2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kizlar ben bugun dr gittim dr plasentanin onceki sezeryan dikisime yapistigini goruyorum dedi çok moralim bozuldu ameliyat sirasinda ya ic kanama gecirebilirmisim yada rahmim alinabilirmis neden son gunlerinde olana hamile bir kadina soylenebilir mi cok mutsuzum bu zamana kadar boyle bisey yoktu 33 haftalik hamileyim nasil olduda yapisti Ne olur dua edin boyle bisey yoktur
çok geçmiş olsun ilk defa duydum böyle bir şey diğer sezaryen üzerinden ne kadar zaman geçti ki iyileşmemiş midir orası

Eah
Kızlar doğum sonrası korse kullanacak mısınız? Kullanmayı düşünenler doğumdan ne kadar süre sonra kullanmaya başlamak gerek
Rahmim kendini toparlayana kadar korse kullanmayı düşünmüyorum ben,pelvik taban fizyoterapistleri önermiyor rahim sarkması gibi problemlere yol açabildiği için ☺️

Kızlar aranızda hastanede heyecanlanan var mı? Bugün hem doğum konusuna girince arkasına tansiyon ölçtürdüm kalbimin atışını fena hissettim 135 çıktı tansiyon da 13 olmuş normalde 10 11 arası. Muayene falan bitti baktım normale döndü aşırı geriliyorum. İlk sezaryende de korkudan sürekli ağlamıştım panik olacak gibiyim yine alışmışımdır diye düşünüyordum ama :KK43: devlet genel de yapmıyor isteğe göre

Kızlar hediyelik için sayfa önerebilir misiniz acaba çikolatasını yaptırdım ama anahtarlık tarzı bir şeyde istiyorum bildiğiniz varsa öneri alabilirim

Bulması sorun oluyor mu ki ? Geçen haberlerde gördüm 7 kg a yakın bebek olmuş 😀😀
obezite ve şekere yatkın oluyor maalesef ben de iri bebekmişim kendimde yaşadım zaten kızım da 4 yaşına kadar iyiydi şu an persantilin üzerinde her doktor kontrolünde moralimiz bozularak dönüyoruz

yaa o kadar etkiliyor mu ben bebekte hemen düzeliyor zannediyordum kalıcı olması çok kötü
Sinir hasarına bağlı olarak engel oranı da değişiyor, kimisinde çok belli belirsizken kimisinde bariz bir engel durumu olabiliyor ama doğum sırasında gerçekleşebilecek komplikasyonları düşünüp gerilmemek gerek her an her şey olabilir bu hayatta ve her şey bizim kontrolümüzde değil maalesef,çocuğum nasıl gelmeye karar verirse o şekilde gelsin saygı duyarım 🤣 6 doğumunun hepsini evde tek bir ebeyle sağlıkla gerçekleştiren annem en büyük motivasyon kaynağım bakalım neler bekliyorrr bizi 🥲

obezite ve şekere yatkın oluyor maalesef ben de iri bebekmişim kendimde yaşadım zaten kızım da 4 yaşına kadar iyiydi şu an persantilin üzerinde her doktor kontrolünde moralimiz bozularak dönüyoruz
4 yaş gelişimi ileri olunca da mı sıkıntı ? Şaşırdım

Hiç sorma. Sonra moralim bozuluyor. Vakit geçmiyor. Hareket etmek işkence haline geldi. Ama onu orda hissetmek de çok güzel. Çok karışık duygular içindeyim.
Kesinlikle aynı duygular var o kadar alıştım ki hareketlerine çok seviyorum böyle karnımda olmasını ama birileri doğurdukça doğum günleri belli oldukça ben de kavuşmak istiyorum heyecanım ve merağım artıyor 🥹

Ben de 37+5 e istemiştim 38 i görelim net tarih veremem bebeğin gelişimi önemli dedi 🤭 38+5 de alırım diyordu ben dayanamıyorum diyince 38 olunca kurtarıcam seni günü tamamlasın dedi
Bakalım bugün ne diyecek bana kalsa 2 sinde alsın benim de :/ dayanamıyorum pek
Evet ya bende şubat girince doğsun istiyorum minnoşum.

Kesinlikle aynı duygular var o kadar alıştım ki hareketlerine çok seviyorum böyle karnımda olmasını ama birileri doğurdukça doğum günleri belli oldukça ben de kavuşmak istiyorum heyecanım ve merağım artıyor 🥹
Bide bi doktorun kitabını okumaya başladım. Ay ay anlatıyor. Hastalıklr aşılar bilmem ne. O da içimi kararttı. Korkmaya başladım.

Kızlar aranızda hastanede heyecanlanan var mı? Bugün hem doğum konusuna girince arkasına tansiyon ölçtürdüm kalbimin atışını fena hissettim 135 çıktı tansiyon da 13 olmuş normalde 10 11 arası. Muayene falan bitti baktım normale döndü aşırı geriliyorum. İlk sezaryende de korkudan sürekli ağlamıştım panik olacak gibiyim yine alışmışımdır diye düşünüyordum ama :KK43: devlet genel de yapmıyor isteğe göre
Ben iki kızımıda doğum yaptığım hastaneye gidince çok fena oluyorum. Aslında çok soğukkanlı bir insanımdır. Orada birde iç kanama kaynaklı ameliyat geçirdim hastaneye vücudum şoka girmek üzereyken yetiştim çok şükür atlattım ama bende travma oldu sanırım elim ayağım boşalıyor nabzım yükseliyor ateş basıyor bayılacak gibi oluyorum. Neyseki bu kez başka hastanede yapacağım doğumumu çok fazla uğramıyorum oraya.
Doğum konusunu çok düşünmemeye çalışmak lazım hepimiz için öyle aslında. Bolca dua edip teslimiyet göstermek lazım. Bir kadının en aciz olduğu andır diye düşünüyorum doğum anını. Bir şekilde çıkacak o bebişler herkes yapmış bizde yaparız güvenin kendinize :)

X