2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Moralim çok bozuk 😞 isim konusunda tereddüte düşmekteyim içime sinmedi daha kötüsü vazgeçersem ne koyacağım o da belirsiz ve yaptırdığım süsleri vs çok beğenmiştim şu saatten sonra tekrar sipariş versem büyük ihtimal yetişmeyecek ne yapacağımı şaşırdım siz olsanız ne yapardınız hızlı teslimat yapan başka yer araştırıp baştan sipariş mi vermeyelim içime sinmiyor keşke doğru düzgün karar verseydim😭
Eltimin doğumu var 2 hafta sonra o da Arya koyacak ismini bebeğinin, bence bu aralar çok konuldu ama siz daha iyi bilirsiniz tabiii ki 😊

Ya bir tek benim doktorum net tarih vermiyor deliricem resmen 😅 Of gerçekten of
Benim tahmini tarih sizden 1 hafta önce görünüyor bende de net tarih yok. Doğum şekli bile belli değil vajinal istiyordum sezaryen de olabilirim bebiş 3100 şimdiden 😅 hiçbir şey net değil her şeyi aşırı merak ediyorum ne zaman olacak nasıl olacak.

Teşekkür ederim
Açıkçası ben klasik hasta bezi kullanmayı dusunuyodum ama hastahane depent verdi içine de epeyce uzun evony di sanirim markası ped koydular. Ped doldukça pedi değiştirdim. Memorial da yaptım doğumu ve taburcu olana kadar ped verdiler bana. Kanamam çok yoğun değildi bu arada doktorum baya iyi temizlemis içimi. Depente bulaşmadi bile. Sizde uzun gece pedi kullanabilirsiniz içine. Sadece depent yeterli olmayabilir diye koyuyoruz akma bulaşma olmasın diye demişlerdi bana. Bide herkeste aynı yer mi bilmem ama dikiş yani kesi yeri baya aşağıda oldu benim. Yani günlük kullandığım çamaşırı da giysem bi miktar iş görürdü. Eve çıktığım da da kullanmak için tuttuğum hasta bezi bana gereksiz büyük geldi o yüzden makasla kesip yerlestirdim. Sonra normal pede döndüm. Tabi gene diyorum benim kanamam yoğun değildi. Hatta bugün yok gibi geliyo. Yakında abdest alirim. Sizin kanama yoğunluğu nasıl olur bilmem tabi fakat az olursa sadece depent de iş görür diye düşünüyorum. He depentin şu yönünü sevdim. Wc ihtiyacı olduğunda kilot gibi indirip giymeden aşırı kolaylık oluyor. Aldığınız çamaşır göbek deliği civarına gelirse işinizi görür diye düşünüyorum. Bide bende sargı 1 gün durdu sonra doktor çıkarttı sargiyi.
evet dediğinizi çoğu doğum yapmış arkadaşım söyledi doktor ya da ebe içi iyi temizleyince kanama çok az oluyor diye. Ben depend ve lohusa pedi aldım yanıma. Aklıma hiç hasta bezi gelmemişti. Kanama durumuma göre belki ev için alabilirim.

Benim koca beni çıldırtacak 😂 doktor 38+3 e sezeryan tarihi verdik her şeyi ayarladık şimdi tutturdu erken en azından 39+3 olsaydık diyo 🤦🏼‍♀️ her şeyi anlattı neden 38de olması gerektiğini vs kafayı yedirtecek

Benim koca beni çıldırtacak 😂 doktor 38+3 e sezeryan tarihi verdik her şeyi ayarladık şimdi tutturdu erken en azından 39+3 olsaydık diyo 🤦🏼‍♀️ her şeyi anlattı neden 38de olması gerektiğini vs kafayı yedirtecek
Doktordan iyi biliyorsa niye bu zamana kadar doktora gittik ki sinirlendim

Senin sat benden 6 gün önceydi haftaya sana da tarih verir bence canım . Doktor 39u beklemeyelim 38+ olunca alalım dedi
En son ağladım alsın tarih versin diye 38 de kurtarıcam seni dedi 🤭 6 şubata geliyor tam ama 6 istemiyorum 5 de alır mı acaba

Ben çok beklemekte istemiyorum bir tanıdığım bebek kanala girmiş sezaryende geç tarih olduğu için çocuğu sezaryende yukarı çekmişler kanaldan kafası upuzundu tabi düzeldi tamamen sonra ama uzun başlıydı yavrum ilk doğduğunda çekiştirmişler baya da iyi bir hastaneydi ünlü bir yer Ankara’da

Ben çok beklemekte istemiyorum bir tanıdığım bebek kanala girmiş sezaryende geç tarih olduğu için çocuğu sezaryende yukarı çekmişler kanaldan kafası upuzundu tabi düzeldi tamamen sonra ama uzun başlıydı yavrum ilk doğduğunda çekiştirmişler baya da iyi bir hastaneydi ünlü bir yer Ankara’da
Doktorda bunu anlattı bebek kanala girdikten sonra kafasını çıkartmak zor oluyor vs dedi

evet dediğinizi çoğu doğum yapmış arkadaşım söyledi doktor ya da ebe içi iyi temizleyince kanama çok az oluyor diye. Ben depend ve lohusa pedi aldım yanıma. Aklıma hiç hasta bezi gelmemişti. Kanama durumuma göre belki ev için alabilirim.
Eger yoğunluk olursa ucuz marka bebek bezi alıp da onu da kullanabilirsiniz ev içinde. Bi arkadasim evde kullanmaya öyle yaptı. 4 numara aldi. Daha uyguna geldi onu için çünkü aşırı kanamasi vardi

Bizimkide. 12. Şubat olsun diyo doktora 39u geçiyor..
Oda ne gerek var risk bu dedi.

X