2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    306
Emzirirkende gene yicez kiz versekde biraz aliriz bence 🤭
Tatli konusunda bende öyleyim eksi de cekiyo canım yiyorum ama hani bole çikolata kazanı olsa kafamı daldiracak gibi bi izlenim de alıyorum kendimden 🤣🤣🤣🤣

Gebeliğin ilk zamanlari eksi eksi şeylerden canımız cekiyodu şimdi tatlıya döndük birbirimizi etkiliyoruz 🤣🤣🤣
Ayy ilk zamanlar iş çıkışı çiğköfte yemeye giderdim. Yemekte acılı şalgam içerdim şimdi inanılmaz tatlı istiyor canım. Dün gezmeye çıkma bahanesiyle tatlı yemeye götürdüm eşimle annemi doktordan şeker yeme uyarısı aldıktan hemen sonra :KK43:

Ya biz bu bebeleri doktora gezmeye nasıl götürcez kalın 2.5 tog tulum falan giydirip mi battaniyeye mi sarcaz öyle bi mevsimde doğcaklar ki tam kış bitişi. Tulum alsam 2 ay gitcek giyemicek

Ayy ilk zamanlar iş çıkışı çiğköfte yemeye giderdim. Yemekte acılı şalgam içerdim şimdi inanılmaz tatlı istiyor canım. Dün gezmeye çıkma bahanesiyle tatlı yemeye götürdüm eşimle annemi doktordan şeker yeme uyarısı aldıktan hemen sonra :KK43:
Bence bu haftalarda sıkça şeker yüklemeden bahsettiğimiz için beynimize istemeden şeker kodluyoruz 😏😏

Ya biz bu bebeleri doktora gezmeye nasıl götürcez kalın 2.5 tog tulum falan giydirip mi battaniyeye mi sarcaz öyle bi mevsimde doğcaklar ki tam kış bitişi. Tulum alsam 2 ay gitcek giyemicek
Ay o düşünce benimde var ya 🤦‍♀️ Togo tulum alsak 03 ay mevsimsel olarak 3 ay kadar giyemeyecek 🤦‍♀️ ziyan olucak gibi geliyo. Az da değiller 500 altında değil 2.5 toglar. Kv ip almış tulum orecek. Bide battaniyeye sararım diyorum 🙄 spyle bi sey orecek

Eklentiler

• Screenshot_20231002-114220_Instagram.jpg
    Screenshot_20231002-114220_Instagram.jpg
    135,9 KB · Görüntüleme: 67
Ben de bundan içtim ama çok baydı beni ya.
7 sene önce elmalı vardı o cidden elmalı soda gibiydi ama bu çok şey geldi bana. Hani yüzey temizleyiciler oluyor ya bahar çiçekleri falan, onu içmişim gibiydi :KK70:
Bende haftaya salı gidicem şeker yükleme için. 3 ay önce aynı hastanede doğum yapan arkadaşım oradaki elmalıydı dedi. İnşallah değişmemiştir ya. Ben asla çilekli bişey yiyip içemiyorum. Daha bitirmeden kusarım kesin 🙈

Ben battaniyeye sarıp pusete koyup götürmeyi düşünüyorum. Dediğin gibi tulum alsak 2 ay sonra havalar ısınmaya başlayacak zaten

Ay o düşünce benimde var ya 🤦‍♀️ Togo tulum alsak 03 ay mevsimsel olarak 3 ay kadar giyemeyecek 🤦‍♀️ ziyan olucak gibi geliyo. Az da değiller 500 altında değil 2.5 toglar. Kv ip almış tulum orecek. Bide battaniyeye sararım diyorum 🙄 spyle bi sey orecek
Çok güzel valla kuzum örecekse örsün işte ne güzel giydirirsin 😍

Valla benim 3. Bebe olacak bil fiil ikisini 2 senede emzirdim ama hiç o hisleri hissetmedim. Kimisi sütün hangi damardan aktığını bile hissediyordum diyor... Yok arkadaş olmadı bende öyle hisler, zati şütaşlar büyüktü, süt olunca biraz daha büyüyor ama his sıfır 🙈🙈
Benim de büyük ve çok sütlü değildim yani öyle göğüs pedi hiç kullanmadım hiç çamaşırımi islatmadi ama oğluma yenmişti 2 buçuk sene emzirdim ama mesela çalışırken oğlum aklıma geldiğinde göğsüm damarlarım titrerdi aynı his basladi ara ara oluyor

Evet tabiki vücudumuz süt üretimine belli haftalardan sonra başlıyor ama süt gelmesini önleyen bi mekanizmamız oluyormuş. Doğumda salınan bazı hormonlarla süt gelmeye başlıyormuş. Hatta bazen gebelikte göğüslerin ucundan azda olsa bi iki damla çamaşırı ıslatacak kadar gelebiliyor. Buda normaldir.
İnşallah sezaryen olacak doğum hemen doğumdan sonra gelir ilkinde bir kaç gün çok çok azdı damla şeklindeydi

Benim de büyük ve çok sütlü değildim yani öyle göğüs pedi hiç kullanmadım hiç çamaşırımi islatmadi ama oğluma yenmişti 2 buçuk sene emzirdim ama mesela çalışırken oğlum aklıma geldiğinde göğsüm damarlarım titrerdi aynı his basladi ara ara oluyor
Ayy evet o his kızlarımı emzirirken bende de oluyordu

Süpermiş benim birde çevresel çekinme endişem var yanımda eltim kalıcak hastanede açıkcası gögüs ucum olmadığını oda bilsin istemyrum çekiniyorum doğal olarak doğumdan önce pompayı gögüsümüzde denesek zararı olurmu acaba doktorum doğumu tetiklersin demişti
Hiç öyle olmuyor canim bebeğini kucağına alınca ve aç olduğunu anlayınca her türlü emziriyorsun

Hiç öyle düşünüp vücudunu kodlama cano, ben yukarı da yazdım benimkiler büyüktü, büyüdü de ama hiç bir zaman sağacak kadar sütüm olmadı. Hatta bir ilk bebede bir gögsümün sabaha kadar emzirmeyip sağdım 30cc çıktı. Kontrolumuz vardı. Kızım çok ağlıyordu ve bana göre aç olduğu için ağlıyordu. Sabah doktora bu bebek çok ağlıyor sütüm de bu kadar dedim ama ben nasıl şikayetleniyorum😁😁😅😅neyse doktor ölçtüm biçti tartı kızımı 1200 gram almış bir ayda... Doktor döndü bana hiçte aça benzemiyor huysuz sadece dedi. Evet sütün azmış NŞA da bu miktara bu doymaz derdim ama aldığı kilo ortada, demekki sütün yağlı ve kızına yarıyor. Anasını çekeceksin dedi yolladı bizi 🙈🙈🙈 hiç bunlara takılma her bebek rızkıyla doğar. Hem mamaya büyüse ne olur hiç bunların stresine girip kendinizi yıpratmayın, çevrenin yıpratma sına izin vermeyin... Sağlıklı olsunlar ne şeklide doğarlarsa doğsunlar nasıl beslenirler beslensinler, bence mod domuz bu olmalı...
Gögüs ucu için masaj duymuştum, uyarmak adına ama doğumdan önce yapılıyor mu yapılıyorsa kaçıncı haftada başlınıyor bilmiyorum...
Şu mesajınızın her kelimesine katılıyorum içim ısındı okuyunca çokça 🥰❤❤❤❤

X