2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Stüdyo çekimi için 4 bine anlaştık yeni yıl tarifesi uygulamayacak hatta parayı bu ay içinde peşin vereceğim anca bu şekilde zamsız yararlanıyorum
Bende hastane çekimi için anlaştım yeni yıl öncesi anlaştığım için 3750 tl zam uygulayacak bize yarısını ödemesini yaptk yarısı da çekim sonrası olacak

Ben de baktım fiyatlar aşırı değişken. Trendyolda çok güzel alternatifler var ama, nispeten uyguna da geliyor. Hastane için değil daha çok mevlüt için daha uygun gibi.

Hastaneye ben madlen çikolata alıp üzerine etiket bastırıp yapıştıracağım. Mevlüte gelenler için ise yine fonksiyonel bir anahtarlık yahut küçük kolonya gibi bir şey düşünüyorum. Çünkü bizler o kadar özene bezene hazırlıyoruz ama çok yakınımız olmadığı sürece kimin hediyeliğini kim anı diye saklıyor ki? Bari çöpe gitmesin de insanlar kullansın.

Hastane valizimiz hazır küçük valize sığmadı büyük valizi hazırladım gören tatile gidiyoruz sanar
Her şey tamam belim koptu ama olsun valizi al çık hazırladım doğuma hazırız
Bebeğe ayrı kendinize ayrı çanta mı yaptınız yoksa ikisi birlikte mi büyük valiz
Çantaya neler koydunuz? Devlet hastanesindeki gebe okulunda çocuğa iki kat giydiriyoruz siz de öyle kıyafet koyun dediler. Öyle olunca 6 takım falan gerekecek galiba.
Allah evden güle oynaya çıkarak çantanızdakileri sağlıkla kullanmayı nasip etsin

Hiç iki kat giydirdiklerini duymamıştım. Tskip ettiğim doktorlar falan hep bir kat giydirdi belki içine giydirdikleri zıbınla falan diyorlardır

Hiç iki kat giydirdiklerini duymamıştım. Tskip ettiğim doktorlar falan hep bir kat giydirdi belki içine giydirdikleri zıbınla falan diyorlardır
Bende hep internette kendiniz hangi kalınlıkta giyiniyorsanız o kalınlıkta giyinin diye okum duymuştum. O sebeple ısrarla sordum. Yenidoğanın ısı kaybı fazla olduğu için hastanede bu şekilde giydirdiklerini, sonrasında da o kruvaze takımların içine mutlaka bir çıtçıtlı badi ile kullanım gerektiğini söylediler. Mesela ben bebeklerin rahat uyuması için ideal sıcaklığın 19-21 derece olduğunu okumuştum ama gebelik okulundaki ebe mümkünse çocuğun yattığı odanın 22 24 derece yani tshirtle bir yetişkinin üşümeden durabileceği sıcaklıkta olması gerektiğini, bu sıcaklıkta da çocuğa çıtçıtlı badi üzerine uzun kollu bir takım yahut tulum giydirilmesi gerektiğini söyledi.
Kat kat giydirme şeklinde değil ama sıkı giydirmek, üşütmeye karşı risk almamak gerekiyor benim anladığım kadarıyla. Biz inşallah oğlumuzu kucağımıza aldığımızdan kısa bir süre sonra her gün evden çıkmak durumundayız, şubat beklediğimiz için de soğuk bir hava olacak doğal olarak. Gebe okulundakiler yine bir kat fazla giydirip çıkarmakta bir sakınca olmadığını söyledi

Yenidoğan için şöyle geçiyor giydirme mevzusu, erişkin birinin giydiğinin 1 kat fazlası. Yani siz atlet tişört duruyorsanız bebek zıbın kruvaze üst ve ince bir battaniyeyle yatmalı ilk zamanlar

İki haftadır bu şikayet bende de vardı bugün doktor muayenesinde sordum doktoruma doğum yaklaştığı için bu gibi şeyler olabilir sıkıntı yok dedi bana. Bende normaldir diye düşündüm
Bana da gece acilde sıkıntı yok dediler sadece normal demekki bi an çok korktum

Allah sizinse yardımcınız olsun gerçektem Çalışmak çok zor kolay kazanılmıyor tabi ama gebeyken de çalışmak ekstra zor ve uğraştırıci
Ben de öğretmenim, bize de yata yata kazanıyorlar derler ama öyle olmuyor lisedeyim. Derslerim genelde 3.katta in çık yapiyorum merdivenleri çok yorucu hele sürekli tahtada ders anlatmak, oturmamak, ergenlerle uğraşmak, laf anlatmaya çalismakdönemi kapatmak istiyorum o zaman 35. Hafta olacak kapatmazsam nisanda dönmek zorundayım küçücük, emen bebeği bırakmak düşündürüyor niye analara doğumdan sonra en azından 6 ay izin verilmiyor gerçekten anlamış değilim

İkimize aynı valizi yaptım bir büyük valiz oldu daha kolay taşınır diye
2 tane 10lu hastane çıkışı 3 battaniye
3 lü üç tane takım , 4-5 zıbın bir tane büyük yünlü mont tulum bir tane de daha hafif yünlü tulum 15 bebek bezi
Bana 2 önden düğmeli pijama bir gecelik sabahlık , canped kilotlu ped koydum bir paket , bebeğe mama Hipp combiotic
Diş fırcası tarak terlik taç
Bunları koydum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…