2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Yaaa bizim oglan gündüz meme, gaz vs sonra kolay Uyuyor.. Maşallah diyim❤️
Ama gece fenaa🧐😒😒
Dun gece 2de uyandı 2.uyanış sabah 6ya kadar uyumadı meme, gaz, pis pis vs yataga koyunca gözler cin gibi.. Sonra tekrar meme döngüsü..
Sonra bezini kaka ile doldurdu belki ondan uyumadi bilemedik. Altını değiştirdin emdi uyudu..
Gündüz uyutma diyo esim cok fazla ama Napim yenidogan bide oyalanmiyo ki..
Eline bisey verilmiyor nasıl uyutmiycam..
Nunaya koyuyorum gözler gidiyo..
Bugün 8gibi uyandırcaz bakalim gece nasıl olacak
Canim emzik vererek ben o donguyu kirdim surekli meme istiyor gece surekli gaz cikarma alt degistirme yine basa donuyordu karni doydugu icinde kusuyordu fazlasini emzik verip uykkuya dalmasini sagliyorum gaz ve kaka da olmadigi icin dongu kirildi zamanla daha iyi olacak insallah

Arkadaslar kaka yapmayan arkadaslarin son durumu nedir benimkide dort gundur yapmiyor gazi cok kokuyor iki gundur yarin doktara goturucem ama siz naptiniz nasil duzeldi

kızlar meme reddi yapmayan biberon vardı ben bulamadım linkini atarmısınız alan arkadaşlar varsa ciddi şekilde meme reddi yaşıyoruz silikon uçlarla emdiği halde red ediyor hemen aksın istiyor
Benimki de zor emiyor philips avent biberon ucu 1 numara olan natural response aldım onunla veriyorum. Medela calma da var bende onu sevmedi

Bebekten önce hayatım çok hareketliydi hep geziyordum evli de olsam arkadaşlarımla tatile gidiyordum eşimle çok rahattık 😔 bir daha olmayacak gibi hissediyorum yavrumu isteyerek yaptım çok istedim dualar ettim iyi ki var hiç pişman değilim tek dileğim 3-5 bakıcı gece baksınlar 🥹🥹 gece uyuyunca kendime geliyorum bir tek.
Bebekle gezilir diyenler var hayatta gezemem pertim çıkıyor evde nasıl yapan yapıyor bilmiyorum
Daha çok yeniler canım ama 3 4 aylıkken çok gezdik biz hem de 3 4 yaş halinden daha rahatlık gezerken az kaldı yaza kadar dişimizi sıkalım Bahar gelsin her şey değişecek ❤️

Kızlar selam, bnm bebek de kakasını zor yapıyor gazı da çok kötü kokuyo 4 günün sonunda yaptı kakasını ekstra olarak bol su içtim komposto hurma vs yedim. Yaptı. Bide zeytonyagini pamuğa şurup popo deliğine sürdüm çok hafif de karın masajı yaptım.

Biberon Philips avent var belki silikon uçla emdiği için meme reddi yaşamadım.

Benim sorum şu olacak göbek bağlarını ne yapmak gerek bı sürü fikir siz napcaksiniz kızlar🌺🧜🏻‍♀️

Kızlar ben hatırlamıyorum, bebeğin ilk ay aldığı kilo doğum kilosundan mı hesaplanıyordu, ödem attığı için 2-3. Gün düştüğü kilodan mı hesaplanıyordu?

Dün birinci ay kontrolü vardı kızımın, pek memnun kalmadım gibi o yüzden bu sorunun cevabı önemli :KK43:
Şimdi hastane duvarında yazıyor 15. Gün en az doğum kilosuna ulaşması birinci ayda doğum kilosunun üzerine 500 gr alması gerekiyormuş en az canım ilk 6 ay her ay en az 500 gr hedef

Bebişe nazar ettik galiba herkes sakin sakin dedi kızıma göre dün çok iyi uyudu bugün asla susmayan bebeğe geçiş yaptık. Yarın inşallah eve çıkarsak sallanan anakucağı deneyeceğim. İkincinin güzel yanı tecrübeymiş kızlar. İlkte bunları yaşarken sürekli ağlıyordum şimdi çok rahatım şükürler olsun yorucu ama insan geçeceğini hatırlıyor ve gülümseyebiliyor

Kızlar selam, bnm bebek de kakasını zor yapıyor gazı da çok kötü kokuyo 4 günün sonunda yaptı kakasını ekstra olarak bol su içtim komposto hurma vs yedim. Yaptı. Bide zeytonyagini pamuğa şurup popo deliğine sürdüm çok hafif de karın masajı yaptım.

Biberon Philips avent var belki silikon uçla emdiği için meme reddi yaşamadım.

Benim sorum şu olacak göbek bağlarını ne yapmak gerek bı sürü fikir siz napcaksiniz kızlar🌺🧜🏻‍♀️
Biz kurani kerimin içine koyduk göbeği

Arkadaslar kaka yapmayan arkadaslarin son durumu nedir benimkide dort gundur yapmiyor gazi cok kokuyor iki gundur yarin doktara goturucem ama siz naptiniz nasil duzeldi
Hala düzelmedi 6. Gündeyiz aynı dediğin gibi gazı kokuyor artık altına yapmış gibi. Doktora gittik bugün biogaia verdi 10 gün kullanın eğer durum devam ederse sab simplex damla başlayın dedi. 10 gün sonra dediği de bu çocuk 2 hafta içinde tutmuş olacak. Eşimde sinir ediyor verelim biz damlayı dedim verdirmiyor.

6 günlükken gaz sancısı başladı olmaz diyorlar ama resmen gaz sancısı 🙄 çığlık çığlığa ağrısı var gazı çıkarınca rahatlayıp uyuyor ne yapsam ki sabah 4 buçuktan beri pertim çıktı

X