2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Amin canım inşallah bi sağsağlim gelsin de en kötü salon da yatacağız tabi ama evim 2+1 bi odada annemler kaliyor salondada ben olursam kimse girmez ama zorlanirmiyiz acaba dedim. Gerçi bu bahaneyle misafir de gelemez işime gelir
Ben çok zorlanmadım hiç yardım almadım yavaş hareketlerle inip kalktım bugün 5. Gün daha rahatım tabi hala sızı oluyor oturup kalkarken ama tek başıma yaptım evdeki ilk günden itibaren
Yatağın ayağı yüksek mi canım biz bi 5cm daha yükselttik çünki hem o hem beşikten dolayı çekiniyorum ama tabi denemeden bilemeyeceğim sanırım biraz da acı eşiğine bağlı gibi

Yüksek değil alçak biraz yatak benim de tutunacak dalım yok etrafta tam sola dönmeye çalışıp elimle yatağa bastırıp destek alıyorum o şekildekalkıyorum sızlıyor kalkarken ama yapılabiliyor muhtaç olmazsın canımben göğüs ameliyatı olduğumda iki hafta birileri beni kaldırıp yatırmıştı şimdi ona kıyasla çok çok rahat diyebilirim

Ha bir de misafir geliyor gelecek olan geliyoruz diyor dün akşam geldiler altın geleceği için ses etmiyorum

Yaa aynısı bana da oldu dün kontrolde ilk defa suyum bi miktar fazla çıktı ama doktorum sadece beslenmene dikkat et dedi şu haftayı bekleyemem tarzı konuşmadı biraz rahat bi kadın benim doktorum ama senin suyun miktarı mı çok fazla acaba hayırlısı olsun hakkınızda bebişin de senin de canım bak bu hafta doğurmak istiyodun bu hafta doğurmuş olacaksın hayırlısıyla inşallah

Canım anneler ben de evladımı cok cok zorlu bir doğumdan sonra kucağıma aldım çok şükür. Bir ömür travması kalacak ama yüzüne baktığım ve kokusunu aldığım zaman dünyalar ayaklarımın altından çekiliyor sanki, ben böyle bir mutluluk tatmadım hayatımda rabbim evlatlarımızı yanıbaşımızdan ayırmasın Doğum bekleyen annelerimizin de doğumları su gibi olsun insallah

Sütü az olan annelerimize naçizane bir tavsiyede bulunmak istiyorum.
BOZA için. İnanılmaz süt yapıyor inanamazsınız. Bir de sıcak lohusa şerbeti. Ama bozayı bir deneyin. Damla damla gelen sütüm şimdi eğilince çocuğumun kafasına damlıyor günde 1 bardak boza 1 bardak şerbet tüketiyorum sonuç inanılmaz

Sakın stres yapma mamayı içecektir sabırla tutun ağzına , süt icin erken hemen gelmeyebilir mamayı içecek bir şekilde göğsünde tutsunlar kokunu alsın bende memeyi verdik silikon uçla süt gelmedi ama emme refleksi başladı biberonla mamayı verdik o şekilde göğsümde tutup
sabah 10 da ameliyata girdim akşam 16.00 gibi sadece çorba verdiler onu içtim saat 20 de pide yedim
Ağrı çok normal iğne yapsınlar kesiyor ağrıyı

Çok geçmiş olsun uzun ömürlü sağlıklı olsun minik kuzumuz Allah analı babalı büyütsün
Lohusa şerbeti var ama çok şekerli içmemiştim içeyim bozayı da alalım hemennn

Ha bir de misafir geliyor gelecek olan geliyoruz diyor dün akşam geldiler altın geleceği için ses etmiyorum
Valla herkes tembihli enfeksiyonumuz var eve alamiyoruz dicez zaten benim akrabalarim burada degil sadece eşimin tarafından var o da çok fazla değil başlarım altınına ya
Aslında şöyle biraz suyun fazla dedi sonra birşey demedi devam etti bakmaya ben kalkarken eşim suyu sor diye tembihledi o demese ben yine sorun olarak görmeyeceğim yani çünki doktor normal şekilde söyleyip muayneye devam edince bisey yoktur diye dusundum. Muayne sonunda sordum sana şeker yüklemesi yaptik mi dedi evet şeker var dedim ondan sonra zaten hemen test sonuclarima falan bakip öyle dedi bekleyemeyiz diye ben bi korku bi panik falan 3gün ölçeceğim bakalım ama sanırım kafama çok taktım değerler normal bile olsa riske girmek istemiyorum gibi.
GÜzel dileklerin içinde teşekkür ederim sizin için de hakkınızda hayırlısı olsun canım
Tebrik ederim
Tebrik ederim

Canım hayırlı olsun evladınız, gazı çıkarınca her şey serbestti bana, sütü dene gelmiyor diye vermemezlik etme tam olarak gelmesi iki üç günü buluyor zaten mamayi kaşıkla verdim benimki de zorluyor mamada sevmiyor yatmayı da beceremiyor boğazında kaliyordu

Doğum haftası 38+5
Doğum tarihi 06.02.24
Bebiş kilosu 3600 erkek

Sezeryan sonrası yataktan kalkmaktan tütün WC gitmek bile iskenceydi ama zamanla geciyo, tavsiyem ameliyat gecesi gerçekten hafif şeyler yemek bı daha katı beslenenemicem bı sure diye sakın katı yemekler yemekler yemeyin ben öyle yaptım en son ilacla attım anesteziyi gazım vardı yapamadım büyük wcm vardı yapamadım ama ne zaman cikardiysam rahatladım.

YouTube da videolar var ben dişlerinden destek alarak twork yapar gibi oturup kalktım çok işe yaradı yataktan da hamileyken nasıl eller kollardan destek alıyorsak öyle doğrularak kalktım . Dr um artık rahat olmam gerektiğini söyledi 5. Gün. Yatakta yan da yatıyorum artık ne kadar yurutseniz bide o kadar erken toplaniyorsiniz

Dediğiniz şekilde bir hareketle inip çıkmak ilk günler zorlar çok mümkün değil ama kaç gün zorlar kısmı kişiden kişiye göre değişiyor.Benim için o süre üç gündü ilk doğumumda.Yatağımız yüksek bir de, bacaklarımı annemle eşim indirdi kaldırdı yani, ağrı eşiğim oldukça yüksektir.Bu sefer ben de bir süre koltukta yatacağım beşiği koltuğun kenarına koyup
Şerbet için tarif var mı?

Canım aman dikkat et bol bol emzir bence çok doluysa dişini sıkıp sağmaya da çalış, mastit olursun Allah korusun. Bir de Sıcak kompres yapabilirsin göğsüne.

Hayırlı olsun süt de gelir merak etmeyin ama mamayı vermeye çalışın mutlaka şırıngayla. Katı beslenme yaklaşık 14 15 saat sonra oldu benim, gaz çıkınca geçiliyor katıya

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…