2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Kesinlikle yaptır derim. Bende yaptırmayacaktım 27.haftada yaptırdım ve şekerim çıktı ölçüyorum evde 2 hafta diyet yaptım ama çok yüksekti değerlerim bugün insülin başladık. Maalesef 200ler görüyordum toklukta. Açlık hep 100 üzeriydi. Eğer bilmesem bebeğime zararı olabilirdi şekerin. Çok şükür öğrendikten sonra gerek diyet gerek insülin kontrol altına almaya çalışıuoruz
Ya çok geçmiş olsun benim de açlık 95 100 101 gitti 3 gündür bugün dahiliyeye gittim tekrar yine kan testi istedi ve bu kez endokrine sevk etti

Siz tahlil sonuçlarınızı gösterdiniz mi ne dedi doktorunuz
Kendi doktoruma ptesi gidicem ama doppler nst falan devlette yaptırdım sıkıntı yok dedi nst de 1 sancı çıkmıştı sadece ama 1-2 hafta kilo olarak geride onu doğruladı perşnatoloj takibi açtılar haftaya perşnatolojiye gidicem sonuçlarıda ptesi doktoruma göstericem

Kendi doktoruma ptesi gidicem ama doppler nst falan devlette yaptırdım sıkıntı yok dedi nst de 1 sancı çıkmıştı sadece ama 1-2 hafta kilo olarak geride onu doğruladı perşnatoloj takibi açtılar haftaya perşnatolojiye gidicem sonuçlarıda ptesi doktoruma göstericem
sknti çıkmadı yani şükür
Peki siz tansiyon takibi yapıyor musunuz

Kesinlikle yaptır derim. Bende yaptırmayacaktım 27.haftada yaptırdım ve şekerim çıktı ölçüyorum evde 2 hafta diyet yaptım ama çok yüksekti değerlerim bugün insülin başladık. Maalesef 200ler görüyordum toklukta. Açlık hep 100 üzeriydi. Eğer bilmesem bebeğime zararı olabilirdi şekerin. Çok şükür öğrendikten sonra gerek diyet gerek insülin kontrol altına almaya çalışıuoruz
Benimde öyle aclik hep 100 ustu yoklukta 200lerin ustu diyet yaptığım halde

Ben şeker yüklemesi yaptirmamisti. Bir gün bir rahatsızlandı.sekere baktılar şeker 239lardaydi sonra kedin dogumcu gördü değerleri hemen dahiliyeye hidiyorsun dedi 29 haftalikti bebek ben geç kalmış sayılmam.demi diyete bebeğe etkilemez insllh yaşımda 30+4 geç kalmamıştır demi 1 haftadır dikkat ediyorum bisimoasin yavrularimiza

İnşallah tedaviyle düzelecektir sağlıkla devam etsin gebeliğin 🌸 kan tahlili belirli aralıklarla alıyordu illa ki doktorun orda da yüksek çıkıyor muydu kanda şekerin

35byqsindayim yaştan ötürü de acaba şeker çıkmış olabilir.mi bide çok.strrsli günler geçiriyorum geçirdim
Benim de yaşım var yaşla alakası yok ama. Yükleme testi yaptırmadan bilinemez yaptırdınız mı? Bazen burda okuyorum neden bu kadar çekiniliyor ben hiç anlamıyorum ya

X