2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Benimkide öyle gündüz çok nadir uzun uyuması. Genelde 20-30 dakikalık uykular. Sonra akşam 6 da derin uyumak istiyo. E 6 gibi derin uyursa gece uyumuyo bu sefer. Bende ne yapacağımı şaşırdım. Bütün gün yapışık ikiz gibiyiz. 3 aydan snra uyku rutini oluşturmak lazım aslında. Artk herşey alışkanlığa dönecek çünkü. Ama ben bu aşamaya gelene kadar okadar yoruldum ki nasıl uyku eğitimi vereceğim, nasıl sabredeceğim bilemiyorum.
Benimkide yarım saat uyuyo hemen alıp tekrar pispis yapıyorum devam ediyo 1 kez devam etmeyi deneyebilirmisiz 2. Bölünmede tekrar uykuya dondurmeyin diyorlar bide ben bi kaç gündür ilk uyku sinyalini alır almaz kucakta pispis yapıyorum hemen öyle uyuyo gecikirse uyumuyo akşam çok zor oluyo dediğiniz gibi

Nasıl göndermeyeceğim? Benim de istediğim bu, onlar sürekli bana getir bırak sen de kendi işini gör dınlen rahatla dediler doğduğundan beri bir kere kendim götürmedim buradan anlamaları gerekmiyor mu?
Kaldı ki karşı karşıya oturuyoruz diye her kafasına estiklerinde gelip alıyorlar, hiç destur yok. Bir arayıp müsait misin alabilir miyiz demeleri gerekmez mi? Belki ben başka bir plan yapıyorum. Anlamıyorum cidden anlamıyorum :KK43:
Onlar gelmeden sen evden çıksan gitsen hani soyleyemiyorsan belki öyle anlarlar

Bebesi 2,5 aylık olanlar gece uyanmazsa kaç saatte emziriyosunuz? Uyuyosa uyandırmayın diyo bazıları
Ben doğduğundan beri hiç uyandırmadim ne zaman isterse ozaman emdirdim şuan 3 aylık gec
Bende de durum aynı ama ben mama verıyorum onceden beri ıkı tarafı emzırıp
Benimde azaldı tekrar hoşaf yapmaya başladım bestlak damla aldım ve malt icecegi ise yarar mı hiç bilmiyorum alerji olduğu için süt ürünleri ve yumurtada yiyemiyorum Buda düşürmüş olabilir tabi umarım sütümüz artar emzirirken mutlu oluyorum hemde çok yararlı

Kızlar bizde bugün 3 aylık olduk
Okuyorum yazdıklarınızı fırsat buldukça ama yazamıyorum telefonu elime alıp keyif yapamıyorum hep alt değiştir uyut yedir bebegimi uyuyunca da temizlik yemek derken günler nasıl geçiyor anlamıyorum
Benim sorunum sütüm bitti neredeyse hiç yok sagiyorum elimle sıkarak 10 cc zor çıkıyor
Makina aldım ondada daha biberona damlamadan hortumunda sütüm bitiyor
Malt icecek , hoşaf, su, dereotu , bestlak damla kullanmadığım denemediğin şey kalmadı son günleri galiba kızımın emdiği çok üzülüyorum hep azdı zaten ama önceden gene 30 40 cc çıkıyordu 3 gunlukken sarılık oldu o günden beri önce emzirip mama veriyorum ama artık memeye yaklaşmıyor zorla kafasını ittirerek 2 dk emziriyorum cocugumda haklı emiyor emiyor boş süt yok sizlerdede var mı böyle durum yada ne yaptınızda sutunuz cogaldi yardım edin az moral verin lütfen
Ben artık bünye meselesi olduğuna inanıyorum sütün eskiler sanki bestlak damla malt icecek mi içiyordu bide kaynanam geliyo ben 2 yıl emzirdim taşıyordu akıyordu birini emzirirken diğer memesi akiyomus bilmem ne iyice sinir oluyorum sanki elimde de ben yapıyorum sütü yada varda emzirmiyomusum gibi
Ben daha hiç göğsümden süt akipta sutyenimin ıslandiğini görmedim yada birini emzirirken diğerinden geldiğini. Diğerini bırak emzirdigim göğsümden zor geliyo 😞

