme de aşırı arttı sağımla şimdi mastite doğru gidiyorum sağım artık düzensizmıldupu için memeden çıkan süt miktarı da azalmaya başladı saçma sapan bir şey oldu
Benim de öyle :KK43:

2 bebekkennasıl başa çıkıyorsun Allah kolaylık versin

X