2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    306
Ben de bugün 75lik şeker yüklemesi yaptırdım arkadaşlar açlık 94, 1. Saat 166, 2.saat de 209 doktorumla görüşemedik çarşambaya kadar da görüşemeyecegiz çarşamba telefon randevusu verdi sanırım gebelik şekeri çıktı ne diyorsunuz yorumlayabilecek olan var mı?
2.saatin yüksek gelmiş canım diyet önerebilirler sen şimdiden yediklerine dikkat et istersen

Ben de bugün 75lik şeker yüklemesi yaptırdım arkadaşlar açlık 94, 1. Saat 166, 2.saat de 209 doktorumla görüşemedik çarşambaya kadar da görüşemeyecegiz çarşamba telefon randevusu verdi sanırım gebelik şekeri çıktı ne diyorsunuz yorumlayabilecek olan var mı?
Yüksek gibi geldi bana

Birde insan önceki gebeliğinde sorun yaşadıysa herşeyi kafaya takıyor en ufak birşeyde tedirgin oluyor. Sabah karnımda hafif bir ağrı vardı allahtan bebek hareket ediyordu da sakin kalabildim. Haftasonu da hiç gelsin istemiyorum doktorlar hastanede olmuyor ya o da beni tedirgin ediyor halbuki bir sorun olsa gelecek tabi ama hafta içi kafam daha rahat oluyor biliyorum çünkü doktor hastanede 😁
Ya hiç anlaşılmamış olanlar var. 27 yeni oldum gelirse gelsin ohh deyip kafamın rahat olacağı zamana gelmek istiyorum artık. Ama o zamn bile bir şey bulurum ben ya takcak. Psikolojik olarak çok yordu beni bu hamilelik. Suriler çatır çatır doğuruyor. Yediklerine falan da dikkat ettiklerini sanmıyorum. Cahillik mutluluktur ya

Ya hiç anlaşılmamış olanlar var. 27 yeni oldum gelirse gelsin ohh deyip kafamın rahat olacağı zamana gelmek istiyorum artık. Ama o zamn bile bir şey bulurum ben ya takcak. Psikolojik olarak çok yordu beni bu hamilelik. Suriler çatır çatır doğuruyor. Yediklerine falan da dikkat ettiklerini sanmıyorum. Cahillik mutluluktur ya
Aynen bende öyleyim o zaman bile kafaya takacak birşey bulurum kesin. Çalıştığım dönem 2 arkadaşım hamileydi ve ikiside çok rahattı hiç şikayet ettiklerini ya da bir sorun yaşadıklarını görmedim bende mi bir sıkıntı var çok mu takıyorum tam anlamıyorum. Evet bencede cahillik mutluluk herşeyi bilmek iyi değil.

Kızlar bebişin kıyafetleri yıkayıp ütülesek kaldırsak çantaya koysak erken mi olur tekrar mı yıkamak gerekir zaman yaklaşınca
Ben bi bölümünü yaptım. Eksik olanları da yıkayıp çantayı hazir edicem. Hem kendi hem bebeğin ihtiyaçlarını bavula koyucam. Anksiyetesi olan biri olarak son dakikaya bi sey birakamam 🤭

Öyle olmuyor 33 te ağlaya ağlaya doğuma girdim oğluma birsey olacak diye aklım çıktı doğumdan çıktım görmeden koklamadan bulunduğum hastaneden küvez olmadığından başka hastaneye nakil oldu ben oğlumu 2 gün sonra görebildim sezaryen yerimi tuta tuta hastaneye gittim geldim doğum kilosu çok iyiydi ama ciğerler gelişmemişti demem o ki kolay değil o yüzden yaptığımız dualara da dikkat edelim vaktinde sağlıkla kucağımıza alalım süreç zor, uzun ama su gibi akıp geçsin insallah

Ben bi bölümünü yaptım. Eksik olanları da yıkayıp çantayı hazir edicem. Hem kendi hem bebeğin ihtiyaçlarını bavula koyucam. Anksiyetesi olan biri olarak son dakikaya bi sey birakamam 🤭
Aynen bende öyle küçük valizi hazırlayıp koyayım diyorum içim rahat eder yoksa panik oluyorum 🥹
Bebek deterjanı alıcam yumuşatıcı da gerekiyor mu yıkamak için

Aslında sanırım eşim işledi kafama bunu. Kendi doğum günü 7 şubat, ilk öğrendiğimizden beri biraz daha tutarsın babasıyla aynı gün doğar dedi, 🙃 bana da sanki öyle olacakmış gibi geldi saçma ama..
Allahım yaaa bu erkekler, bizde eşimle 1 şubatız😍 o da bana biraz daha bekle 1 şubat olsun diyip duruyor ama benim mazim belli 🙈🙈🙈 kızım 38. Hafta, oğlum 39 hafta doğdu.

Maalesef gebelik şekeri çıkmış canım 😕 sen şimdiden diyete başla bence

Kızlar karnınızda farklı bir ağrı hissederseniz doğum haftalarında yine de doktora gidin derim. Benim de ilk gebelikte planlı sezaryen olacaktı ama dr 40+4e randevu verdi. 12 saat aç olması gerektiği için ben akşam 8 civarı yemeği yeyim dedim. Temizlik de yapmıştım en son yemeği yeyip banyoya girdim yemek sonrası bi şişkinlik oldu dedim banyoda bir saat kadar zaman geçirdim çıkınca karnımda baskı hissi vardı anneme anlattım sen bu kadar rahatsan o doğum sancısı değildir yat uyu dedi eşim de yine de bi gidelim dedi sancı ve 4 5 cm açıklık çıktı dr 8de yemek yemişsin 12 olmadan anestezi veremem zaten ilk doğum ilerlemez sadece yat dedi yarım saat kadar yattım ve tuvalate gitmek için kalktım ebe gördü göndermedi bi bakayım dedi 10 cm çıktı sakın ıkınma dedi koşarak gitti sedyeyle geldi acil sezeryana aldılar artık tok falan girdim yani. Ama 1 saat beklesem evde ıkınırdım garanti aşırı hızlı gelişti aman erken falan demeyin. Bi de ebe demişti sancı anında banyo yapmak ve küvete falan girmek hem sancıyı azaltıyormuş hem de açılmayı kolaylaştırıyormuş normal dğum düşünen varsa suyu mutlaka deneyin derim resmen sancıyı hissedemedim. Bi de suyum falan gelecek sanıyordum filmlerdeki gibi o 10 cm anında bile suyum gelmemişti daha doğumda da gelebiliyormuş
Neden 10 cm açıklığa sezeryana aldılar ki, en zorlu kısmı geçmiş... Doğumhanede bir aksilik olmazsa bebeği 5 10 dakikada alıyorlar... 🤔

X