2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızlar süt konusunda bahsedilmeyen tavsiye ile geldim. Soğan. Taze yeşil soğan. Öğünlerde ekmek salata gibi tüketin farkı yaşayarak gorun. Not inek bi arkadaştan tavsiye aldım 🤣🤣🤣
Ama gaz yapmıyor mu 🙄
Uyku tulumu alanlar bebişi alıştırabildi mi ya benimki hiç sevmedi :KK43:
hangi marka hangi beden? Bende owli var ama 3-6 ay olduğu için şu an kollarını boynundan çıkarıyorr🤣büyümesini bekliyorum biraz

Ama gaz yapmıyor mu 🙄

hangi marka hangi beden? Bende owli var ama 3-6 ay olduğu için şu an kollarını boynundan çıkarıyorr🤣büyümesini bekliyorum biraz
Owli 0 36 ay var benimkinin elleri hep yuzunde o yuzden elini cikartamadigi icin asiri sinirleniyo 😩 o kadar para verdik bide 😂

Kızlar 1. Ay kontrolüne gittik eşim şehir dışında olduğu için kv eşlik etti . Hepatit aşısı yapılınca bebiş kendini yırttı kv gidip doktorun elinden bebeği aldı doktor çıldırdı . Bana diyor ki sana abla tavsiyesi bu çocuğa tek başına bak diyo
Ama neden müdahele ediyor ki iğne bu tabi ağlar bebek 😔

İlk kuyruk sokumuna yaptı bikaç seans. Sonra Kürek kemiği arasına 1 veya 2 minik kupa ile yapıyordu. Kızımın sol kalçanın yan tarafında kocaman bi morluğu vardı doğduğunda hacamatla birlikte oda azaldı ben son seanslara gidemedim başka sebeplerden aslında o morluk geçene kadar yaptıracaktım şimdi çok hafif duruyor morluk.
Kaç haftalıkken yaptırdınız

Bugün aşı olduk 2 haftada hiç kg almamış cocuk doktoruna yonlendirdiler kan tahlili verdik çık ağladı yq kan cikmadi idrar tahlili istediler bebek hala sari dedi doktor çok canım sıkıldı

Ben de lactamil de aldım iki bardak içtim bir gram artmıyor yani bu takviyeleri almazsak bunlar bile mi gelmeyecek anlamadım
çevremde herkes bizde bir sağımda tek göğüste 120 mm çıkıyordu diyor kapasite bende bu diyorum artık yok çünkü fazlası 30 u geçmedi hiç ya
Önceden yazmıştınız gece emzirmiyorum diye sağıyor musunuz peki süt düzenli sağımda artıyor. Benimde mesela sağ göğsüm çok yara onu geceleri vermiyorum bariz süt azaldı onda doymuyor kızım. sol göğsüm ile doyuyor.

Kızlar merhaba bayağıdır yazmıyorum çünkü bebeğim ile uğraşıyorum,

Bebeğimde muhtemelen reflü var çok huzursuz çok ağlıyor uyumuyor öğürme refleksi kusma fışkırarak kusma çok idrar yapma ve hiç kaka yapmama sorunlarımız var bugün doktora gittik doktor tekrar kan testi istedi 3 tüp Ka n verdik sarılık var dedi 27 günlük bebeğim bu arada idrar testi vereceğiz yarın ayrıca pipisinin ucu tıkanık cumartesi günü de sünnetini yaptıracağız anne sütü emiyor Allah'tan tek tesellim o şu anda normalde huzurlu sakin bir bebekken bir anda sürekli ağlak mız mız olan memnuniyetsiz bir bebeğe dönüştü uykularımız da düzensiz bir saat uyuyorsa 3 saat 4 saat ayakta duruyor o uyudukça ben de uyumaya çalışıyorum annem yanımda sağ olsun her şeyimi o yapıyor ben de durumlar böyle kızlar

Önceden yazmıştınız gece emzirmiyorum diye sağıyor musunuz peki süt düzenli sağımda artıyor. Benimde mesela sağ göğsüm çok yara onu geceleri vermiyorum bariz süt azaldı onda doymuyor kızım. sol göğsüm ile doyuyor.
bir kaç gecedir gece emzirmiyorum mama veriyorum gündüz 2-3 saatte bir sağım yapıyorum az az çıkıyor bazen 30 cc bazen 15-20 cc

Kızlar 1. Ay kontrolüne gittik eşim şehir dışında olduğu için kv eşlik etti . Hepatit aşısı yapılınca bebiş kendini yırttı kv gidip doktorun elinden bebeği aldı doktor çıldırdı . Bana diyor ki sana abla tavsiyesi bu çocuğa tek başına bak diyo
KV kapatılsın gerçekten 😶 bazen anneden daha çok sahipleniyorlar ya çileden cikiyorum 🥴

Keşke gelmeseydi yani karışmaması gerek bebeğimin elinden kan aldılar bas bas bağırdı yavrum annem tuttu ben bakamadım kulaklarımı kapatıp yere çöktüm şaka gibi 😅 alma bir daha yanına gelmesin kontrollere falan

Kızlar merhaba bayağıdır yazmıyorum çünkü bebeğim ile uğraşıyorum,

Bebeğimde muhtemelen reflü var çok huzursuz çok ağlıyor uyumuyor öğürme refleksi kusma fışkırarak kusma çok idrar yapma ve hiç kaka yapmama sorunlarımız var bugün doktora gittik doktor tekrar kan testi istedi 3 tüp Ka n verdik sarılık var dedi 27 günlük bebeğim bu arada idrar testi vereceğiz yarın ayrıca pipisinin ucu tıkanık cumartesi günü de sünnetini yaptıracağız anne sütü emiyor Allah'tan tek tesellim o şu anda normalde huzurlu sakin bir bebekken bir anda sürekli ağlak mız mız olan memnuniyetsiz bir bebeğe dönüştü uykularımız da düzensiz bir saat uyuyorsa 3 saat 4 saat ayakta duruyor o uyudukça ben de uyumaya çalışıyorum annem yanımda sağ olsun her şeyimi o yapıyor ben de durumlar böyle kızlar
Bunlar bizde de var ya aynıları korktum şu an :KK43:

Derin uyuyan çocuk beşiğe koyduğum an uyanıyor hiç uyumayacak mı bu çocuk ya neden uyumuyor diye düşünmekten helak oldum 😓

Malesef hiç istemeden kullanıyorum. Aşırı gaz kaka yapamama sorunu yaşadık. 1 noya geçince kaka sorunu biraz çözüldü ama mamadan mi yoksa yeni bi damlaya başladık o mu fayda etti bilmiyorum. Genel manada aşırı gaz sorunu var uyku uyutmayacak cinsten
Evet uykuları sıfır uyumuyorlar mamadan beri hep ıkınma hali kaka desen yok sma comfort denicem bugün bakalım

X