Zaten sorununun kaynağı eşin gibi duruyor sen değil o söyleyebilir almayın çocuğu diye. Benden uzakta olunca huzursuz oluyorum zaten ben de alıştım bebekle işlerimi yapmaya falan desen sorun olur mu acaba demek ki söylemeden anlıcak insanlar değiller. Belki de gerçekten yardım ettiklerini düşünüyolardır rahatsız olduğunu bi şekilde belli edersen yapmazlar belki bilemiyorum zor bi durum
Valla töbe bismillah kimsenin haddine değil anneyle bebeğini ayırmak istekleri dışında. Gerekirse eşinlede kötü ol. Bebeğin söz konusu. Kime sorsan razı gelmez. Sen istemiyosan bitmiştir. Ben gece bile özlüyorum. Kmseye bırakamam deyip ücretsiz izne ayrılcam bu sıkışıklıkta. Birde bu alışkanlık ilerde başına çok sıkıntıda açabilir. Büyüdükçe orda kalmaya başlar, senin koyduğun kuralları, disiplini dinlemez. Nerde rahatsa oraya kaçar. Bu işin sonu hiç iyi yerlere gitmeyebilir. Şimdi senden izin alıp götürecekler ki ilerde çocuğun büyüdüğünde de onlara giderken senden izin alsın. Çocuğun senin sayılmadığını, izin alınmadığını anlayınca büyüyünce oda seni saymayacak senden izin alma gereği duymayacak. Şuan verdiğin taviz ilerde farklı sorunların başlangıcı olacak belki. Biraz geniş bakmak lazım olaya. Babaannesine izin almadan giden bir çocuk bu davranışı ilerde genelleyecek ve farklı yerlere giderken de senden izin almayacak belki. Ki bunların ergenlik dönemleri var zaten söz dinlemeyecekler. Bilmiyorum çok mu abarttım ama. İpin ucunu kaçırma diye diyorum. D dlkrtss

moryazma moryazma ne abartması tam anlamıyla kafamdaki düşünceleri endişeleri dökmüşsün ortaya.
İşte az önce eşimle konuştum bu durumu, ben böyle bir şey söyleyemem onlara dedi.
tane tane güzel güzel anlattım, ben neden çalışmıyorum çocuğumla vakit geçirebilmek için çalışmıyorum 6 saat getirmedikleri oluyor o zaman iki saat daha fazla baksınlar işe başlayayım dedim.
Hamileyken 4 ay olduktan sonra çalışırım diye düşünüylrdum o zaman beni kötü anne ilan etmişlerdi. Çocuğın annesine ihtiyacı var vs vs diye.

E esoessss evden çıkamam çünkü ne arıyorlar ne soruyorlar çat kapı geliyorlar bu da sinitlerimi bozuyor.

Pelin Pelin kesinlikle sorunun kaynağı eşimden kaynaklıyor.

Sadece onlar değil kendi ailemin de her gün 3 saat almalarında tepkimin aynı olacağını söyledim, kendi kendine bir misilleme yapmaya çalışıyor
Bu söylediklerini unutma, bu çocuk bu evden başka bir yerde kalmayacak, benim olmadığım hiç bir yerde kalamaz diyor (kendi ailemi kastediyor il dışındalar)
Gerçekten çıldırıcam artık..

Ben eşimle sorunu çözmeye çalışıyorum çünkü bunlara bir şey söylenmeye gelmiyor benimle polemiğe giriyorlar.
Biz bir kere eşimle kavga ederken görümceler araya girmişti abilerini savunuyorlardı, ben de siz karışmayın bizim meselemize dedim diye , bana parmak sallamalar, ses yükseltmeler, başıma ne gelirse hakediyormuşum ( eşimle itişme kakışma olmuştu) yani dayak yesem yarın bir gün abisini savunabilecek tipte insanlar.

Bir de ben böyle güleryüzlü, naif, sıcakkanlı çıtı pıtı bir insanım genel olarak insanlara karşı çok kibar tatlı dilli olduğumu düşünüyorum, bir söz var ya insanlar çekingenliği korkaklık, kibarlığı da aptallık sanarlar diye, ben bunlara karşi en başında samimi olduğum için benim sınırlarımı çok kolay aşabileceklerini düşündüler ki aştılar da söylediğin hiç bir şey ciddiye alınmadı, beni abisinin eşini bırakın insan yerine koymuyorlar şuraya bakın 9 ay taşıdım doğurdum kendi kafalarına göre alıp sevsinlrr istediklerinde getirsinler diye

