2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
öyle mi netten baktım erken doğum riski olabilir demişler korktum gerçekten bide 3 gündür bu şekilde oluyor öncesinde yoktu
Kasılma bende de bu gebeliğimde çok fazla oluyor.Erken doğum riski olmaz dedi doktorum.hem iş hem çocuk dinlenemediğin için oluyor magnezyumu arttır çok rahatsız olursan dedi.Benim bacak krampları da aynen devam ediyor sabah yine çığlık atacak kadar canım acıdı hala acıyor kramp giren bacağım.bunları yazarken karnım da habire kasılıyor ben magnezyumu günde üçe çıkartacağım inşallah işe yarar

Ay bende senden cevap bekliyordum. Aynen bana da baktılar yok bişey dediler korkuyorum ama 3 gündür niye böyle oldu anlamadım az önce gene oldu hafifte bir sancım var
Korkulacak bi durum değildir canim. Suyu ne kadar iciyosun oda etki ediyormuş. Benim günü gününe tutmuyo mesela. Bide idrar yolu enfeksiyonu var oda kasilma sebebiymis. Ptsi doktora gidicem diye suanlik sessiz sakin beklemede gibiyim ama bazen benimde canımı sıkıyor bu sertleşme gerilme toplanma durumu. Dun gece inledim baya sürekli karnım şişti şişti indi. ah net bi bilgi olsa ah

Bide ebe parmakla muayene yaptı acilde 31. Haftamdayım bunu yapması normal mi sence?
açılmaya baktı sanirim. Bana hiç bakmadilar. Ultrason cihazı ile alttan bakıyorlar ama parmak kontrolü olmadım hiç. Ama agrim sancim var felan deyince açılma kontrolü yapıp emin olmak istemislerdir belki

Bebeğim sırtı poposu falan bence o nst de çıkmıyorsa

Bebeğin pozisyonundan olabileceği gibi, kasılma sebepli de olur. Ama her kasılma sancı mıdır? Hayır. Mesela ben 32. Haftamdan beri çok yoğun yaşadım ve nstde sancım çıktı. Yatış ve istirahat ile atlattım şu son 4 haftamı. Ama kasılmaya sancı eşlik etmiyor ise yani sizde olduğu gibi, bu normal bi durum. Eğer çok rahatsızlık vermeye başlar ise o zaman gidip tekrar nst isteyebilirsiniz önlem olarak. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 magnezyum ve bolllll su ile kasılmalarında önüne büyük oranda geçiliyor. Özetle, sakin olun olağanüstü bi durum olsa anlayıp doktora koşardınız bunlar normal kendinizi kasmayın. Sağlıklı gebelikler dilerim

Ay sizinki de zor bir durummuş eğer içinize sindiyse düşünmeyin bence bunları

Evet öyle olunca acı ağrı olabiliyor ama nette bebeğin iskelet sistemi geliştiği için sertlik oluşabilir diyordu
Ay totolarini yediklerimin gelişsin gelişsin de yeterki sorun sıkıntı olmasın. Bide ciddi bi durumun olup olmadığını da anlayıp kavrayabilirsek sıkıntı kalmayacak.

Neva ben de istiyorum ilk kızım da Meva çok benzer olacak diye çekimserim Elif Neva Gülneva şeklinde de yakıştırdım
Gülneva da çok güzelmiş ama gül ailede var elif de annemin ismi kız olduğunu öğrenince annemin de kayinvalidenin de adını koymayacagiz dedik

Kızılcık şerbeti izliyoruz fena kuruldu karnımda depar atıyor suan dalga dalga inip çıkıyor ödüm koptu

Tamam bir bakayım ben teşekkürler

Kızlar göğüs uclarım yara içinde kupkuru pütür pütür oldu ne kremi kullanayım sizce ne alayım canım çok yanıyor ta şimdiden

Sana da çok geçmiş olsun canım. Bende magnezyum kullanıyorum ama bir kaç gün içmeyi unuttum dikkat edeyim bundan sonra

Çok geçmiş olsun canım. Olabilir eksik su içiyor olabiliriz bide ben bi kaç gündür magnezyum içmeyi unutuyorum arkadaş söyleyince şimdi farkettim ondan kaynaklı mı acaba

açılmaya baktı sanirim. Bana hiç bakmadilar. Ultrason cihazı ile alttan bakıyorlar ama parmak kontrolü olmadım hiç. Ama agrim sancim var felan deyince açılma kontrolü yapıp emin olmak istemislerdir belki
Olabilir açılma ve su gelme yok dedi yine de bu hafta da bakılıyor mu emin değilim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…