💕2024 Nisan 💕 Tüp Bebek Transferi Olanların Toplanma Alanı 🤰🏽🍀💕

Kızlar kanda pozitif çıktım 13.6 12 günüm ne demem oluyo sizce geç mi tutundu acaba dun kahverengi lekelenmem oldu şutfen guzel bişeyler soyleyin
Canım inşallah geç tutunmuştur ama kahverengi lekelenme olması can sıkıcı.az değerle başlayıp ikiz doğuran da gördüm değerler dengeli artmadığını da. 12 gün az değerle başlayıp soru soran video ya denk geldim.
Doktoruna lekelenmeni söyledin mi? Belki iğne yaptırır veya kan sulandırıcıyı keser?

Kızlar kanda pozitif çıktım 13.6 12 günüm ne demem oluyo sizce geç mi tutundu acaba dun kahverengi lekelenmem oldu şutfen guzel bişeyler soyleyin
canım tabloya bakınca bugün 12 değil 11 gününmüş. geç tutunmuş olabilir 2 gün sonra aynı saatte aynı hastanede kan vermeye çalış canım dualarım seninle

Kızlar merhaba yaklaşık bir ay önce anestezili hsg çekildim raporumda doktor temiz çıktı dedi. Yalnız sağ tüpünde çok az genişleme var dedi 5.8 olmuş normalde 5 olması gerekiyor dedi. Ama bizim için sıkıntı oluşturmaz dedi. Tüp bebek merkeziyle görüşmeye gittiğimde ise doktor tüpün bizim için sıkıntı olabileceğini bu yüzden laparoskopi önerdi sonra usg den bir bakayım dedi ordan bakınca temiz çıktı tekrardan hsg çekmemi önerdi ne yapacağım bilmiyorum bu ay tedaviye de başlayacağız ama transferi sonuç netleştikten sonra yapacakmış tavsiyesi benzer durumu yaşayan varsa yazıyorum bende

Kızlar serum tedavisii olan var mı ?
Merhaba,serumdan kastınız tutunmaya yardımcı intralipid serum ise(beyaz serum) evet ben kullandım. 19 Nisan'da transfer oldum,test günüm 3 Mayıs. Eğer pozitifi görürsek o gün tekrar serum bağlanacak,bir de kalp atışını duyduğumuz gün bağlanacak dedi doktorum

Canım aynı sorunla bende karşılaştım. Acelen yoksa doktorunu dinle tüp bebek doktorları tüplerde sıvı birikmesi sezdilerse bundan hoşlanmıyorlar bebek tutunsa bile o sıvı embriyoyu zehirleyip zarar vereceğini söylerler. Benim sağ tüpüm kapalı sol tüpüm açık bir yıl önceki hsg filmiyle gittim tüp bebek merkezine sol tüpün açık ama ultrasonda hoşlanmadım sanki büyüme var gibi tekrar hsg çektirip öyle devam edelim bu şekilde transfer yapmak istemiyorum şansı azaltır dedi ama bu sefer transfer işlemi 2 ay sonraya kayacaktı hsg de rahime sıvı verirler onun etkisi yok olana kadar.Ben onca ilaç ve hormonları aldıktan sonra bekleyip tekrar başlamak beklemek istemediğim işin bu riski alıyorum bu şekilde transferin yapalım hocam dedim. Çünkü 100% sıvı birikimi var denmiyor ama yok da demiyor. Sizin vaktiniz ve sabrınız var ise hsg çektirin ve gerekirse laparaskopi olun benim örneğimi örnek almayın. Çünkü hala bilmiyorum sürecim nasıl devam edecek tüpümde sıvı var mı yok mu varsa zarar verir mi atlatır mıyım hepsi muamma

Gerçi şöyle de bir şey var aynı tüp merkezi bu ameliyat ücreti için bana 107 bin mi 117 bin mi ne fiyat verdi:) indirimli haliymiş:)

Gerçi şöyle de bir şey var aynı tüp merkezi bu ameliyat ücreti için bana 107 bin mi 117 bin mi ne fiyat verdi:) indirimli haliymiş:)
Laparaskopi ameliyatı değil rahimle tüpün geçiş yerini kapatma ameliyatı adını unuttum

Herkese merhaba
Forumu uzun zamandır heyecanla takip etsem de yazmak için ancak cesaret edebildim

Kısaca hikayemden bahsedeyim: Sekizbuçuk yaşında özel bir oğlum var ve ikinci bebeğimiz için PGT ile çocuk sahibi olmamız tavsiye edildi doktorlarımız tarafından. Ve nihayet geçen aralıkta cesaret edip tüp bebek tedavisine hazır oldum. 27 Aralık yumurta toplama tarihim.

Uzun süren tetkikler sonucu 6 tane 5. Gün embriyoma önce pgt sonra kromozom modellemesi sonrası iki tanesi transfere uygun çıktı. Bir tanesini dondurmaya karar verdik diğerini 15 Nisan pazartesi günü transfer oldum; beşinci gün 5BB embriyo ikisi de. 25 Nisan test tarihim. Erken gebelik testine hiç cesaret edemedim, kan testini bekliyorum korkuyla karışık bir heyecanla.

Bugüne dek sizleri hep okudum, mutlu haberlerinize sevindim, kötü haberlerde benim de kalbim buruldu.. Hepinize dua ettim, sizler de bana edin olur mu? Hep beraber güzel sonuçlar alalım inşallah

Merhaba,19.04. Te transfer oldum ve evet gaz problemi bende yaşıyorum. Sadece bugün azaldı. Dediğim olay gaz sancısı değil,bildiğin gaz çıkartma ve normalden fazla olarak. Özellikle ilk üç gün çok fazlaydı

Selam herkese yeni transfer oldum bende 4aa dondurulmuş ikinci denemem umarım olur bu sefer süreç nasıl gidiyo sizin belirti aramıyorum hiç bişey belli olmuyo çünkü

Canım benim hsg bir iki ay öncesi ve evet bende iki ay sarksın istemiyorum o yüzden bende transferi o ay isteyecektim ama rahim dinlendirme yapacağız sana o ay hsg yaparsın dedi bilmiyorum çok üzüldüm yani tekrardan uğraşmak istemiyorum hsg ile bide ameliyat dedi ama parasını söylemedi hiç ama 100 küsürse çok abartı çünkü zaten tüp bebek ücreti o kadar devlette olurum ya

Evet cnm mesaj attım doktora aradım ama meşkul heralde onada sinirlerim bozuldu zaten perşembe gunu doktorla gorushmeye gidicem allah hayırlısını nasip etsin inşallah artar herkez sağlıkla alsın evladını kucağına inşallahh

Benimde öyleydi cnm sonra biraz azaldı inşallah tutmuştur kan testin nezaman ?

Rabbim isteyen herkese hayırlısıyla nasip etsin bana da inşallah. Yaş ilerleyince tedirgin oluyor insan geç kalırım diye hayırlısı tabiki rabbim geciktiriyorsa vardır bir sebebi sizde hayırlısıyla dünyaya getirirsiniz inşallah bebeğinizi bize de dua edin olur mu

Sonucu pozitif olan anneler belirtileriniz neler? İlk transferimde kasık ağrım çok olmuştu kesin tutmayacak demiştim tutmadı da zaten. İlk transferle tek ortak nokta akşamüstü bebekler gibi uyku çöküyor kasık ağrım olmayınca iyiye yordum ama ağrı yaşayıp tutan da var tabi. Başka ne belirtileriniz var?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…