2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Aynen mercimek çok dokunuyor bana fırlatıyor birden. Bak 1 saat yürüyüş yaptım eve geldim öğlen açlık şekerim 129 çıktı. Sanırım diyetle olmayacak insülin başlayacak doktor bu hafta çarşamba gel dedi
Canım senin şeker gerçekten yüksek birde doktorlar genelde açlık yüksekse insüline başlıyorlar çünkü tokluk diyetle düzeliyor ama açlık insülinle düzeliyor
Birde demir hapı açlığı etkilemiyor
Acaba geçmi kahvaltı yapıyosun diycemde bu saat oldu daha bende kahvaltı yapmadım🤣

Benim tokluklar %95 oranında 140 altında ama açlıklar 97 98 92 94 95 gibi sınırlarda geziyor. Bana 95 de insülin başlarım demişti pazartesi gideceğim bende bakalım ne diyecek ? Diyete de yemek olarak uysam da saat olarak asla uyamıyorum ara öğün sarkıyor yemek ile arasında 2 saat olması gerekirken atıyorum 1 saat oluyor. Sanırım ondan açlık için düzgün sonuç alamıyorum. Yani sanırım aç olmadığım için açlık gibi çıkmıyor. 🥹
Bende asla saate uyamıyorum daha kahvaltı bile yapmadım diyetten sonra kahvaltıdan tiksindim
Geçen hafta öple ve akşamları yakın saatlerde yemiştim hep yüksek çıkmıştı
şahsen bana insülin verse kafam daha rahat olur heralde ya🫣

Aaaa ne hınzır yiyecekmis ya. Bunun böyle yukseltecegini bilseydim hakkını verip patates kizartir yerdim 🤣🤣
Aynen ya bende çok bayılarak yememiştim🤣
Bazılarında kısırda yükseltmiyormuş tabak tabak yiyolarmış benimkini kısırda fena yükseltti bol salata ve yogurtla yememe rağmen
Ama sütlü tatlılar yükseltmiyor anlamadım
Deneme yanılma yoluyla çözmeye devam🤣

Bi sorun bakalım onunla alakadı olabilir mi içiniz rahatlar. Kaçıncı haftada oldunuz? İnternette bir doktor 30. Hafta diyor benim doktorum 32 dedi. Bir de eczaneden kendiniz aldınız değil mi kaça aldınız
27-36 arası yaptırılabiliyor diye biliyorum benim doktorum 28de yapalım dedi, 28+6da yaptırdım, eczaneden kendim aldım 550 tl, bazen zor bulunuyormuş birkaç hafta önceden sorsanız iyi olur getirtirler

Benim aclik 128 tokluk 177 şimdi öğlen aclik olctum 138
Canım benim şekerimi düşüren şeyleri yazıyım belki denersin sendede etki eder toklukta 1 kez bende 177 yi gördüm
Tarçınla yogurdu karıştır yer
Limonlu su
Kabak çekirdeği
Ceviz
Bi çaybardağı süt ve tarçını karıştır iç
Bunlar hemen benim şekerimi düşürüyor bi dene istersen

Canım benim şekerimi düşüren şeyleri yazıyım belki denersin sendede etki eder toklukta 1 kez bende 177 yi gördüm
Limonlu su
Kabak çekirdeği
Ceviz
Canım sen insülin alıyor musun

Kızlar merhaba heonize. Birşey soracağım sizlere. 4+5 haftalık hamileyim. Geçen haftadır pelvik ağrısı ve sağ bacak ağrım.var. sağ üst bacağımın iç tarafından pelvik kemiğine doğru ne az ne çok hissettiğim bir ağrı. Ama yine de rahatsız ediyo. Sızlar gibi aynı . Neden olabilir sizce. Yaşadınız mı böyle bir durum.

Seker aleti mi bozuk dicek olursanız her gün hemşire ölçüm yaparken kendi cihazım da yanımdaydı. Aynı delik olan parmaktaki kanla aynı anda hemşire ile ölçüm yaptım 2 3 değer fark etti sadece. Hep aynı çıktı. Cihazda bozuk değil eminim 🤦‍♀️🤦‍♀️
Stres bence yükselten faktör hastanede güvenilir ellerdeydin emindin şimdi stres yapıyorsun kendine

Kızlar merhaba heonize. Birşey soracağım sizlere. 4+5 haftalık hamileyim. Geçen haftadır pelvik ağrısı ve sağ bacak ağrım.var. sağ üst bacağımın iç tarafından pelvik kemiğine doğru ne az ne çok hissettiğim bir ağrı. Ama yine de rahatsız ediyo. Sızlar gibi aynı . Neden olabilir sizce. Yaşadınız mı böyle bir durum.
30. haftaya geldim o ağrılar hic bitmedi :KK23: :KK23:

Aynen ya bende çok bayılarak yememiştim🤣
Bazılarında kısırda yükseltmiyormuş tabak tabak yiyolarmış benimkini kısırda fena yükseltti bol salata ve yogurtla yememe rağmen
Ama sütlü tatlılar yükseltmiyor anlamadım
Deneme yanılma yoluyla çözmeye devam🤣
La havleeee 🤦‍♀️ ya ben relax takiliyodum ne güzel sabah 140 üstünü görünce gene dellendim.
Ya kisir tarzı ekşili salatalar cekiyo canım bu aralar acaba bi şeyler denesem mi ufff. Aksi gibi hastahane de eve çıksam da patates salatası yesem diye sayikliyodum. 🤦‍♀️🤦‍♀️ bide ne acayip kiminde cikartip kiminde cikartmamasi. Püüü🤦‍♀️

Yok canım almıyorum
Benim genel olarak yüksek çıkmıyor
19 günde 3 kez açlığım yüksek çıkmış oda öyle aman aman yüksek değildi
5 kezde tokluğum yüksek çıkmış ama insülin vermediler
Benim yüksek biraz korkuyorum her sabah açlık 103-104 hep 100ün üzerinde çıkıyor. Tokluk 138-140-156 çıkıyor değişiyor. Pazartesiden beri diyet yapıyorum. Perşembeye kadar diyete devam et dedi yazıp değerlerini getir dedi. Yani 2 hafta diyet yap düşmezse insülin diyor

Limonlu su
Kabak çekirdeği
Ceviz
Kuzum bu tarçın meselesini happymom da sordum. Erken doğuma sebebiyet verebiliyomus. Sabah Aysegul6712 Aysegul6712 sana mı yazmıştım ye diye hatırlayamadım ama bence yemeyin yada çok dikkat edin kızlar. 🙄

Kızlar kereviz şekeri düşürüyor. Ben az zeytinyağında kavurup yoğurtla karıştırıp yiyiorum isterseniz az da sarımsak ekleyin. Tokluk şekerim 120 çıktı yani çok iyi

X