2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    305
Anladım canım ben de yarın 31 olucam da dün doktor 2 hafta sonra tekrar gel dedi ondan sordum. Peki hiç nst ye girdin mi canım?
Yok hayır onada girmedim henüz en son bir ay oldu gideli bundan sonra sık sık çağırır benide büyük ihtimal benim birde şimdi kalbindeki delikten dolayı eko çektirmem gerekşyor bebeğe onun için ayrı doktor arıyorum ona yöneldim muayenemi geciktirdim biraz

Daha hiç elle muayene olmadım çatı muayenesinde görücez bakalım artık iyice korkmaya başlıyorum🤦‍♀️
Çatı muayenesi daha farklı sanırım bu açılma muayenesi daha hafif. Bunda öyle acı çok verici bir işlem olmadı ama aşırı rahatsız ediyor. Kendimizi telkin etmemiz lazım bunları normal karşılarsak korkmadan daha kolay ilerleriz sanki.

Daha hiç elle muayene olmadım çatı muayenesinde görücez bakalım artık iyice korkmaya başlıyorum🤦‍♀️
İki parmak sokup baktı bana yumuşama var mı diye biraz kısalma olmuş çünkü o öyle bakınca bile kaka gelmiş hissi oldu baskıdan 🥺

Yok hayır onada girmedim henüz en son bir ay oldu gideli bundan sonra sık sık çağırır benide büyük ihtimal benim birde şimdi kalbindeki delikten dolayı eko çektirmem gerekşyor bebeğe onun için ayrı doktor arıyorum ona yöneldim muayenemi geciktirdim biraz
İnşallah bi sorun çıkmaz ve kapanır canım

Ultrasonda kısalma görüp mu alttan baktı yoksa direk alttan mı bakıp kısalma var dedi size
Benim hep ağrım var gün içinde adet ağrısı gibi, iki üç gündür akıntım ve kaşıntım oldu batmalar oldu enfeksiyon belirtisi ondan ilk spatula gibi biseyle baktı adını yanlış yazdım sanırım ama açtı iyice renkli kokulu değil dedi sonra alttan kamerayla ölçtü geçen hafta 48 mm olan bu hafta ilk 32 mm ölçtü sonra 38 mm civarı çıktı şaşırdı bu kadar inmesine kısa sürede o sıra yumuşama var mı bakmam lazım dedi iki parmakla progestan fitil verebilirim dedi idrar kültürü aldı 3 gün sonra çıkacak o zaman anstibiyptik progestan başlarız dedi

Kordonu ve suyu iyi bebeğin ama işte kafası bir hafta ileride karnı bir hafta geride normal bunlar dedi de insan panik yapıyor 🥲

Teşekkür ederim canım rabbim hepimizin yardımcısı olsun inşallah 🤲🏻🙏🏻😊
Ben fizyoterapisttim normalde ve ilk gebeliğimde 37. Haftaya kadar çalışabildim 🥹 şuan memurluk yapıyorum vallahi şimdiden dayanamıyorum 🙄 ama bebeğime bakacak kimse olmayabilir izinler de bana lazım

Aslında gitmem gerekiyor 31 im şuan en son 1 ay oldu gideli doktorumdan zor ramdevu bulabiliyorum birazda

ya öylemi ben bugün 31 oldum üç gündür hep gergin haftam ileri diyemi böyle mide yanmam vardı o bitti pozisyon değiştirdi sanırım bebek şimdide bu başladı korkuyorum erken doğum olurmu diye
Benim de bir taraf gergin ve ağrılı idi böyle yırtılıyor gibi oluyordu. Doktor ultrasonda baktı sırtını oraya dayamıştı sanırım içeri lunaparka çevirmiş 😀 magnezyum 2 ye çıkardım

Kızlar sanırım midemi üşüttüm. Çok özür dilerim ama çürük yumurta kokusu geliyor 🥹 ne yapılır tecrübeleriniz var mı

X