2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Kızlar dün bebek çok hareketli değildi taş gibiydi zaten karnım sırtı dönüktü galiba. Bugün de asla durmadı yani 2 saat bile durup uyumadı sanki sürekli hareket halinde. Gerçi uyurken de hareket ediyolar ama endişe verici bir durum mudur bu? Rahatsız mı yani ondan mı sürekli hareketli. Uygulamanın birinde çok hareketli olup birden durursa doktora görünün diyor. Yani artık 29 olduk bugün tam bi düzene oturmadı hareketleri.
Çok hareketten sonra yorulup uyuyorlarmış günde bir kaç kez hareket hissetmek yeterli dedi doktor

Benimde vardı eskilerden sarı lekeler ama benimkiler b.o.k ve kusma lekesiymiş 🙈🙈 onu anladım. Arap sabununa bastım bir gece, sonra ebebkten aldığım leke çıkarıcıyla denedim, çıkmayanlarada çamaşır suyu döktüm sonra makine de toz sabunla yıkadım. Ama çok olanlar çıkmadı. Ama ufak tefekler gitti. Öyle çok kirlileri de eledim. Ama güneş iyi geliyormuş diyenler olmuştu önceki konuşmalarda ama ben denemedim giyilmiş olanları kurutmaya attım açıkcası. Yenileri sermiştim.
🤣yok bendeki sarı leke belli😊bende aldım ebebekten leke çıkarıcıyı hiç aklıma gelmedi onu dökmek aldğımı unutmuşum bidahakine deneyim olmadı

Kızlar dün bebek çok hareketli değildi taş gibiydi zaten karnım sırtı dönüktü galiba. Bugün de asla durmadı yani 2 saat bile durup uyumadı sanki sürekli hareket halinde. Gerçi uyurken de hareket ediyolar ama endişe verici bir durum mudur bu? Rahatsız mı yani ondan mı sürekli hareketli. Uygulamanın birinde çok hareketli olup birden durursa doktora görünün diyor. Yani artık 29 olduk bugün tam bi düzene oturmadı hareketleri.
Benimde tam tersi. Dun kımıl kımıl di deniz gi i dalgalandi karnım sürekli. Bugünde minik minik kipirdanmasi var. Cok ilgilenemedim sabah karin kasik agrisiyla uyanmistim. Gün içinde de hep agrim oldu. Uyku hali çok vardi suyu da az içtim bugun 😔 ama hergun bir olmuyo bi sıkıntı yoktur sanırım.

Uygulamada neden öyle yazdığını biliyorum. Eğer ufak da olsa hala hareket ediyorsa sıkıntı yoktur. Ama çok hareket edip eğer birden hareketleri kesilirse o zaman doktora gidersin canım.

Kızlar son zamanlarda böyle haberleri gördünüz mü ya parasetemolü kötüleyip duruyor bir çok hesap birkaç gündür.. bunca yıl tüm gebeler parol kullandı başka yasak diye herkesin çocuğu mu otizm li yani ne bu böyle sürekli her konuda kötülemek siz ne düşünüyorsunuz 🤔 parol ben de içtim hepimiz kullandık doktorun güvenli verdiği tek ağrı kesici

Eklentiler

• IMG_8250.jpeg
    IMG_8250.jpeg
    149,3 KB · Görüntüleme: 78
Kızlar son zamanlarda böyle haberleri gördünüz mü ya parasetemolü kötüleyip duruyor bir çok hesap birkaç gündür.. bunca yıl tüm gebeler parol kullandı başka yasak diye herkesin çocuğu mu otizm li yani ne bu böyle sürekli her konuda kötülemek siz ne düşünüyorsunuz 🤔 parol ben de içtim hepimiz kullandık doktorun güvenli verdiği tek ağrı kesici
Bugün parol içtim ondan mı hiperaktif bebek yoksa. Bak şimdi bi parolümüz vardı

Bugün parol içtim ondan mı hiperaktif bebek yoksa. Bak şimdi bi parolümüz vardı
pek sanmıyorum birden böyle etki edeceğini hepimiz kullanıyoruz mecburen , kullanmayan gebe yoktur tek güvenli ilaç cünkü leblebi gibi yazılıyor ama herkesin cocugu da bir değil ilaç lobisinin oyunu mu acaba kafam karıstı

Eger bu haber doğru ise ben çok fazla kullandım. Hem damardan hem ağız yollu.