Bi kere sagilan süt bi ölçüt deildir bebek her zaman daha hızlı çeker makina okadar guclu değil ben sadece emziriyorum ama 20 -40 cc den fazla çıkmıyor hiç ve ne yerseniz yiyin süt psikoloji işi önce kafanızı rahat tutun sütünüz olmasada bu çocuk aç kalmiycak öyle olsa yetimhanedeki bebekler aç kalırdı her çocuk bi şekilde büyüyor siz iyi olun yeter bebeklerimizin sağlıklı mutlu annelere ihtiyacı var. akışına bırakın herseyin daha güzel olduğunu göreceksiniz🥰🥰
Okuyorum yazdıklarınızı fırsat buldukça ama yazamıyorum telefonu elime alıp keyif yapamıyorum hep alt değiştir uyut yedir bebegimi uyuyunca da temizlik yemek derken günler nasıl geçiyor anlamıyorum
Benim sorunum sütüm bitti neredeyse hiç yok sagiyorum elimle sıkarak 10 cc zor çıkıyor
Malt icecek , hoşaf, su, dereotu , bestlak damla kullanmadığım denemediğin şey kalmadı son günleri galiba kızımın emdiği çok üzülüyorum hep azdı zaten ama önceden gene 30 40 cc çıkıyordu 3 gunlukken sarılık oldu o günden beri önce emzirip mama veriyorum ama artık memeye yaklaşmıyor zorla kafasını ittirerek 2 dk emziriyorum cocugumda haklı emiyor emiyor boş süt yok sizlerdede var mı böyle durum yada ne yaptınızda sutunuz cogaldi yardım edin az moral verin lütfen
Ben artık bünye meselesi olduğuna inanıyorum sütün eskiler sanki bestlak damla malt icecek mi içiyordu bide kaynanam geliyo ben 2 yıl emzirdim taşıyordu akıyordu birini emzirirken diğer memesi akiyomus bilmem ne iyice sinir oluyorum sanki elimde de ben yapıyorum sütü yada varda emzirmiyomusum gibi
Ben daha hiç göğsümden süt akipta sutyenimin ıslandiğini görmedim yada birini emzirirken diğerinden geldiğini. Diğerini bırak emzirdigim göğsümden zor geliyo 😞

Benim de en başından beri azdı ama küçük olduğu için yetiyordu şimdi büyüdükçe seninki gibi emiyor gelmiyor emiyor gelmiyor artık hiç emmemeye başladı benim de sağınca zar zor 30 40 cc anca çıkıyor o da günde bir kere..
Ben de çok üzülüyorum emerken videoya kaydettim o yutkunma sesini unutmamak için, ben de hoşaf, tahin, ısırgan, rezene, anason çayı, mallt içeçek, solgar hap denedim
Sürekli sağın yapmayı denedim ne denediysem denedim çoğaltamadım azaldı...
Benim kaynanam da aynısını demişti, banyo olurken yerler sütten ıslanıyormuş, yatak yorgan batıyormuş, çocuk memeden ağzını çekince süt yüzüne fışkırıp ağzına burnuna kaçıyormuş neler neler.
En çok da bu fışkırma muhabbetleri etkiliyor bence kafaya çok takıyoruz sütümüzün az olmasını olan da kesiliyor
Seninle aynı durumdayım, canını sıkmamaya çalış, ama mamayla ama emzirerek bir şekilde büyüyecek çocuklarımız.. Hem herkesin sütü fışkırsaydı mama diye bir şey icat edilmezdi 6aydan sonra ek gıda ile alacan vitaminlerini..
Emzirsen de emzirmesen de sen onun için en mükemmel annesin💕💕

moryazma moryazma ne abartması tam anlamıyla kafamdaki düşünceleri endişeleri dökmüşsün ortaya.
İşte az önce eşimle konuştum bu durumu, ben böyle bir şey söyleyemem onlara dedi.
tane tane güzel güzel anlattım, ben neden çalışmıyorum çocuğumla vakit geçirebilmek için çalışmıyorum 6 saat getirmedikleri oluyor o zaman iki saat daha fazla baksınlar işe başlayayım dedim.
Hamileyken 4 ay olduktan sonra çalışırım diye düşünüylrdum o zaman beni kötü anne ilan etmişlerdi. Çocuğın annesine ihtiyacı var vs vs diye.

