2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    306
devlette de bir odada iki anne olur en fazla diye tahmin ediyorum ama kendi yakınlarımızı almassak yine rahatca basbaşa tentene temas zamanı geçirebiliriz ben rahatımdır odadan çıkartırdım kesin herkesi zaten anlayışlıntatlı insanlar oluyor hep o katta ❤️
Evet bizim hastahanede ya 2 kişilik yada özel odalar var. Özel odayı normal doğum yapanlara veriyorlar. Diğerlerinde ziyaret saati hariç refakatciler kalıyor. Şansıma odadaki diğer anne ılımlı insan gibi biri olursa belki bende rahat olup yaparım. Şansıma yatak olmayıp özel odaya geçsem ne muazzam güzel olur ama bak dusunmedim değil simdi 🤩🤩

Beni düşünün dert etmezsiniz. 🤣 bel ve sırt ağrım çok oluyor. Düşünün toparlayıcı sütyen takıyorum. Kullandığım markada büyük beden yok 🫠 şimdi suwen aldım oda e kapa kadar şimdi oluyor emzirirken daha çok büyüyor o zaman napacağım. Hiç normal sütyen takamıyorum. Sütyensizde dolaşamıyorum 🥲
Varligi ayrı yokluğu ayrı dert gibi.. ama kucultmeye gidin mutlaka hem sağlık açısından hem yaş ilerledikçe rahatsızlık daha da artar 🥲

Valla magnezyumu agzimla istedim öyle verdi özele gidiyorum birde anlamadım gece uykuda bacak kasılması yaşıyorum diye istedim toplanma için verildiğini bilmiodum düzenli içeyim ins okdr ilaç içiyorum ki skldm sağlıkla gelsinlerde ins 🤲🙂
Kasılma içinde veriliyor evet bende öyle günde 6 ilaç kullanıyorum biri iğne ama ne yapalım ssğlıkla alalım da inşallah kucağınıza değer herşey 🤲🏻☺️

Kızlar birşey soracağım doktorumun bana verdiği takviye ilaçlar ikisi ayrı ayrı 270 lira her ay 540 lira veriyorum sizlerinde öyle mi ne kullanıyorsunuz?
Benimde demir ilacı dahil 1000₺yi geçiyordu her ay aldığım ilaçlar şimdi demir ilacı ve d vitaminini devletin ödediği bir ilaca geçtim aylık 500₺ye düştü aylık ilaç masrafım

Eklentiler

• 090D3699-7CF7-41EA-BB5F-039548C4039B.jpeg
    090D3699-7CF7-41EA-BB5F-039548C4039B.jpeg
    111,7 KB · Görüntüleme: 29
Benimde demir ilacı dahil 1000₺yi geçiyordu her ay aldığım ilaçlar şimdi demir ilacı ve d vitaminini devletin ödediği bir ilaca geçtim aylık 500₺ye düştü aylık ilaç masrafım
Bana d vitaminini sağlık ocağından iki kutu verdiler demir ilacını bu sefer 6 kutu yazdı sabah akşam içiyrum diye demir ilacı ve prilam 180 tl tuttu sizin neden çok tutuyor sigortamı yok

Bende bu vardı kullanablirsin dedi inşallah sıkıntı olmaz
Kullanabilirsin dediyse sıkıntı olmaz. Buda özel ödeme ile alınan takviyelerden sanirim. Devletin ödemesi içinde olan takviyeler genelde yetersiz kaliyo.
Bide 10 gün kadar dene sikayetlerinde azalma olmazsa değişim talep edersin. Ben öyle yapmıştım.

Bana d vitaminini sağlık ocağından iki kutu verdiler demir ilacını bu sefer 6 kutu yazdı sabah akşam içiyrum diye demir ilacı ve prilam 180 tl tuttu sizin neden çok tutuyor sigortamı yok
Magnezyumu ve multivitamini devletin ödemediği bir ilaç alıyorum . Vinalac 220₺, ocean extra mag 250₺ 😕

Bunlari aldim bugunde benimde koyulasma ve irilesme var baya yarın şeker yüklemesi var şaka maka 26 hafta 2 gunluk oldum 12 hafta var doğuma Allah izin verirse
Benimde göğüs ucum var göğüslerim çok büyüdü koyulaşma da arttı insallah sütüm olur diye dua ediyorum ama içime de güzel emecek gibi geliyor

X