2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Hamile iken cilt bakımı yaptırılıyor mu kızlar ?
Doğum olacaksa yaptırayım temiz gidelim 😀😀

Kızlar hastanedeyim kontrole gelmiştim hiç sancım yoktu sadece başım ağrıyordu 4cm açılmam varmış. Yatış verdiler. Dualarınızı bekliyorum çabucak kolayca suni gerektirmeden doğurmak istiyorum inşallah 🤲🏻
Canım hiç ğzükme benimde öyle oldu çok kısa süerede açılmam ilerledi hafif bi suni müdahalesi aldım ama zaten açılman olduğu için hızlı ilerleyecek bu süreç bende kesinlikle suni istemiyorum kafasıyla gitmiştim ama açılman olduğunda doktorunda iyiyse güven sağlıkla kucağına al

Aaaa sancı hissediyor muydun peki? Bizim günler arka arkaya bu bebişlerin kilosuna noluyor böyle ya🤦🏻‍♀️ kan akışı iyi plasenta iyi demiş şükür..ben haftaya çektireceğim nst’yi bu hafta istemedi.Seninkisi iki haftada çok güzel kilo almış aslında ben anlamadım bu işi

ben de öyle hissediyordum ama dün gittiğimde kanalda çıkmadı, bu haftadan sonra öyle hissedilir dedi, 37-38i bir görseydik sağ salim
Sancı var ama ben hissetmiyorum rutin kasılmalar vardi serumdan sonraki nst de yine sancı vardı ama şiddeti biraz hafiflemis diye gönderdi tembihledi kasilmalarin sayısı şiddeti artarsa gel diyor ben de açılma yok ama korkumuz reptür riski ilk bebis sezaryen olunca sancı çekmememiz gerekiyormuş ilk sezaryen yerinin açılma riski doktorumu korkutuyor

Çatı muayenesinde oluyomuş o sanırım ama yine hoş değil kurcalaması. Kahveden çayda
değildir ya ben baştan beri iş yerinde çay da içiyorum kahve de bebek hep büyüdü. Kendini suçlama bence bu aralar kilo alınları yavaşladı. Gerçi gayet kilo almış senin bebiş hiç korkmana değmez
İnşallah canim dediğin gibidir

Bana sorarsanız hiç bizimle alakalı hatta yememizle bile alakalı olduğunu düşünmüyorum
Sonuçta Afrika’da değiliz açlıktan olmuyoruz çoğumuz tamamen yapısal geliyor bana
Benim annem beni 37+3 de 3500 doğurmuş ve şu an yediklerimin çeyreğini yememiş
Ama eşim max 2-2.5 doğmuş sanırım
Yani yapısal ve genetik ama bende tabu su son bi hafta dikkat etmeye çalışıyorum 🤲🏻🤲🏻🤲🏻
Sanırım öyle çünkü bu iki hafta proteine boğdum kendimi durum degismedi yapacak birsey yok sağlıkları iyi olsun da inşallah dışarıda alırlar artik

Ayyyyy valla bir korku bir telaş bendede kalkyim kendimi temizlenebildim kadar temizledim iyi kötü olduğu kadar göbekten bisi görmüyorum ne yapayım ben kuaföre gidecektim agda için sonra çok çekindim hiç gitmedim bugüne kadar bide akınti çoğaldı benim baya utandım bide basur var çok çekindim ama kendim yapmaya kalkınca da perisan oldum 9 sunat dogum ama ne olur ne olmaz 36 bitti şükür dogum haberlerini duyunca her an doğuracak gibi hissetmek

Sancı var ama ben hissetmiyorum rutin kasılmalar vardi serumdan sonraki nst de yine sancı vardı ama şiddeti biraz hafiflemis diye gönderdi tembihledi kasilmalarin sayısı şiddeti artarsa gel diyor ben de açılma yok ama korkumuz reptür riski ilk bebis sezaryen olunca sancı çekmememiz gerekiyormuş ilk sezaryen yerinin açılma riski doktorumu korkutuyor
Yaaa ay benim agrinesigim.cok yüksek ben agri hissetmiyorum kolay kolay

Lansinoh kullanmış mıydın daha önce, emzirme öncesi temizlemeye gerek olmayan bir krem
İlk çocuğumda kullanmıştım hatta çok önce başlamıştım çünkü benim göğsümün ucu hamilelikte ayrılmıştı. Cilt doktoru vermişti ama doğumdan sonraki yaralara çok fayda etmedi. Ve içim rahat etmediği için ben temizliyordum göğsümü.