E esoessss evden çıkamam çünkü ne arıyorlar ne soruyorlar çat kapı geliyorlar bu da sinitlerimi bozuyor.

Pelin Pelin kesinlikle sorunun kaynağı eşimden kaynaklıyor.

Sadece onlar değil kendi ailemin de her gün 3 saat almalarında tepkimin aynı olacağını söyledim, kendi kendine bir misilleme yapmaya çalışıyor
Bu söylediklerini unutma, bu çocuk bu evden başka bir yerde kalmayacak, benim olmadığım hiç bir yerde kalamaz diyor (kendi ailemi kastediyor il dışındalar)
Gerçekten çıldırıcam artık..

Ben eşimle sorunu çözmeye çalışıyorum çünkü bunlara bir şey söylenmeye gelmiyor benimle polemiğe giriyorlar.
Biz bir kere eşimle kavga ederken görümceler araya girmişti abilerini savunuyorlardı, ben de siz karışmayın bizim meselemize dedim diye , bana parmak sallamalar, ses yükseltmeler, başıma ne gelirse hakediyormuşum ( eşimle itişme kakışma olmuştu) yani dayak yesem yarın bir gün abisini savunabilecek tipte insanlar.

Bir de ben böyle güleryüzlü, naif, sıcakkanlı çıtı pıtı bir insanım genel olarak insanlara karşı çok kibar tatlı dilli olduğumu düşünüyorum, bir söz var ya insanlar çekingenliği korkaklık, kibarlığı da aptallık sanarlar diye, ben bunlara karşi en başında samimi olduğum için benim sınırlarımı çok kolay aşabileceklerini düşündüler ki aştılar da söylediğin hiç bir şey ciddiye alınmadı, beni abisinin eşini bırakın insan yerine koymuyorlar şuraya bakın 9 ay taşıdım doğurdum kendi kafalarına göre alıp sevsinlrr istediklerinde getirsinler diye
Bende önceden senin gibiydim hep ezdirdim kendimi çocuk yapmadım sirf böyle şeyler olur diye ne zaman sesim çıktı kaybetmekten korkmadığımi anladılar geri çekildiler eşim de ailesi de... ezdirme kendini net ol arkadaşların dediği gibi bu çocuk büyüyecek sorunlar da büyüyecek. Her ailenin dinamikleri farklıdır ama herkesin duracağı bi nokta da vardır sen daha iyi bilirsin ona göre çiz sınırlarını hiçbir zaman geç deil. Tepkisinden korkuyorsan Eşinin gözüne batmadan alıştıra alıştıra hergun başka bahaneyle uzaklaştır çocuğunu zamanla onlarda bikacaklardir unutma yasak olan tatlı gelir sen vermek istemedikçe onlar almak istiycek o yüzden hissettirmeden uzaklastirmayi dene

Bende önceden senin gibiydim hep ezdirdim kendimi çocuk yapmadım sirf böyle şeyler olur diye ne zaman sesim çıktı kaybetmekten korkmadığımi anladılar geri çekildiler eşim de ailesi de... ezdirme kendini net ol arkadaşların dediği gibi bu çocuk büyüyecek sorunlar da büyüyecek. Her ailenin dinamikleri farklıdır ama herkesin duracağı bi nokta da vardır sen daha iyi bilirsin ona göre çiz sınırlarını hiçbir zaman geç deil. Tepkisinden korkuyorsan Eşinin gözüne batmadan alıştıra alıştıra hergun başka bahaneyle uzaklaştır çocuğunu zamanla onlarda bikacaklardir unutma yasak olan tatlı gelir sen vermek istemedikçe onlar almak istiycek o yüzden hissettirmeden uzaklastirmayi dene
Ben de ezdirmemeye başladım iki görümceye de haddini bildirdim konuşmuyorum şuan işte onlar görebilsin diye kayınvalidr alıp götürüyor ama benim böyle bir zorunluluğum yok çok görmek isteyen gelsin görsün abisinin evi sonuçta benle konuşmasına gerek yok saygı duysun yeter.
Bana hep ihtiyacın olduğunda bırak dediler bir kolumda çocuk diğer elimle yemek yaptın temizlik yaptım. Uykusuzluktan bayıldım yine de kendim götürüp bırakmadım, beni aradıklarında uyuyor dedim, dışsrı çıkıcaz dedim böyle oyaladım ama artık aramamaya çat kapı gelmeye başladı..
Bugün de bebeğime ayrılırken çok uzun kalma özlüyorum ben seni dedim
Ordan anlamıştır inşallah

