2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Rica ederim. Evet çatı muayenesinde de iki parmak ile çatı kemiklerine bakılıyor açıklık muayesinden biraz farklı öyle anlatıldığı gibi ağrılı acılı bir işlem değil ama kişinin ağrı eşiğine ve doktora da bağlı.
Bu biraz canımı acıttı açıkçası bundan böyleyse çatı muayenesinde de ağrı yaşarım 😔

Bende geçen hafta ciddi kasılmayla acile gittim iki dakikada bir karnım toplanıyordu ağrıyla birlikte nst esnasında da oldu bir kaç kez.Ama nst de sancı gözükmedi o gün fazla yorulmuştum ve susuz kalmışım tek serumla baya rahatladım.Su tüketimine dikkat etmemiz gerekiyor 🤷🏻‍♀️

Benim gebelik başından beri 120-140 arası çıkıyor.Yatarken sadece 100 ün altına iniyor hamilelikten kaynaklanıyor sanırım.

Bana randevusuz gelebilirsin ama gelmeden önce ara sor aşı elimizde var mı o gün diye demişti sağlık ocağındaki hemşire.
Evet canım sizler söyleyince su olayına dikkat edeceğim bundan sonra bide sanırım magnezyum içmeyi ihmal ettiğim içinde olmuş olabilir

Bu biraz canımı acıttı açıkçası bundan böyleyse çatı muayenesinde de ağrı yaşarım 😔
Biz kadınlar ne acılara göğüs geriyoruz bu muayenelere mi dayanamayacağız. Canın acıyacak diye korkup kendini kastığın için acımıştır kasmayıp kendini rahat bırakırsan acı hissetmeyeceksin bence 👍🏼

Bende geçen hafta ciddi kasılmayla acile gittim iki dakikada bir karnım toplanıyordu ağrıyla birlikte nst esnasında da oldu bir kaç kez.Ama nst de sancı gözükmedi o gün fazla yorulmuştum ve susuz kalmışım tek serumla baya rahatladım.Su tüketimine dikkat etmemiz gerekiyor 🤷🏻‍♀️

Benim gebelik başından beri 120-140 arası çıkıyor.Yatarken sadece 100 ün altına iniyor hamilelikten kaynaklanıyor sanırım.

Bana randevusuz gelebilirsin ama gelmeden önce ara sor aşı elimizde var mı o gün diye demişti sağlık ocağındaki hemşire.
Teşekkür ederim canım ben karma aşı yaptırıyorum kendim alıp gideceğim

Çok geçmiş olsun canım. Olabilir eksik su içiyor olabiliriz bide ben bi kaç gündür magnezyum içmeyi unutuyorum arkadaş söyleyince şimdi farkettim ondan kaynaklı mı acaba
Olabilir belkide ondan oldu. Ben hiç aksatmadan kullanıyorum ona rağmen yaşıyorum. Herkeste başka oluyor 😔

Olabilir açılma ve su gelme yok dedi yine de bu hafta da bakılıyor mu emin değilim
İnan ne zaman başlanıyor hiç bilgim yok ama açılma ve şu durumuna doktorum cihazla bakıyodu. Ebe olduğu için el kontrolü yaptı sanırım. Daha önce çamaşırım ıslanıyor diyince doktorum telaş yapıp hemen muayene etmişti açıklık yok yumuşama yok vs gibi bakmıştı. Gebeliğin ilk zamanlarını özlüyorum ne bostan şikayet etmişiz ya hergun ayrı bi endişe yukleniyo 😔😔🥺

Evet dedim krem de mi alsam diye kantaron evde yok bi an önce almam lazım onu 🥹 hep öteliyorum
Bulabilirsen ev yapımı bul. Yaraya yaniga ize kanamaya çok çok iyi geliyo. Bebeğin hareketlenip yaramazlık basladiginda elinin altında olsun. Allah korusun ufak tefek ev kazalarında yada yara izlerine çok iyi geliyo iz birakmiyo o yağ

Arkadaşlar gebelikte idrar yolunda enfeksiyon çıkan ne yaptı acaba monurol içtim yattım Şifaa niyetine sizler naptınjz 🙏🦋🐬
Bende iki kez çıktı, ilki 22. hafta daydı, manurol kullandım ve bol su içtim. İkinci kez de bu hafta çıktı, yine manurol yazdılar bir kez aldım suyu azaltmıştım ölçerek bol bol içmeye başladım geçiyor gibi hissediyorum. Bol su için, sık sık idrara çıkın, hemen geçer umarım. 🤗

Arkadaşlar gebelikte idrar yolunda enfeksiyon çıkan ne yaptı acaba monurol içtim yattım Şifaa niyetine sizler naptınjz 🙏🦋🐬
Kuru dut suyu içtim. Tabii şekeriniz yoksa. Bende de bi kaç gündür var hiçbir şey yapmadım yanmam var biraz hafif kasık ağrım bir de. Bol su ile geçer diye bekliyorum

Bende iki kez çıktı, ilki 22. hafta daydı, manurol kullandım ve bol su içtim. İkinci kez de bu hafta çıktı, yine manurol yazdılar bir kez aldım suyu azaltmıştım ölçerek bol bol içmeye başladım geçiyor gibi hissediyorum. Bol su için, sık sık idrara çıkın, hemen geçer umarım. 🤗
Aminnn ALLAH razıı olsunn bende monurol içtimm geceee İNŞALLAH Şİifaa olmuştur bol su içmeye çalışıcam evett aslında 2,5 içiyordum amaa geçen hafta grip atlattım ilaçsız tabii üstüne biraz üşüdüm idrar yolları çıktı bende 21+3 lerdeyim İNŞALLAH tamamen temizlenmiştir 🙏🦋🐬

Kuru dut suyu içtim. Tabii şekeriniz yoksa. Bende de bi kaç gündür var hiçbir şey yapmadım yanmam var biraz hafif kasık ağrım bir de. Bol su ile geçer diye bekliyorum
Anladımm bende monurol içtim Şifaa niyetine bol su içiyordum devam edicem dut beyaz dut mu duydum çünkü iyi gelebiliyormuş bende alaım olmadı 🙏🦋🐬

Sen normal mi sezeryan mı düşünüyorsun? Valla uyarmadım o an bide hiç yardımcı olmadı o muayene ettiği koltukta bacaklarım açık bi şekilde bırakıp tamamdır siz üstünüzü giyinin dedi ben zorla kalktım ordan. Sonra ismini sordum gidip şikayetçi oldum gerçekten böyle zamanlarda zaten kadınlar hassas onlardan bi destek bekliyoruz bir De hizmet alıyorum karşılığı bu şekilde olmamalıydı.
Normal ihtimalim yüksek şuan bir engel yok normal olma taraftarıyım şikayet etmekte iyi yapmışsın hastanede nereye şikayette bulundun aklımızda bulunsun valla ebeler kadın doğumcular bize kalkarken muayenede yardım etmiyorlar ama yine aynı hastanenin dahiliye bölümüne gittim bundan 1 ay önceydi ona rağmen doktor kolumdan tutup hep kendi kaldırdı sedyeden muayene ettikten sonra şuan hastaneden ve çalışanlardan bi şikayetim yok nst ücreti dışında🤣nst çok koyuyor bana ilerleyen zamanlarda ilgi alaka konusunda neler göreceğiz bilmiyoruz burda başka bir özel hastane var kapıda hoşgeldinlerle karşılıyorlar doktor odasına kadar eşlik ediyorlar ama ne ilgi bir görsen o hastaneyi daha çok beğeniyorum ama maalesef çok fazla pahalı bir hastane ve 3. Binasını dikti şuan😊

X