Ultrasonda görüyor rahim ağzı da kapalı diye herhalde alttan açılma var mı diye hiç bakmadı bebek de kanalda değil zaten.Benim hissettiğim baskı hissine normal artık öyle olur dedi.

A Alpellali nin bebişi zaten iki haftada 300 gram almış çok iyi değil mi ben de anlamadım 🙄
Ben anlamıyorum valla canım her doktor farklı konuşuyor sonra kendi aramızda evham yapıyoruz bana da iyi gibi geldi oysa ki 🤷🏼‍♀️

uvercinka65 uvercinka65 bende Feryasu ya den den koyuyorum 🤭🤭
Ağrılarım hergün azalarak bitti, ama agrı larda sürekli olan ağrılar değildi. Bebek emdikçe adet sancısı giriyordu. Buda zaten rahmin toparlanmasıymış.
Bebek ile kısır döngüdeyiz😁 emzir gazını çıkar alt değiştir uyut, hoppp belki on dakika sonra belki w saat sonra tekrar aynı döngü... Sağlıklı olsunlar buna şükür...
Sikişim azdı. O da iyleşiyor canım. Krem vermişti doktor onu kullanıyorum.
Diğer çocuklar nasıl karşıladı kardeşlerini 🙈 kıskançlık var mı

Kızlar açılma devam ediyor ara ara hafif sancım ve kasılmam oluyor. Doktor suyu patlattı halen geliyor. Ben arada egzersiz yapıyorum plates topuyla daha hızlı ilerlesin diye. Hepinizden Allah razı olsun dualarınız için çok saolun. Ben ara ara yazmaya çalışacam🤲🏻
Kolay bir süreç olur inşallah. Allah yardımcınız olsun 🙏🏻

Ayyyyy valla bir korku bir telaş bendede kalkyim kendimi temizlenebildim kadar temizledim iyi kötü olduğu kadar göbekten bisi görmüyorum ne yapayım ben kuaföre gidecektim agda için sonra çok çekindim hiç gitmedim bugüne kadar bide akınti çoğaldı benim baya utandım bide basur var çok çekindim ama kendim yapmaya kalkınca da perisan oldum 9 sunat dogum ama ne olur ne olmaz 36 bitti şükür dogum haberlerini duyunca her an doğuracak gibi hissetmek
İyi yapmışsın canım 36. Hafta bitmiş artık Allah’ın izniyle bir sıkıntı olmaz inşallah

Son sıralarda çoğumuzda görüldü bu durum
Acaba neden 😔
Benim de sürekli böyle, hatta doğum sancısının ne olduğunu bilmesem her gün hastaneye koşarım bebek geliyor diye. Küçük haftalarda var çıkıyordu hissetmiyordum şimdi baya hissetmeye başladım. Herhangi bir açılmaya su gelmesine kanamaya vs . Sebep olmayınca geçecek diye sabrediyorum. Belden yayılan ağrı olmuyor böyle durumlarda. Sadece karnım kasılıyor.

Kızlar açılma devam ediyor ara ara hafif sancım ve kasılmam oluyor. Doktor suyu patlattı halen geliyor. Ben arada egzersiz yapıyorum plates topuyla daha hızlı ilerlesin diye. Hepinizden Allah razı olsun dualarınız için çok saolun. Ben ara ara yazmaya çalışacam🤲🏻
Qyyyyy oyyyy sağlıkla gelsin

X