Ben de ezdirmemeye başladım iki görümceye de haddini bildirdim konuşmuyorum şuan işte onlar görebilsin diye kayınvalidr alıp götürüyor ama benim böyle bir zorunluluğum yok çok görmek isteyen gelsin görsün abisinin evi sonuçta benle konuşmasına gerek yok saygı duysun yeter.
Bana hep ihtiyacın olduğunda bırak dediler bir kolumda çocuk diğer elimle yemek yaptın temizlik yaptım. Uykusuzluktan bayıldım yine de kendim götürüp bırakmadım, beni aradıklarında uyuyor dedim, dışsrı çıkıcaz dedim böyle oyaladım ama artık aramamaya çat kapı gelmeye başladı..
Baktın ki yarin anlamamış aynı şeyi yapiyo dümdüz kayinvalidene söyle öyleyse ben çocuğumdan ayrı kalmak istemiyorum niyetiniz iyi bana yardımcı olmak istiyorsunuz anlıyorum ama buyurun bizde gelin görün de

Benim bi akrabam geliniyle kavga etti onlarında yeni bebişi oldu. Gelini torunlarını göstermiyo bile. Ben görüşmüyosam çocuğumda görüşemez. Doğru mu değil mi tartışılır. Ama istemiyorsan gösterme. Bebek senin bebeğin. Senin karnından çıktı. Hertürlü hakkı sende.

Yani kucağımdan zorla çekip götürmüyolardır. Giderken al kucağından hopp nereye de. Sen kime sordun da bebeğimi benden alıp uzaklaştırıyosun de. Ne bileyim iş o noktaya gelmiş. Ay beni sinir bastı

Bebeğim geceleri 3-4 saatte bir emerdi 20 dk. 1 haftadır 1-2 saatte bir uyanıyor 5-10 dk emip uyuyor. Asırı yoruldum saat bası kalkmak. Parmağını emiyor mırıldanarak sanki aşırı acıkmıs gibi, alıyorum memeye 5-10 dk emiyo bırakıyor. Sizce neden böyle?

Benimde azaldı. Ben bol bol su içiyorum belki 4 lt ye yakın içiyorum. Çok düzenli beslenemiyorum bebişten ne bulursam onu yiyorum. Bestlak ve hippin anne çayını kullanıyorum ama çok düzenli. Ama sütün bittiysede ki çok normal mamayla devam et. Kendini sıkma. Eskilerde görmedik ya konuşuyolar. Sütleri taşıyormuş da bilmem ne. Kimbilir kaç saat arayla emzirmiyolardı, aralarda eski usul pirinç unundan mama falan yapıyolardır o sırada sütleri taşıyodur. Süreci bilmiyoruz ki. Hem taşadabilir normal. Hepimiz birbirimizin aynısı değiliz ki. Şurda 3 aya ek gıdaya geçicez zaten sağlıklı şeyler hazırlayıp beslersin bebeğini olur biter.

Bebeğim geceleri 3-4 saatte bir emerdi 20 dk. 1 haftadır 1-2 saatte bir uyanıyor 5-10 dk emip uyuyor. Asırı yoruldum saat bası kalkmak. Parmağını emiyor mırıldanarak sanki aşırı acıkmıs gibi, alıyorum memeye 5-10 dk emiyo bırakıyor. Sizce neden böyle?
Benim de öyle işte ve emzirdikten sonra da ağlıyor o yüzden benimki bence açlıktan 😔

Aynen kestirmek zor. Yanımda biri olsa halledilirde tek olunca panikliyo insan. Öyle böyle yakında 3 aylık olacaklar. En azından ilk zamanları geçti. Ben çok zorlanıp, çok uykusuz kalmıştım. En azından şimdi alıştım uykusuzluğa arada 2 saatte olsa uyuyorum. Bi şekilde daha iyi ilk günlere göre. İlk günler zombi gibiydim. Hiç uyuyamıyodum. İnşallah daha da iyiye gider hepimizin bu aşamaları
Benim başım dönüyordu ahh ilk günler... hala daha öyle de gündüz uykuları yok çünkü 3 ay olmamıza 5 gün kaldı düzelir mi canlar

X