Tokluk 144 bugün akşam 220 230 lardaydi inşallah aclik ta düşer benim aclik.sekerim yüksek128 139 falan ons bide o düşse biraz salata yedim kepek ekmek yedim uogurt vorbasi bir kepçe 6 7 lahana sarma başka bisi yemedi akşam kahvaltıda 6 zeytin dometes bide iki dilim peynir okadar öğlenden nescafe bir elma

Eger böyle devam ederse m.duser insallah demi insulin kötü bisi değilmiş ama vucut sonuçta dışarıdan gelen bir uyarıcı vucut ona alınmasın istiyorum

Eger bu haber doğru ise ben çok fazla kullandım. Hem damardan hem ağız yollu.
Hepimiz kullandık tüm gebeler tek izinli ilacımız çünkü özellikle o covid zamanı leblebi gibi gitti gebelerde sapasağlam çocuğu olan da çok anlamadım of valla 🥺

Hepimiz kullandık tüm gebeler tek izinli ilacımız çünkü özellikle o covid zamanı leblebi gibi gitti gebelerde sapasağlam çocuğu olan da çok anlamadım of valla 🥺
Hic endişe edip strese girme folik asitler içinde yapiyo diyolar. Bunda başka bi durum var bence. Yoksa sağlıklı bebek olmamaliydi. Bence ilk 3 yaşta ekrana maruz kalma süresi ile de ilişkili. Olacağı varsa olur. İlaçların bi etkisi olacağını düşünmüyorum sen içini ferah tut. Unutmazsam 10 güne doktora gidicem o zaman sorarım doktora sende sorarsın için rahat eder.

pek sanmıyorum birden böyle etki edeceğini hepimiz kullanıyoruz mecburen , kullanmayan gebe yoktur tek güvenli ilaç cünkü leblebi gibi yazılıyor ama herkesin cocugu da bir değil ilaç lobisinin oyunu mu acaba kafam karıstı
Folik asit gibi aslında folbiol dağıttı devlet 5 mg folik asit sonra fazla folik asitin otizme yol açtığı söylendi. Artık doktorlar folbiol vermiyor. Gerçi şu an bu dava sürecinde belli ki sonuç yok ama insan bi acaba mı diyor

Hic endişe edip strese girme folik asitler içinde yapiyo diyolar. Bunda başka bi durum var bence. Yoksa sağlıklı bebek olmamaliydi. Bence ilk 3 yaşta ekrana maruz kalma süresi ile de ilişkili. Olacağı varsa olur. İlaçların bi etkisi olacağını düşünmüyorum sen içini ferah tut. Unutmazsam 10 güne doktora gidicem o zaman sorarım doktora sende sorarsın için rahat eder.
Folik asit içinde çok diyen var ama eksikliğinde ne fena hastalıklar çıkıyor otizmin bence de böyle spesifik bir sebebi yok gibi..
paroldan korkmuyorum ya migrenli olarak tek yarim o benim 😅🤭

Folik asit gibi aslında folbiol dağıttı devlet 5 mg folik asit sonra fazla folik asitin otizme yol açtığı söylendi. Artık doktorlar folbiol vermiyor. Gerçi şu an bu dava sürecinde belli ki sonuç yok ama insan bi acaba mı diyor
Ne yapacağımızı şaşırdık artık ne kullanacağınızı rabbim cocuklarimi korusun kucuk.meleklerimizi

İlk defa gördüm bu haberi bir doktora danışmak lazım yinede aslında parol bile içmesek iyi fe işte ağrılara dayanamıyoruz

Tokluk 144 bugün akşam 220 230 lardaydi inşallah aclik ta düşer benim aclik.sekerim yüksek128 139 falan ons bide o düşse biraz salata yedim kepek ekmek yedim uogurt vorbasi bir kepçe 6 7 lahana sarma başka bisi yemedi akşam kahvaltıda 6 zeytin dometes bide iki dilim peynir okadar öğlenden nescafe bir elma
İnşallah düşer ama açlık şekeri pek diyetle düzelen birşey değil genelde insülinle düşürüyorlar açlığı

Folik asit içinde çok diyen var ama eksikliğinde ne fena hastalıklar çıkıyor otizmin bence de böyle spesifik bir sebebi yok gibi..
paroldan korkmuyorum ya migrenli olarak tek yarim o benim 😅🤭
Aynen baska zaman olsa migrene faydası olmuyo Allah tarafından gebelikte ise yaramaya başladı. Kötünün iyisi diyerek parolla kol kola devam edelim 🤣

X