2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Çatı muayenesi değil mi bu da ? O farklı bi şekilde mi oluyor
Çatı muayenesi daha ilerleyen haftalarda yapılıyor 37.haftadan sonra. Sizde rahim ağzında yumuşama ve açıklık var mı diye bakılmıştır en iyi sancı esnasında muayene yapılıyor çünkü. Bebeğe zarar veren veya doğumu başlatan bir muayene değil içiniz rahat olsun.

Sen normal mi sezeryan mı düşünüyorsun? Valla uyarmadım o an bide hiç yardımcı olmadı o muayene ettiği koltukta bacaklarım açık bi şekilde bırakıp tamamdır siz üstünüzü giyinin dedi ben zorla kalktım ordan. Sonra ismini sordum gidip şikayetçi oldum gerçekten böyle zamanlarda zaten kadınlar hassas onlardan bi destek bekliyoruz bir De hizmet alıyorum karşılığı bu şekilde olmamalıydı.

Bu çatı muayenesi mi oluyor yoksa o farklı birşey mi?

Teşekür ederim cevap için peki çatı muayenesi nasıl yapılıyor? Onda da mı parmakla bakılıyor

Bende son zamanlar korkmaya basladim cati muayenesinden

Teşekür ederim cevap için peki çatı muayenesi nasıl yapılıyor? Onda da mı parmakla bakılıyor
Rica ederim. Evet çatı muayenesinde de iki parmak ile çatı kemiklerine bakılıyor açıklık muayesinden biraz farklı öyle anlatıldığı gibi ağrılı acılı bir işlem değil ama kişinin ağrı eşiğine ve doktora da bağlı.

Bende geçen hafta ciddi kasılmayla acile gittim iki dakikada bir karnım toplanıyordu ağrıyla birlikte nst esnasında da oldu bir kaç kez.Ama nst de sancı gözükmedi o gün fazla yorulmuştum ve susuz kalmışım tek serumla baya rahatladım.Su tüketimine dikkat etmemiz gerekiyor

Benim gebelik başından beri 120-140 arası çıkıyor.Yatarken sadece 100 ün altına iniyor hamilelikten kaynaklanıyor sanırım.

Kızlar tetanoz veya karma aşılarınızı olurken sağlık ocağından randevu alıp mı gittiniz? Yoksa randevusuz mu gidiliyor
Bana randevusuz gelebilirsin ama gelmeden önce ara sor aşı elimizde var mı o gün diye demişti sağlık ocağındaki hemşire.

Sağlık sistemimize helal olsun gerçekten yazıklar olsun

iyi yapmışsınız dinlenin
Ve insanlar gebe olduğumu biliyorlar öğle arasına çıkabilmek için yalvarıyorum kendi hakkım olan yemek aramı bile yalvararak zorla polden çıkıyorum tuvalete kadar takip ediyorlar tuvaletten çıkınca elalemin adamı ile göz göze geliyorum bakar mısınız diye inanamıyorum ya bu sadece bu şehirde mi böyle tüm devlet hastaneleri mi böyle bilmiyorum ama bıktım

Allah yardımcınız olsun çok zor bende anlamiyorum çalışan anneye her zaman cok
Yazık gerçekten

Bende de durum böyle bugün tek çalışıyorum. Bir süredir yıllık izinlerimi kullandım haftaya salı arkama bile bakmadan gideceğim
Kesinlikle bende dayanayım diyordum sonrası için ama sonrasını sonra düşünürüm diye karar aldım hastanede tansiyonum 13/8 oluyor evde 11/7 demek ki yorulup strese girip sinirleniyorum ne gerek var oğlumun hakkına girmeye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…